• صفحه اول / در رسانه‌ها / نمایشگاهی در شهرداری منطقه ۲ پاریس در مورد اعدام‌های جمعی زندانیان‌سیاسی در ایران
شهریور-۰۷ ۱۳۹۵

نمایشگاهی در شهرداری منطقه ۲ پاریس در مورد اعدام‌های جمعی زندانیان‌سیاسی در ایران

Catégories // در رسانه‌ها

نمایشگاهی در شهرداری منطقه ۲ پاریس در مورد اعدام‌های جمعی زندانیان‌سیاسی در ایران

این نمایشگاه سالگرد غم انگیز قتل‌عام ۳۰۰۰۰ زندانی‌سیاسی در تابستان ۱۹۸۸ در ایران را با یاد می‌آورد. این واقعه وحشتناك تاریخ معاصر، موضوع روز است چرا كه چند روز پیش یك نوار مكالمه در بالاترین سطح در مورد وجود این كشتار با مسئولین مستقیم این جنایت افشا شده است. آمرین آن هم اکنون مقامات کلیدی در رأس رژیم را به‌عهده دارند همچون وزیر دادگستری دولت روحانی.
آقای ژاك بوتو شهردار منطقه دو پاریس ضمن محكوم كردن این جنایت متعلق به عصری دیگر، اظهار داشت: ضروری است روی رژیم ایران فشار آورده شود تا به اعدام‌ها در ایران پایان بخشد و باید روابط با این كشور مشروط به بهبود وضعیت حقوق‌بشر، مشخصا متوقف كردن اعدام تأكید ورزید. ژاك بوتو معتقد است كه موج اعدام‌هایی كه در ماه‌های اخیر در ایران شاهد آن بوده‌ایم در حقیقت ادامه قتل‌عام ۱۹۸۸ می‌باشد.
خانم رجوی پرزیدنت شورای ملی مقاومت به زنان و مردان قهرمان مقاومت فرانسه در مقابل اشغال نازی درود فرستاد. وی در مورد نمایشگاه شاهدی بر دستگیری‌ها و شكنجه و اعدام روزانه زندانیان می‌باشند. او سكوت در مورد جنایات را محكوم كرد به‌ویژه سكوتی دردناك برای مردم ایران و به‌خصوص هزاران خانواده. وی از جامعه بین‌المللی به‌ویژه سازمان ملل خواست كه ملاهای حاكم بر ایران را به پای محاكمه بكشانند.
در جریان این نمایشگاه شاهدین جنایات به‌طور خاص زندانیان سابق سیاسی از تجربه دردناك خود و همچنین از داستان‌های شجاعت مقاومین ایرانی برای بازدید كنندگان گفتند.
ژان بوتو اظهار داشت: «محله ما امروز آزادی پاریس را كه به چهار سال اشغال آلمان نازی پایان داد را جشن می‌گیرد. اگر كشورهای اروپایی توانستند به‌طور پایدار از دیكتاتوری خلاص شوند به این خاطر است كه گذشته را به خاطر سپردند تا تكرار نشود. سكوت این واقعه غیر قابل توصیف تاریخ ایران باعث استمرار آن خواهد شد. به‌همین دلیل شهرداری منطقه دو پاریس مفتخر است كه این نمایشگاه را پذیرا شده است تا به شهادت‌ها و ماجراهای ضد انسانی تاریخ ایران گوش دهد.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]