دی-۱۳ ۱۳۸۹

به‌مناسبت صدور حکم دادگاه اسپانیا

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

به‌مناسبت صدور حکم دادگاه اسپانیا

حکم دادگاه اسپانیا و آغاز رسیدگی قضایی به حمله جنایت‌کارانه به اشرف در ۶ و ۷ مرداد سال گذشته و کشتار فجیع مجاهدان، در چارچوب جنایت علیه جامعه بین‌المللی،جنایت جنگی و جنایت علیه حقوق بین‌المللی یک پیروزی بزرگ در کارزار جهانی دفاع از اشرف است که آنرا به عموم مردم ایران، به ساکنان اشرف و رهبر مقاومت، مسعود رجوی، تبریک می‌گویم. حکم دادگاه اسپانیا فراتر از موضوع اشرف، یک گام بلند تاریخی در دفاع و حفاظت از حقوق‌بشر برای تمامی بشریت معاصر و عموم ستم‌دیدگان و سرکوب شدگان است و راه شانه خالی کردن دولت‌ها و جامعه بین‌المللی را از وظایف مبرم‌شان در به‌رسمیت شناختن و حفاظت از حقوق آحاد مردم می‌بندد و ناقضان و پایمال کنندگان این حقوق را صرف‌نظر از قلمرو جغرافیایی آن‌ها در قبال عدالت و مورد بازخواست قرار می‌دهد.

امروز جهان به خونریزی و آزار و سرکوب‌گری دست‌نشاندگان ولایت‌فقیه در عراق چشم گشوده است. و رنج و شکنج پایداری کنندگان به ثمر نشسته است.
سلام بر یازده شهید حماسه فروغ ایران
سلام بر ۴۸۰مجروح که سرها و تن‌های بی‌سپرشان آماج تیر و تبر و میله‌های آهنی شد یا خودروهای زرهی از روی بدنهایشان بیدریغ عبور کرد.
سلام بر آن‌ها که در اشرف، در زندان‌های عراق و در چهار گوشه جهان رنج یک اعتصاب غذای طولانی را به جان خریدند.
و سلام بر آخرین شهید قهرمان خلق، علی صارمی که به خاطر اشرف سرفرازانه بر چوبه دار بوسه زد و به عهد خود با خلق محبوبش وفا کرد.
تاکیدات مکرر و مستحکم دادگاه بر موقعیت حقوقی ساکنان اشرف به عنوان افراد حفاظت شده تحت کنوانسیون چهارم ژنو از سال ۱۳۸۳ تا به امروز و موقعیت حقوقی ماوراء سرزمینی مجاهدین در عراق از سال ۱۳۶۵ و تاکید بر اینکه طبق معاهده رم، اساسنامه دادگاه جنایی بین‌المللی،«نقضهای شدید کنوانسیون ژنو» بعنوان «جنایات جنگی» تلقی می‌شود، یک داوری قاطع و خدشه ناپذیر بین‌المللی در مورد استاتوی مجاهدان اشرف است و هیچ جایی برای دعاوی مقامات دست نشانده رژیم ولایت‌فقیهدر عراق و کسانی که بخاطر خوش آمد ملایان خون آشام با آنها همراهی میکنند، علیه موقعیت قانونی اشرفی‌ها، باقی نمیگذارد. این حکم وظیفه مبرمی را در مقابل جامعه بین‌المللی برای حفاظت ساکنان اشرف قرار می‌دهد و به‌طور مشخص از سرگیری حفاظت اشرف توسط ابالات متحده و استقرار دائمی هیأت نظارت ملل متحد را یک ضرورت قانونی و اجتناب ناپذیر می‌کند.

این حکم به نوری مالکی و نیروها و ارگان‌ای تحت امر او، که در جنایت علیه فرزندان ایران زمین در اشرف دست داشته اند به‌ویژه کمیته سرکوب اشرف هشدار میدهد که زمان حسابرسی بین‌المللی فرا رسیده است. بیش از این به جنایت علیه بشریت در اشرف، ادامه ندهند.
طبق این حکم همه آمران و عاملان دیروز و امروز آزار و شکنجه ساکنان حفاظت شده اشرف در زمره کسانی شناخته می‌شوند که مرتکب جنایت علیه بشریت شده‌اند.

کسانی که از یازده ماه پیش دستور شکنجه روانی ساکنان اشرف را داده یا مجری آن‌ هستند.
کسانی که با کارشکنی‌های جنایت‌کارانه بیماران صعب‌العلاج را زجر کش می‌کنند. و مسئولیت مرگ مجاهد قهرمان مهدی فتحی را بر عهده دارند.
دادگاه سلسله مراتب تصمیم‌گیری را مسئول این اعمال می‌شناسد، بر این اساس نوری مالکی باید پاسخ‌گوی کشتار و تخریب و غارتی باشد که نیروهای تحت فرمان‌اش به آن مبادرت کردند.
مجرم اصلی که باید به محاکم بین‌المللی کشانده شود، البته ولی‌فقیه ارتجاع است که پیش از حمله رسماً به قرارداد دو جانبه رژیمش با دولت عراق برای سرکوب اشرف اذعان کرد.

با اشاره به پاسخ دولت عراق به دادگاه اسپانیا در تاریخ ۲۵ فروردین ۱۳۸۹ که ضمن اذعان به اینکه راه حل اشرف می‌بایست منطبق با قانون بین‌المللی باشد، مدعی می‌شود یک تحقیقات قانونی در مورد این موضوع در عراق شروع شده است، تاکید می‌کنم: تعهد به قوانین بین‌المللی برای عراق هیچ معنایی ندارد و رفتار نیروهای تحت امر نخست وزیری عراق با مجاهدان اشرف چه قبل و چه بعد از این پاسخ، از قبیل محاصره ضد انسانی و شکنجه روانی چیزی جز نقض مستمر و وخیم بخش‌های مختلف قانون بین الملل نبوده است.

با توجه به موضع قاطع دادستان و دادگاه اسپانیا مبنی بر غیر قابل قبول بودن پاسخ دولت عراق و ضرورت رسیدگی به پرونده از سوی دادگاه اسپانیا ، این به‌خوبی نشان می‌دهد که با توجه به نفوذ و سلطه رژیم آخوندی بر دستگاه‌های حکومتی عراق، ارجاع مسائل اشرف به یک مرجع یا دادگاه بی‌طرف بین‌المللی مانند دادگاه اسپانیا و کمیته حقیقت‌یاب انسان‌دوستانه بین‌المللی، که در فوریه ۲۰۰۸ لرد اسلین فقید پرونده اشرف را به آن ارائه کرد، تا چه اندازه ضروری است.

امیدوارم هم‌چنان‌که سازمان مجاهدین خلق ایران خواسته است، همه جنایتکاران وآمران و عاملان جنایت مرداد ۸۸ و دیگر جنایاتی که در حق مجاهدان اشرف در طول دوسال گذشته روا شده است، در هر مقام و منصبی که در دولت عراق هستند، و هم‌چنین سردمداران رژیم آخوندی و سرکردگان نیروی تروریستی قدس و مافیای اطلاعات آخوندی که آمران اصلی شکنجه و جنایت علیه مجاهدان اشرف هستند، به دادگاه احضار و مورد محاکمه و مجازات قرار گیرند.
موفقیت دادگاه اسپانیا در این پرونده خطیر، یک داوری تاریخی است که پیروزی مقاومت و عدالت و وجدان را در برابر جنایت و بیدادی که از فاشیسم ولایت ‌فقیه‌ سرچشمه گرفته است به نمایش می‌گذارد.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]