• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / اذعان خبرگان آخوندی به مشاركت و موافقت با قتل‌عام ۱۳۶۷ و وحشت آن‌ها از مخدوش شدن چهره خمینی و افزایش اعتبار داخلی و بین‌المللی مجاهدین
شهریور-۰۸ ۱۳۹۵

اذعان خبرگان آخوندی به مشاركت و موافقت با قتل‌عام ۱۳۶۷ و وحشت آن‌ها از مخدوش شدن چهره خمینی و افزایش اعتبار داخلی و بین‌المللی مجاهدین

Catégories // اطلاعیه‌ها

اذعان  خبرگان آخوندی به مشاركت و موافقت با قتل‌عام ۱۳۶۷ و وحشت آن‌ها از مخدوش شدن چهره خمینی و افزایش اعتبار داخلی و بین‌المللی مجاهدین

مریم رجوی، بیانیه «مجلس خبرگان رهبری» آخوندها به‌مثابه عالی‌ترین نهاد رژیم ولایت فقیه درباره قتل‌عام زندانیان‌سیاسی را یک سند صریح، قطعی و رسمی مبنی موافقت و مشارکت سردمداران کنونی رژیم در کشتار سی‌هزار زندانی‌سیاسی و ارتکاب جنایت علیه بشریت دانست.
خبرگان آخوندی در بیانیه خود این قتل‌عام را «تصمیم تاریخی و انقلابی حضرت امام خمینی، یک «تصمیم به موقع»، «برخورد جدی و بدون مسامحه با منافقین» و نشانه «فهم عمیق و دوراندیشانه» خمینی توصیف کرد. اما با این‌حال حكم قتل‌عام زندانیان‌مجاهد به‌حدی ضد اسلامی و ضد انسانی است كه خبرگان ارتجاع هم كه جنایتكارترین آخوندهای حاكم و شماری از مسئولان مستقیم قتل‌عام را در‌بر می‌گیرد جرأت تكرار حكم را ندارند و در یك دجالگری مبتذل آن‌را تصمیم خمینی مبنی بر ”محاكمه عادلانه سران و برخی از اعضای“ مجاهدین قلمداد می‌كنند. سردمداران رژیم از یك سو از متزلزل شدن اصل ولایت فقیه و خدشه‌دار شدن ”چهره خمینی“ و از سوی دیگر از ”تطهیر“ و ”ایجاد فضای مظلومیت“ برای مجاهدین عمیقا وحشت دارند.
بی‌جهت نیست كه در روزهای اخیر در رابطه با این قتل‌عام خامنه‌ای از «چهره مبارك و نورانی امام» و رفسنجانی از «نقش و جایگاه بی‌نظیر امام در تاریخ معاصر» دفاع کردند و سردژخیم پورمحمدی وزیر دادگستری روحانی گفت:‌ «افتخار می‌کنیم ‌دستور خدا را درباره ‌منافقین ‌اجرا کردیم».
مریم رجوی تاكید كرد اگر مقامات رژیم از خشم مردم ایران وحشت ندارند چرا متن حكم خمینی و سئوالات موسوی اردبیلی و پاسخ خمینی را بدون هیچ كم و كاست در رسانه‌های حكومتی منتشر نمی‌كنند. یك حكم ضد اسلامی كه حتی با مبانی فقه ارتجاعی آخوندهای حاكم نیز در تعارض است. وی از روحانیون و مراجع دینی در جهان اسلام خواست این حكم جنایتكارانه و ریختن خون ۳۰هزار زندانی‌سیاسی را محكوم نمایند و اجازه ندهند این جنایت بزرگ كه در تاریخ معاصر نمونه ندارد به حساب اسلام و مسلمانان نوشته شود.
وی افزود:‌ مدارکی كه جدیدا منتشر شده و اعتراف‌‌های علنی بالاترین مقام‌ها و نهاد‌های رژیم در روز‌های اخیر ضرورت محاکمه بین‌المللی مسئولان این جنایت بزرگ را دوچندان كرده است. سازمان ملل‌متحد بر اساس وظایف خود باید کمیسیونی برای بررسی این اعتراف‌ها و ثبت آن به‌عنوان مدارک قطعی جرم و فراهم کردن زمینه‌های حقوقی پیگرد جانیان حاکم بر ایران تشکیل دهد.
