• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / ادامه مسمومیت‌ دختران دانش آموز در قم، تهران، بروجرد، کرمانشاه و دیگر شهرها
اسفند-۰۹ ۱۴۰۱

ادامه مسمومیت‌ دختران دانش آموز در قم، تهران، بروجرد، کرمانشاه و دیگر شهرها

Catégories // آخرین خبرها // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

ادامه مسمومیت‌ دختران دانش آموز در قم، تهران، بروجرد، کرمانشاه و دیگر شهرها

سرنخ جنایت در بیت خامنه‌ای و سپاه و ارگان‌های سرکوب است که جایگزین و مکمل گشت ارشاد است

در حالیکه سه ماه از آغاز مسمومیت‌های زنجیره‌یی در مدارس دخترانه قم می‌گذرد و دامنه این جنایت به تهران و شهرهای دیگر از جمله بروجرد، ساری، اردبیل، تربت جام، قوچان و کرمانشاه کشیده شده، مقامات رژیم هم‌چنان به دروغگویی و فریب افکار عمومی در مورد این جنایت ادامه می‌دهند. امروز دختران دبیرستان خیام در پردیس استان تهران دچار مسمومیت شدند و در حالیکه شماری از آن‌ها روانه بیمارستان بودند دیگران شعار مرگ بر خامنه ای سر دادند.

روز دوشنبه شمار زیادی از دانش آموزان دو دبستان دخترانه کرمانشاه مسموم و به بیمارستان منتقل شدند. مجید منعمی معاون سیاسی استاندار لرستان روز یکشنبه ۷ اسفند گفت: امروز در ادامه مسمومیت دانش آموزان در مدارس بروجرد، تعداد ۱۰۷ دانش آموز در دبیرستانه دخترانه ۱۵ خرداد مسموم و راهی بیمارستان شدند. (خبرگزاری نیروی تروریستی قدس تسنیم). روز شنبه ششم اسفندماه، چهار دانش آموز در قم در پی مسمومیت به مراکز درمانی منتقل شدند. (خبرگزاری حکومتی انتخاب ۷ اسفند). پس از انتشار اخباری در مورد فوت فاطمه رضایی یک دانش آموز مسموم شده در قم، خبرگزاری حکومتی ایرنا این خبر را ساخته و پرداخته شبکه‌های ضد انقلاب توصیف کرد. خانواده او برای تکرار سناریوهای رژیم تحت فشار قرار گرفته‌اند.
ابعاد فاجعه به‌حدی است که رژیم پس از سه ماه انکار کامل تلاش می‌کند با اعتراف به گوشه‌هایی از جنایت، مسئولان اصلی را در ببرد. یونس پناهی معاون وزارت بهداشت رژیم گفت: «افرادی دوست داشتند که تمام مدارس به‌خصوص مدارس دخترانه تعطیل شود. تاکنون مشخص شده که مسمومیت دانش آموزان مدارس قم، ناشی از ترکیبات مواد شیمیایی، از نوع در دسترس بود.» (سایت حکومتی تابناک ـ ۸ اسفند)
نجف‌آبادی عضو کمیسیون بهداشت مجلس ارتجاع گفت:‌ «هم در قم و هم در بروجرد مسئله عمدی است. وزیر اطلاعات وارد این پرونده شده ولی متاسفانه گزارشی به مجلس داده نشده است.» (سایت حکومتی اقتصاد آنلاین۷ اسفند). فاطمه مقصودی نماینده مجلس ارتجاع از بروجرد گفت: «حاصل بررسی دوبین‌های مداربسته مدارس به وسیله نیروهای امنیتی نشان‌دهنده آن است که اتفاق رخ‌داده نه تنها طبیعی نیست که عمدی هم هست». (روزنامه حکومتی هم میهن ۸ اسفند).
سایت حکومتی تابناک ۶ اسفند «از شبنامه‌یی منتسب به گروه فدائیان ولایت خبر» داد که «درس خواندن دختران را حرام و ادامه آنرا در ردیف محاربه با امام زمان دانسته و تهدید کرده در صورت تعطیل نشدن مدارس دخترانه مسمومیت دختران را به سراسر ایران گسترش خواهند داد.»
همه شواهد نشان‌ می‌دهد که سرنخ این جنایت در بیت خامنه‌ای و سپاه پاسداران و دیگر ارگان‌های سرکوب و جانشین و مکمل گشت ارشاد است.

هم‌چنانکه خانم مریم رجوی رئیس جمهوربرگزیده مقاومت در ۸ اسفند تاکید کرد، مانند حجاب اجباری باید در مورد مسمومیت دختران و امنیت تحصیلات آنان بپاخاست و اعتراض کرد. اکنون ۳ماه است دختران معصوم به‌خاطر قیام، در معرض انتقام خامنه‌ای و مزدوران وحشی دشمن ضدبشری قرار می‌گیرند که یادآور اسیدپاشی‌هایی است که رژیم ابتدا انکار می‌کرد.
کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت، از گزارشگر ویژه ملل‌متحد درباره خشونت علیه زنان می‌خواهد بلادرنگ به رژیم در این خصوص اخطار داده و موضوع را تحت بررسی قرار دهد. سفر یک هیأت ملل‌متحد به ایران برای رسیدگی، مبرم و ضروری است.

شورای ملی مقاومت ایران-کمیسیون زنان
۹ اسفند ۱۴۰۱ (۲۸ فوریه ۲۰۲۳)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]