بهمن-۲۹ ۱۳۹۵

فراخوان مریم رجوی به مردم قهرمان استان خوزستان برای ادامه و تشدید تظاهرات

Catégories // اطلاعیه‌ها

فراخوان مریم رجوی به مردم قهرمان استان خوزستان برای ادامه و تشدید تظاهرات

روز جمعه ۲۹ بهمن (۱۷ فوریه) مردم اهواز در پنجمین روز تظاهرات اعتراضی خود نسبت به وضعیت فاجعه بار آلودگی هوا و قطع مکرر آب و برق در شهرهای خوزستان، در مقابل استانداری رژیم تجمع کردند. مردم جان به لب رسیده اهواز شعار می‌دادند:‌ «هیهات منالذله»، «خوزستانی می‌میرد، ذلت نمی‌پذیرد»، «مشکل ما حل نشه، اهواز قیامت می‌شه»، «اهواز بیقراره، كارون آب نداره»، «تا مشكل ما اینجاست هرروز ما همینجاست»، «خوزستان نفت داره مردم بدبخت داره»، «روحانی خجالت خجالت»، «دولت تدبیر و امید، كو امید كو تدبیر». آن‌ها هم‌چنین به زبان عربی شعار می‌‌دادند:«با خونم و با جانم، ای كارون نجاتت می‌دهم».
تظاهرکنندگان پلاکاردهایی در دست داشتند که روی آن‌ها نوشته شده بود: «اهواز = حلب، نه برق نه آب نه امكانات»، «بیكاری، بی‌آبی، بیماری؛ ماهشهر فرزند ناتنی ایران نیست» ، «هل من ناصرا ینصرنی».
مریم رجوی با درود به مردم و جوانان و زنان قهرمان خوزستان به‌ویژه مردم به‌‌جان‌آمده اهواز خواستار تشدید اعتراضات برحق و ایستادگی بر روی خواسته‌های مبرم آن‌ها برای برخورداری از حداقل‌های زندگی انسانی مانند هوای پاكیزه و آب و برق گردید.
رژیم در هراس از گسترش اعتراضات گارد ضدشورش و مزدوران بسیجی را از استان فارس به اهواز گسیل کرده بود و سرعت اینترنت اهواز را به شدت کند کرده بود تا مانع ارسال کلیپ و فیلم‌های تظاهرات و اعتراضات مردم به خارج از شهر شود. در ادامه قطعی و اختلال در شبکه‌های آب و برق و مخابرات که به‌دنبال توفان گرد و خاک از روز ۹‌بهمن در اهواز و ۱۱ شهر استان خوزستان شروع شد، در روزهای پنجشنبه و جمعه نیز برق شهرهای خوزستان به‌طور سراسری قطع شد. روز شنبه نیز گرد و غبار تمام شهرهای استان خوزستان را فرا گرفته و مدارس و دانشگاه‌ها در ۲۰ شهر استان تعطیل هستند.
بر اساس اخبار دریافتی در روز پنجشنبه ۲۸‌بهمن عوامل اطلاعاتی و لباس شخصی‌ها به تجمع صدها تن که در حمایت از مردم خوزستان در میدان ونك تهران حاضر شده بودند به‌طرز وحشیانه‌یی حمله کرده و آن‌ها را به‌شدت مورد ضرب و شتم قرار دادند و چهار زن را بازداشت کردند. تظاهرکنندگان که اغلب آن‌ها را زنان و دختران تشکیل می‌دادند پلاکاردهایی در دست داشتند که روی آن‌ها نوشته بود: «سكوت بس است»، « خوزستان تنها نیست»، «خوزستان آب ندارد، خوزستان هوا ندارد»، «خوزستان در حال مرگ را دریابید».
دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۳۰ بهمن ۱۳۹۵ (۱۸ فوریه ۲۰۱۷)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]