مرداد-۲۱ ۱۳۹۶

ديدار هيئت عاليرتبه سنای آمريكا با مريم رجوی و مجاهدين در تيرانا

Catégories // اطلاعیه‌ها

ديدار هيئت عاليرتبه سنای آمريكا با مريم رجوی و مجاهدين در تيرانا

روز شنبه، ۱۲ اوت۲۰۱۷، یك هیأت عالیرتبه از سنای ایالات متحده با مریم رجوی، درمقرمجاهدین در تیرانا، دیدار و پیرامون وضعیت مجاهدین در آلبانی، آخرین اوضاع ایران و منطقه و راه حل‌های پایان دادن به بحران در منطقه كه از تغییر دمكراتیك در ایران می‌گذرد، گفتگو كردند.

در هیأت سنا به ریاست سناتور روی بلانت نایب رئیس كنفرانس جمهوری‌خواهان در سنا، عضو كمیته‌های تخصیص بودجه، اطلاعات، قوانین و اداری، بازرگانی، علوم و ترابری؛ سناتور جان كورنین ناظم اكثریت سنا عضو كمیته‌های قضایی، اطلاعات و مالی؛ و سناتور تام تیلیس عضو كمیته‌های قوای مسلح، قضایی، بانكداری، امور مسكن و شهری، و امور بازنشستگان ارتش حضور داشتند.
سناتورهای برجسته آمریكایی انتقال امن و سالم كلیه ساكنان لیبرتی را تبریك گفتند و برای آن‌ها در مبارزه‌شان برای استقرار دمكراسی و حقوق بشر در ایران آرزوی موفقیت كردند. سناتور بلانت كه در طول سال‌های گذشته تلاش‌های گسترده‌ای را برای امنیت مجاهدین در لیبرتی و انتقال آن‌ها به خارج از عراق به‌عمل آورده بود، این انتقال را یک پیروزی بزرگ برای مردم و مقاومت ایران توصیف كرد و از تلاش‌های خانم رجوی و سازمان مجاهدین خلق ایران برای تحقق این ماموریت بزرگ قدردانی كرد.
مریم رجوی از سناتورهای آمریكایی به‌خاطر مواضع قاطع آن‌ها در قبال رژیم ایران به‌خصوص نامگذاری سپاه پاسدران رژیم ولایت فقیه و تصویب تحریم‌های جدید علیه سپاه و سردمداران رژیم به‌خاطر نقض حقوق بشر، پروژه‌های موشكی و صدور تروریسم‌، تقدیركرد. وی همچنین از تلاش‌های سناتورهای برجسته آمریكایی به‌ویژه سناتور بلانت در مورد حفاظت اعضای سازمان مجاهدین خلق ایران در اشرف و لیبرتی و نیز تلاش بی‌وقفه برای انتقال امن آن‌ها به آلبانی تشكر نمود.
مریم رجوی تصریح كرد، برخلاف تبلیغات حامیان رژیم، استبداد مذهبی حاكم از درون بسیار پوسیده و شکننده است و اگر حمایت‌های خارجی و به‌ویژه سیاست مماشات در آمریكا و اروپا نبود این رژیم تا این اندازه دوام نمی‌آورد. تغییر رژیم در ایران یک ضرورت اجتناب ناپذیر است، این تغییر در دسترس است. یک آلترناتیو معتبر و دمکراتیک وجود دارد. مترادف دانستن تغییر رژیم و دمکراسی برای ایران با جنگ و بی‌ثباتی در منطقه، فریب محض است و منشاء آن تبلیغات لابی‌های رژیم ایران در پایتخت‌های غربی است. رژیم و پشتیبانان و لابی‌های آن، واقعیت را دجالانه و به عمد، معكوس جلوه می‌دهند تا مردم ایران و این منطقه از جهان را سزاوار فاشیسم دینی و بنیادگرایی و تروریسم تحت نام اسلام قلمداد كنند. در حالیكه سرنگونی این رژیم در واقع لازمه پایان یافتن بحران و جنگ در منطقه است.
مریم رجوی بر ضرورت اخراج سپاه پاسداران و شبه نظامیان مزدور آن از سوریه،‌ عراق و سایر کشورهای منطقه، اتخاذ تدابیر فوری برای حسابرسی از این رژیم به‌خاطر اعدام‌های گسترده به‌ویژه قتل عام ۳۰هزار زندانی سیاسی در سال ۶۷ و تحقیقات مستقل در‌باره این جنایت بزرگ علیه بشریت و سپردن مسئولان آن به عدالت، تحریم‌های همه جانبه بر سیستم‌های بانکی و درآمدهای نفتی رژیم سركوبگر آخوندها؛ تأكید كرد و خواهان به‌رسمیت شناختن خواسته برحق مردم و مقاومت ایران برای سرنگونی دیكتاتوری دینی، استقرار آزادی و دمکراسی و برپایی یک جمهوری بر مبنای جدایی دین از دولت، برابری زن و مرد گردید.
در پایان این دیدار، سناتورهای آمریكایی با شماری از اعضای مجاهدین و شاهدان و قربانیان جنایات رژیم آخوندی در ایران و اشرف و لیبرتی، گفتگو كردند.
دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۱ مرداد ۱۳۹۶ (۱۲ اوت ۲۰۱۷)

 

 

 

 

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]