اسفند-۰۴ ۱۴۰۱

اطلاعیه مطبوعاتی کمیته پارلمانی بریتانیا برای ایران آزاد

Catégories // آخرین خبرها // در رسانه‌ها

اطلاعیه مطبوعاتی کمیته پارلمانی بریتانیا برای ایران آزاد

دیدار دیوید جونز و باب بلکمن،‌ نمایندگان مجلس عوام انگلستان از اشرف ۳ و گفتگو با خانم مریم رجوی

روز پنجشنبه، ۲۳ فوریه ۲۰۲۳ آقایان دیوید جونز، نماینده مجلس عوام انگلستان و وزیر سابق ولز و برگزیت، و پرزیدنت کمیته پارلمانی بریتانیا برای آزادی ایران، و باب بلکمن، نماینده مجلس عوام انگلستان و رییس مشترک کمیته بین المللی پارلمانترها برای یک ایران دموکراتیک، در دیدار از اشرف ۳ در آلبانی با خانم مریم رجوی،‌ رییس جمهور برگزیده شورای ملی مقاومت ایران برای انتقال حاکمیت به مردم ایران دیدار و گفتگو کردند. آقایان جونز و بلکمن هم‌چنین در جمع هزاران تن از مسئولان و اعضای سازمان مجاهدین خلق ایران حضور یافته و به ایراد سخنرانی پرداختند.

در این دیدار، آقایان جونز و بلکمن بیانیه ۲۵۰ تن از نمایندگان مجلسین عوام و اعیان انگلستان از همه احزاب این کشور در حمایت از قیام سراسری مردم ایران، مقاومت ایران و برنامه ده ماده‌یی خانم رجوی برای آینده ایران به امضا رسیده بود را در دو کتاب جداگانه به خانم رجوی تقدیم کرده و تصریح کردند: وقت آن است که حق مردم ایران برای دفاع از خود و سرنگونی این رژیم و استقرار یک جمهوری دموکراتیک را به‌رسمیت بشناسیم.

۲۵۰ نماینده از هر دو مجلسین انگلستان، شورای ملی مقاومت ایران را به‌عنوان آلترناتیو دموکراتیک رژیم آخوندی، سزاوار حمایت همه جانبه شناختند.

بیانیه تصریح می‌کند: شورای امنیت سازمان ملل متحد باید به حسابرسی از مسئولان ارتکاب جنایت‌ها علیه مردم ایران به‌ویژه از رهبر رژیم خامنه‌ای و رئیس جمهور فعلی ابراهیم رئیسی بپردازد و آن‌ها را در برابر عدالت قرار بدهد.

این بیانیه هم‌چنین خاطر نشان ساخت: کانون‌های شورشی و اپوزیسیون سازمان یافته توسط مجاهدین خلق ایران با ریسک پذیری جدی در سازمان دادن و تداوم این اعتراضات و مقاومت در برابر سرکوب نقش جدی ایفا می‌کنند.

آقایان جونز و بلکمن یادآور شدند که مردم ایران تحت حاکمیت شاه و آخوندها مورد سرکوب و ستم شدید قرار گرفته‌اند و به‌همین دلیل دیکتاتوری از هر نوع آن را صریحاْ‌ رد کرده‌اند. امری که در شعار‌های قیام کنندگان در تمامی شهرهای ایران طنین انداز شده است. برای مردم ایران نام شاه و آیت الله مترادف با سرکوب و فاشیسم است. آن‌ها تأکید کردند: این که تصور کنیم مردم ایران که بیش از هر چیز دیگری خواهان آزادی هستند، به گذشته‌یی که در آن تحت سرکوب قرار گرفته و از آزادی‌های بنیادین محروم بودند، باز می‌گردند، حرفی مضحک و پوچ و بی‌معنی است.

۲۵۰ امضا کننده این بیانیه به سازمان ملل متحد، کشورهای عضو آن و سایر سازمان‌های بین المللی فراخوان دادند:

۱. چشم انداز تغییر رژیم در ایران هرگز به این اندازه قابل دسترس نبوده است. وقت آن است که حق مردم ایران برای دفاع از خود و سرنگونی این رژیم را به‌رسمیت بشناسیم.
۲. کشتار تظاهرکنندگان در ایران را به‌شدت محکوم کرده و اقدامات فوری برای توقف این سرکوب انجام دهید. پرونده جنایات این رژیم باید به شورای امنیت سازمان ملل متحد ارجاع شود و مسئولین این جنایات به‌ویژه خامنه‌ای رهبر رژیم و ابراهیم رئیسی رئیس جمهور فعلی به‌دست عدالت سپرده شوند.
۳. دسترسی رایگان تمامی مردم ایران به اینترنت را فراهم کنید.
۴. مردم ایران یک آلترناتیو دموکراتیک دارند که اهداف آن در برنامه ده ماده‌یی بیان شده توسط خانم مریم رجوی، رئیس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران (NCRI) شرح داده شده است. این جایگزین سزاوار حمایت همه جانبه است.
۵. هرگونه گفتگو یا روابط با رژیم ایران یا ادامه روابط با آن باید مشروط به آزادی همه دستگیرشدگان در جریان قیام اخیر گردد.

https://iran-freedom.org/index.php/609-press-release-british-mps-david-jones-and-bob-blackman-visit-ashraf-3-and-meet-mrs-maryam-rajavi

 

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]