مرداد-۲۰ ۱۳۹۵

سهير اتاسی: «راه حل بحران سوريه از خلع يد از ايران می‌گذرد»

Catégories // در رسانه‌ها

سهير اتاسی: «راه حل بحران سوريه از خلع يد از ايران می‌گذرد»

نقش مخرب تهران تنها به دخالت نظامی و لجستیكی آن برای پس گرفتن حلب و درعا از دست نیروهای انقلاب خلاصه نمی شود. حلبی كه پیروزمندانه محاصره خود را باز كرد و شكستی تعیین كننده به نیروهای اسد و متحد ایرانی اش وارد نمود.
 تهران به عنوان اصلی ترین پدرخوانده دیكتاتوری سوریه، مذاكرات صلحی كه ما در ابتدای سال در ژنو و وین گشودیم تا یك ارگان سوری انتقال سیاسی فراهم شود، را تخریب كرد. این استراتژی كه توسط تهران هدایت میشود از یك سو شامل عدم همكاری با جامعه بین المللی برای دستیابی به یك توافق سیاسی در سوریه و مبارزه با سازمان دولت اسلامی ( داعش) است و از سوی دیگر دنبال ادامه بمباران ها و تجاوزات علیه مردم سوریه است كه محكوم به جان دادن از گرسنگی در روستاهای محاصره شده این كشور ویران شده هستند.
هدف مشترك
اما چرا این سماجت؟ رژیم ایران ابتدا از سوریه به عنوان حیاط خلوت خود برای پیشبرد سیاست برقراری یك حیطه نفوذ در منطقه استفاده میكند، جبهه ای كه افراط گرایان شیعه را از تهران تا صنعا با عبور از بغداد و دمشق و بیروت گرد آورد.
اما سرمایه گذاری ایرانی در سوریه یك توضیح دیگر هم دارد.
این توضیح توسط مسئولین حكومت مذهبی ایران برا ی توجیه كشته هایی كه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروهای منظم ارتش در سوریه بایستی بدهند ارائه میشود. ولی فقیه علی خامنه ای میگوید : «اگر ما در دمشق و حلب نجنگیم، فردا بایستی در تهران بجنگیم». مسئولین دیگر ایرانی نیز قبل از او اظهار داشته اند كه « از دست دادن سوریه مهم تر از از دست دادن یك استان ( ایرانی) است» و غیره.
تعداد فرماندهان پاسداران كشته شده در نبرد حلب و سایر مكانها نشاندهنده آن است كه ولی فقیه ایران چه قیمتی حاضر شده بپردازد تا باند اسد را حفظ كند.
در مقابل توطئه نیروهای مخرب ، مخالفین سوری و ایرانی مصممند كه متحد شده تا حقوق مردم متقابل یكدیگر را استیفا كنند.
در ۱۱ ژوئن در مقر شورای ملی مقاومت ایران ما هیئتی از مسئولین ائتلاف سوری بودیم كه این اتحاد مقدس را در كنار مریم رجوی پرزیدنت شورای ملی مقاومت ایران مهر كردیم. هدف مشترك ما كنار زدن بشار اسد و رژیم ایران از سوریه است. رژیمی كه به نظر ما محرك اصلی حفظ اسد میباشد.
هیئت اپوزیسیون سوریه سیاست مماشات قدرت های غربی بخصوص ایالات متحده در قبال جنایات رژیم ایران در سوریه و فشارهایی كه بر اپوزیسیون وارد میشود تا خواسته های مردم سوریه را رها كند، محكوم كرد. ملاهای ایران از طریق سكتاریسم فرقه ای میان شیعه و سنی ، تروریسم و بنیادگرایی را ترویج كردند و چشمداشت برای سلطه بر ملتهای خاورمیانه از طریق گروه های دست ساز خود مثل حزب الله و حوثی های یمن را دارند.

نیروهای ظلمت
علائم متقارنی نشان میدهد كه سازمان دولت اسلامی نتیجه سركوب مردم عراق و مردم سوریه توسط رژیم ملاها با كمك بشار اسد و نوری المالكی دیكتاتور سابق عراق میباشد. متأسفانه تروریسم سازمان دولت اسلامی فقط به عراق و سوریه ختم نمی شود و در اروپا نیز ضربه میزند.
اگر تهران در امور عراق دخالت نمی كرد و اگر سوریه و سپاه پاسداران جنایت نمی كردند، این پدیده در خاورمیانه رشد نمی كرد و سوء قصدهای تروریستی در فرانسه و مكانهای دیگر رخ نمی داد.
ما مخالفین سوری به اپوزیسیون ایران در گردهمایی بزرگ آن در ۹ ژوئیه در بورژه واقع در منطقه پاریس پیوستیم. این نمایش قدرت نیروهای آینده منطقه است. فرصتی بود تا با صدای رسا گفته شود كه تا وقتی كه با رژیم ایران مقابله نشود ، نمی توان بحران تروریسم را از خاورمیانه و اروپا را برچید. چرا كه رژیم ولی فقیه و سازمان دولت اسلامی، همچون رژیم اسد، دو روی یك سكه هستند ، سكه نیروهای ظلمت كه محكوم هستند كه به گذشته سپرده شوند.
سهیر اتاسی عضو كمیته عالی مذاكرات ، عضو اپوزیسیون.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]