• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / مریم رجوی:‌ تنها راه حل بحران‌های حاد در خوزستان اعتراض حداكثر و قیام برای پس زدن رژیم آخوندی است
بهمن-۲۷ ۱۳۹۵

مریم رجوی:‌ تنها راه حل بحران‌های حاد در خوزستان اعتراض حداكثر و قیام برای پس زدن رژیم آخوندی است

Catégories // اطلاعیه‌ها

مریم رجوی:‌ تنها راه حل بحران‌های حاد در خوزستان اعتراض حداكثر و قیام برای پس زدن رژیم آخوندی است

تظاهرات اعتراضی مردم اهواز در اعتراض به وضعیت فاجعه بار آلودگی هوا و قطع مکرر آب و برق در روز چهارشنبه برای سومین روز متوالی ادامه یافت. طی روزهای گذشته، رژیم آخوندی با گسیل نیروهای سرکوبگر و ماشین‌های حامل مسلسل و بستن خیابان‌های منتهی به استانداری و پل معلق و فلکه آتش نشانی تلاش کرد از گسترش اعتراضات جلوگیری کند.
تظاهرکنندگان شعار می‌دادند: «مرگ بر استبداد»، «مرگ بر اختناق»، «ما مردم اهوازیم؛ ظلمْ نمیپذیریم»، «مسئول بی‌كفایت اخراج باید گردد»، «ابتكارِ دروغگو، استعفا استعفا»، «هوای پاك حق ماست، اهواز شهر ماست»، «نیروی انتظامی خجالت خجالت»، « اتحاد اتحاد». آن‌ها هم‌چنین علیه استاندار خوزستان شعار می‌دادند.
طرح‌های ضدمردمی رژیم از جمله طرح انتقال آب کارون و کرخه و سدسازی‌های بی‌رویه و اقدام‌های خائنانه وزارت نفت برای غارت منابع نفتی و توسل به شیوه‌هایی برای بهره‌برداری سریع و کم‌هزینه از چاه‌های نفت، به نابودی آبگیرها و تالاب‌های مهم این استان از جمله هورالعظیم و شادگان و یک فاجعه زیست‌محیطی منجر شده و سلامت و معیشت عموم مردم منطقه را به خطر انداخته است.
مریم رجوی، با تأكید بر وضعیت بحرانی زیست محیطی و مشكلات فزاینده مردم اهواز و خوزستان، هموطنان را به كمك و همیاری برای كاستن از فشار مشكلات بر دوش اقشار محروم به‌ویژه بیماران و افراد آسیب پذیر فراخواند.
وی تأكید كرد رژیم منفور آخوندی خود سر منشاء مشكلات و بحران‌های حادی است كه اكنون با قطع آب و برق مزید بر بیكاری و انواع بیماری‌ها شده است. از این‌رو نباید از آخوندها و سركردگان و مأموران آن‌ها، انتظار حل مشكلی را داشت. راه حل، در اعتراض حداكثر و در قیام برای پس‌زدن و پس‌راندن رژیم و كارگزاران آن از مشكلاتی است كه در زمینه‌های گوناگون برای زندگی و معیشت روزانه مردم ایجاد كرده‌اند.
مریم رجوی با درود به مردم به پاخاسته، به‌ویژه جوانان و زنان اهواز و سراسر خوزستان، آن‌ها را به همبستگی هر چه بیشتر و به اتحاد صفوف برای ادامه و استمرار اعتراض و تظاهرات دعوت كرد.
دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۷بهمن ۱۳۹۵ (۱۵فوریه ۲۰۱۷)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]