• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / ایران:‌ قیام و اعتصاب عمومی مردم بانه در اعتراض به کشتار کولبران- فراخوان مریم رجوی به مردم كردستان و سراسر ایران برای همبستكی و حمایت از مردم بانه
شهریور-۱۴ ۱۳۹۶

ایران:‌ قیام و اعتصاب عمومی مردم بانه در اعتراض به کشتار کولبران- فراخوان مریم رجوی به مردم كردستان و سراسر ایران برای همبستكی و حمایت از مردم بانه

Catégories // اطلاعیه‌ها

ایران:‌ قیام و اعتصاب عمومی مردم بانه در اعتراض به کشتار کولبران- فراخوان مریم رجوی به مردم كردستان و سراسر ایران برای همبستكی و حمایت از مردم بانه

همزمان صبح امروز هزاران تن از مردم شهر یک تظاهرات اعتراضی برپا كردند. مردم خشمگین از مناطق مختلف شهر به سمت فرمانداری رفته و ساختمان فرمانداری را سنگباران کردند. آن‌ها خواستار توقف كشتار كولبران زحمتكش هستند.
قتل كولبران یك امر روتین از طرف رژیم ضد بشری است. روز گذشته دو كولبر حیدر فرجی ٢١ ساله و قادر بهرامی ۴۵ ساله در حالیكه هیچ باری نداشتند با شلیک مستقیم پاسداران مرزی رژیم کشته شدند. قادر بهرامی متاهل و دارای چهار فرزند بود.
در جریان تظاهرات امروز نیروهای سركوبگر با یورش به تجمع كنندگان و شلیك گاز اشك آور در صدد پراكنده كردن آنان بر آمدند اما مردم به مقابله پرداختند و با آتش زدن لاستیك گاز اشك آور را خنثی كردند.
رژیم آخوندی هلیکوپترهای نظامی را بر فراز بانه به پرواز درآورد و با وارد كردن آدمکشان گارد ضد شورش و چماقداران و لباس‌شخصی‌های جنایتکار به مردم حمله كردند، اما قادر به جلوگیری از فوران خشم مردم نشدند.
در جریان این تظاهرات شماری از مردم مجروح و شمار بیشتری دستگیر شدند. گفته می شود فرماندار جنایتکار بانه در هراس از خشم مردم فرار کرده و در نقطه نامعلومی پنهان شده است.
مریم رجوی با تسلیت به خانواده كولبران جانباخته، به مردم بانه و قیام و تظاهرات شجاعانه آن‌ها درود فرستاد و از مردم غیور و آزاده كردستان و دیگر شهرهای ایران خواست به حمایت از مردم بانه و كولبران زحمتكش برخیزند. زحمتكشان در حالی توسط پاسداران كشته می‌شوند كه به اذعان مقامات رژیم سرنخ قاچاق كلان در كشور در دست خامنه ای و سپاه پاسداران و دیگر دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی رژیم آخوندی است و به اذعان مقامات خود رژیم حجم آنها در سال به ۲۵ میلیارد دلار می‌رسد.
مقاومت ایران در یک کنفرانس مطبوعاتی در لندن در ۱۷ اسفند ۹۵ از ۹۰ اسکله یعنی حدود ۴۵درصد اسکله‌های کل کشور که برای قاچاق های كلان مورد استفاده قرار می‌گیرد و به‌طور عمده در اختیار پاسداران است پرده برداشت.
دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۴ شهریور ۹۶ (۵ سپتامبر ۲۰۱۷)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]