بهمن-۲۲ ۱۳۹۷

مریم رجوی: سرنگونی حاکمان ایران هیچگاه تا این حد نزدیک نبوده است

Catégories // فعاليت‌ها // مصاحبه‌ها

مریم رجوی: سرنگونی حاکمان ایران هیچگاه تا این حد نزدیک نبوده است

برگزیده: 

…در یك شهر كوچك در شمال پاریس یك گروه اپوزیسیون ایرانی سعی در برپاكردن انقلابی دیگر دارد.
رهبر آنان مریم رجوی از تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران حمایت می‌كند و می‌گوید جنبش آنان، شورای ملی مقاومت ایران آماده است تا سرنگونی حكومت آخوندی را از طریق ”كانون‌های شورشی“ در داخل كشور محقق سازد.
خانم رجوی گفت اعتراضات مردم از سال ۲۰۱۷ مخالفت فزاینده ای علیه دولت را نشان می‌دهد.
این گروه در ۸ فوریه در پاریس در بزرگداشت سالگرد انقلاب تظاهرات كردند كه ایرانیان خارج كشور و برخی مقامات و شخصیت‌های فرانسوی منجمله فرزند رئیس جمهور سابق میتران به آنان پیوسته بودند.
شورای ملی مقاومت ایران حامیان برجسته‌یی را جذب كرده است منجمله مشاور امنیت ملی آمریكا جان بولتون، و وكیل پرزیدنت دونالد ترامپ رودی جولیانی كه سال گذشته در گردهمایی شورای ملی مقاومت ایران در پاریس سخنرانی كرد.
خانم رجوی می‌گوید كه تحریم‌های آمریكا حكومت ایران با قطع منابع آن كه فعالیت‌های سپاه پاسداران را تامین مالی می‌كرد بطرز موثری تضعیف كرده است.
وی گفت: رنج مردم نتیجه اختلاس، دزدی و هزینه كردن پول توسط رژیم در خارج از مرزهای ایران است.
سازمان مجاهدین خلق ایران به‌عنوان یك گروه چپ اسلامی مخالف شاه ایران بود ولی با آخوندها كه در انقلاب ۱۹۷۹ به قدرت رسیدند درافتاد. این گروه یكی از بزرگ‌ترین جریان‌های بعد از انقلاب ۱۹۷۹ بود.

رهبر شورای ملی مقاومت در این مصاحبه می‌گوید: 
«سرنگونی رژیم بیش از هر زمان دیگر در دسترس است. رژیم در شرایط حساسی است و بسیار شکننده است مردم ناراضی هستند و خواستار تغییر رژیم هستند و در عین حال مقاومت ایران بیش از هر زمان دیگری آماده برای سازمان دادن یک قیام و سرنگونی رژیم است»
مریم رجوی تاکید دارد: «توهم مدراسیون به پایان رسیده است. البته مقاومت ایران از همان ابتدا اینرا می‌دانست و بارها گفته بود که افعی کبوتر نمی‌زاید. اما کشورهای غربی فکر می‌کردند این رژیم قادر به نرمش است. اگر چه این توجیهی برای سیاست استمالت آن‌ها بود. اما مردم ایران این ایده را سال گذشته با شعارهایشان در خیابان رد کردند،‌ آنجا که شعار دادند «اصلاح طلب، اصولگرا، دیگه تمومه ماجرا». اکنون همه می‌توانند ببیند که دولتی که مدعی بود مدره است همان سیاستی را تبلیغ و دنبال می‌کند که رهبر رژیم خواستار آنست.»
وی تصریح کرد فشار واقعی تحریم‌ها روی منابع حیاتی نیروهای سرکوبگر رژیم است چرا که پول و منافع هر تبادل اقتصادی با ایران به سپاه پاسداران می‌رود و درآمد سپاه خرج سرکوب، صدور تروریسم و راه اندازی جنگ منطقه‌یی می‌گردد. درد و رنج مردم ناشی از اختلاس، دزدی و هزینه کردن پول‌ها در خارج از مرزهای ایران توسط رژیم است.

https://reut.rs/2TPq2a2

https://reut.rs/2UTe3IC

https://reut.rs/2BC4I0J

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]