• صفحه اول / در رسانه‌ها / قانونگذاران ارشد آمریکایی با رهبر اپوزیسیون ایران در فرانسه ملاقات می‌کنند و خواستار تحریم‌های جامع علیه تهران می‌شوند.
اسفند-۰۶ ۱۳۹۶

قانونگذاران ارشد آمریکایی با رهبر اپوزیسیون ایران در فرانسه ملاقات می‌کنند و خواستار تحریم‌های جامع علیه تهران می‌شوند.

Catégories // در رسانه‌ها

قانونگذاران ارشد آمریکایی با رهبر اپوزیسیون ایران در فرانسه ملاقات می‌کنند و خواستار تحریم‌های جامع علیه تهران می‌شوند.

نمایندگان دینا روهراباكر، نماینده از ایالت كالیفرنیا و رئیس زیركمیته اروپا، اروپا-آسیا و تهدیدات ظهور‌یابنده؛ و قاضی تد پو، نماینده از ایالت تگزاس و رئیس زیركمیته ضد تروریسم، منع گسترش تسلیحات اتمی و تجارت مجلس نمایندگان با خانم مریم رجوی پرزیدنت منتخب شورای ملی مقاومت ایران در مقر شورای ملی مقاومت ایران در شمال غربی پاریس روز شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶(۲۴فوریه۲۰۱۸) ملاقات نموده و درخلال ملاقات فراخان دادند.
درخلال ملاقات، طرفین قیام مردم ایران را که در اواخر دسامبر و ژانویه شروع شد و به‌سرعت به شهرها و شهرک های ایران گسترش یافت مورد بحث قرار دادند. تظاهرات ها و اقدامات اعتراضی در ماه فوریه هم ادامه داشت. در خلال تظاهرات ها مردم خواست خود برای تغییر رژیم را به نمایش گذاشتند.
تعداد ۵۰ تظاهر کننده به ضرب گلوله بنا به گفته شبکه سازمان مجاهدین خلق ایران در داخل کشور کشته شده و ۸۰۰۰ نفر تظاهر کننده دستگیر شدند. دست کم ۱۲ نفر بازداشتی زیرشکنجه کشته شدند.
قانونگذاران ارشد آمریکا، رژیم ایران را به‌خاطر سرکوب بیرحمانه‌ تظاهر‌کنندگان محکوم کرده و تاکید کردند که جامعه بین المللی باید سکوت و بی‌عملی خود را در برابر جنایاتی که رژیم علیه شهروندان خود مرتکب شده است، بشکند.
آن‌ها همچنین از دولت آمریکا خواستار اعمال تحریم‌های جامع از جمله مالی و تحریم‌های بانکی علیه مقامات و نهادهای ایرانی شدند به‌ویژه کسانی که در سرکوب تظاهرکنندگان شرکت داشتند.
آن‌ها هم‌چنین خواستار اقداماتی شدند که مردم ایران را قادر سازد بر‌بسته شدن اینترنت غلبه کرده و به آن‌ها اجازه دسترسی به سیستم‌های ارتباطی بدهد.
این ملاقات درزمانی انجام شد که نگرانی‌ها در رابطه با برنامه موشک‌های بالستیکی ایران و مداخلات آن در امور کشورهای این منطقه و حمایت آن از گروه‌های افراطی به موضوعاتی نگران کننده در هر دو سوی آتلانتیک تبدیل شده است.
قانونگذاران آمریکایی هم‌چنین از دولت آمریکا خواستار اخراج اجباری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و شبه نظامیان نیابتی آن از کشورهای این منطقه شدند.
کنگره آمریکا چندین قطعنامه دو حزبی تحریم‌ها علیه آی.آر.جی.سی و اعمال شرورانه منطقه‌یی تهران و برنامه موشک بالستیکی در ماه‌های اخیر تصویب کرده است. چندین لایحه قانونی دیگر در کنگره آمریکا در دست بررسی است.
نماینده روهرا باکر گفت «‌دولت ایالات متحده نیاز دارد رسماً این واقعیت را به‌رسمیت بشناسد که مردم ایران رژیم ملایان فاسد و سرکوبگر را نفی می‌کنند. ما در کنگره و دولت آمریکا باید روشن کنیم که در طرف مردم ایران هستیم و نه متحدان اسلامی و افراط‌گرا و فاسدشان که مردم ایران را سرکوب می‌کنند».
نماینده پو تاکید کرد که جامعه جهانی باید مقامات رژیم ایران را به‌خاطر جنایاتشان مورد حسابرسی قرار داده و به مردم ایران در مبارزه مقدسشان برای نیل به آزادی و دموكراسی یاری رساند.
خانم رجوی گفت «‌این قیام نقطه عطفی را در مبارزه مردم ایران در دستیابی به آزادی و دموکراسی برجسته کرد».
بنابه گفته رهبر اپوزیسیون ایران شعارهای «مرگ برخامنه ای» و «مرگ بر روحانی» و «اصلاح طلب اصولگرا دیگه تمام ماجرا» آشکارا روشن ساخت که مردم ایران خواستار سرنگونی این رژیم هستند».
رجوی تاکیدکرد که این قیام تا سرنگونی رژیم آخوندی ادامه خواهد یافت زیرا عوامل بنیادینی كه منجر به این قیام شد، اساساً سوء مدیریت اقتصادی، افزایش فساد دولتی، افزایش فقر و تورم و افزایش سرکوب و بسیاری از مشکلات اجتماعی و سیاسی بودند که دیگر نمی‌توانند حل شوند و حل نخواهند شد.
رئیس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران افزود، «‌باقیام مردم ایران رژیم آخوندی وارد فاز پایانی خود شده است و درنتیجه هر نوع سرمایه گذاری بر روی این رژیم محکوم به شکست است. زمان آن است که جامعه بین المللی در کنارمردم ایران و نه رژیم آخوندی بایستد».
خانم رجوی هم‌چنین از جامعه بین المللی خواستار اعمال فشار بیشتر بر رژیم آخوندی شد تا که آزادی سریع تمامی تظاهر‌کنندگان را تضمین نماید.

https://goo.gl/1HPzks

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]