• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / فراخوان مریم رجوی به حمایت عمومی از اعتصابیون و اقدام فوری برای آزادی دستگیر شدگان
مرداد-۰۹ ۱۳۹۷

فراخوان مریم رجوی به حمایت عمومی از اعتصابیون و اقدام فوری برای آزادی دستگیر شدگان

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

فراخوان مریم رجوی به حمایت عمومی از اعتصابیون و اقدام فوری برای آزادی دستگیر شدگان

به‌دنبال عبور نرخ دلار از مرز ۱۲۰۰۰تومان روز دوشنبه ۸مرداد بسياری از بازاریان و كسبه در تهران و شهرهای مختلف در اعتراض به وضعیت فاجعه بار اقتصاد کشور و نابودی دارايی‌هايشان دست به اعتصاب زدند و از باز کردن محل کسب خود خودداری کردند.
در تهران بازارهای طلافروشان، فرش فروشان، آهن و مصالح ساختمانی، پاساژهای علاءالدین و چارسو، تولیدگران و کسبه بازار شهر ری و شوش و بازار کفاشان در خیابان ۱۵خرداد و میدان توپخانه دست به اعتصاب زدند.
نیروهای سرکوبگر اعم از انتظامی و سپاه و آدمکشان لباس شخصی در هراس از گسترش اعتراضات به‌طور فشرده در داخل پاساژهای بازار بزرگ تهران و میدان‌ها و خیابان‌های مرکزی تهران و اطراف بازار تهران و میدان شوش و خیابان سیروس و میدان ونک و انقلاب و چهار راه ولی عصر و مناطق مغازه‌های صرافی چون توپخانه، میدان فردوسی و چهار راه استانبول و خیابان منوچهری مستقر شده بودند. آن‌ها بازاریان را برای باز کردن مغازه‌هایشان مورد تهدید و تحت فشار قرار می‌دادند. شماری از بازاریانی که از بازکردن مغازه‌هایشان سر باز زدند هم‌چنین شماری از صراف‌ها در خیابان فردوسی و منوچهری بازداشت شدند.
در تبریز بازار طلا و جواهر امیرکبیر در اعتصاب بود. در قشم و کرج و رشت و بندرعباس و قزوین و تاکستان نیز بخش زيادي از بازاریان دست به اعتصاب زده و مغازه‌های خود را بستند.
در مشهد بازاریان در اعتراض به دو برابر شدن اجاره غرفه ها دست به اعتصاب زدند. در اصفهان بازار ابزار‌آلات ماشین از روز یکشنبه هفتم مرداد اعتصاب کرده و دست از کار کشیدند.
مريم رجوی با درود به بازاريان و كسبه اعتصابی در تهران و شهرهای مختلف كه عليه سياست‌های مخرب و چپاول‌های نجومی و نهادينه شده توسط خامنه‌ای و روحانی و پاسداران دست به اعتراض زده‌اند، عموم هم‌میهنان به‌ویژه جوانان دلیر را به حمایت از اعتصاب بازاریان فرا‌خواند. وی از عموم مراجع بین المللی خواست که برای آزادی بازداشت شدگان اقدام فوری به عمل آورند.
دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۹مرداد ۱۳۹۷ (۳۱ ژوییه ۲۰۱۸)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]