مریم رجوی افزود:‌ اکنون که سران رژیم به ارتکاب قتل‌عام اقرار می‌کنند، ملزمند که اسامی قتل‌عام شدگان، وصیت نامه‌های‌ آن‌‌ها، و نشانی مزار‌هایشان و نیز اسامی یک به‌یک هیأت‌های مرگ در استان‌های مختلف را اعلام کنند.
اطلاعیه خبرگان در حالی تصمیم خمینی را ”محاكمه عادلانه سران و برخی از اعضای“ مجاهدین توصیف می‌كند كه خمینی در حكم شیطانی خود می‌نویسد: ”كسانی كه در زندان‌های سراسر كشور بر موضع نفاق خود پافشاری كرده و می‌كنند محارب و محكوم به اعدام می‌باشند… رحم بر محاربین ساده اندیشی است…. آقایانی كه تشخیص موضوع به‌عهده آنان است وسوسه و شك و تردید نكنند….“ و سپس در پاسخ به سئوالات موسوی اردبیلی می‌نویسد ”هر كس در هر مرحله اگر بر سر نفاق باشد حكمش اعدام است. سریعا دشمنان اسلام را نابود كنید. در مورد رسیدگی به وضع پرونده‌ها در هر صورت كه حكم سریعتر اجرا گردد همان مورد نظراست“.
اما اطلاعیه خبرگان ارتجاع با نقل قول از نامه خمینی به منتظری در ۶فروردین ۱۳۶۸ از علت اصلی قتل‌عام پرده برمی‌دارد و می‌نویسد ”از آنجا که روشن شده است که شما (منتظری) ایران را پس از من (خمینی) به دست لیبرال‌ها و از کانال آن‌ها به منافقین می‌سپارید، صلاحیت و مشروعیت رهبری آینده نظام را از دست داده‌اید“.
در همین رابطه مهدی خزعلی، از مقام‌های‌ دفتر ریاست جمهوری در دوران خامنه‌ای و رفسنجانی به تازگی ضمن افشای پاره‌یی از جنایت‌های تكان‌دهنده رژیم آخوندی در جریان قتل عام ۱۳۶۷ در مورد علت این قتل‌عام گفت بزرگترین و پرجمعیت‌ترین گروه مقابل نظام سازمان مجاهدین خلق بود كه در همین خیابان انقلاب چهار ساعت رژه داشتند این را فقط می‌شد با اتوریته امام از بین برد… این‌ها می‌خواستند تا امام هست ریشه را بزنند، می‌گفتند هر كسی را كه آزاد كنی ممكنه است ملحق شود و ما گرفتار جمعیت زیادی بشویم این‌ها را اعدام می‌كنیم و این اعدام باعث می‌شود كه رعبی كه در خانواده‌ها ایجاد می‌شود كسی دیگری ملحق نشود».
پیش از اطلاعیه خبرگان آخوندی در ۳شهریور، خامنه‌ای در ملاقات با سردمداران رژیم با اشاره به نوار آقای منتظری از «تلاش برای تطهیر» و ایجاد «فضای مظلومیت» برای مجاهدین» و خدشه دار كردن «چهره خمینی» ابراز نگرانی كرد و در ۶شهریور رفسنجانی «از موج جدید ایجاد شده برای حمله به خمینی» شدیدا ابراز تاسف كرد و گفت: «تقریباً در همه رسانه‌های معاند خارجی این موج ادامه دارد، تا جایی که اخیراً شهردار پاریس نمایشگاهی از بازسازی صحنه‌های اعدام آن زمان برگزار کرده است…. حمایت از سازمان مجاهدین در این مقطع، جای تعجب و تأمل دارد». وی افزود «هدف اصلی دشمنان جهانی و داخلی انتقام از نقش و جایگاه بی‌نظیر امام» است.
مجید انصاری معاون حقوقی روحانی گفت علاوه بر تخریب چهره خمینی «توطئه‌ای پیچیده در سطح بین المللی در شرف وقوع است که سازمان مجاهدین را به‌عنوان سازمانی مشروع و مدنی معرفی کنند».

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]