• صفحه اول / فعاليت‌ها / سخنرانی در اجلاس مشترک کمیته‌های روابط خارجی، برابری و همکاری‌های بین‌المللی سنای اسپانیا
دی-۰۱ ۱۳۹۱

سخنرانی در اجلاس مشترک کمیته‌های روابط خارجی، برابری و همکاری‌های بین‌المللی سنای اسپانیا

Catégories // رخدادها // فعاليت‌ها

سخنرانی در اجلاس مشترک کمیته‌های روابط خارجی، برابری و همکاری‌های بین‌المللی سنای اسپانیا

آقای رئیس، خانم ها، آقایان،
از حضور در خانه دموکراسی اسپانیا و از دیدار با شما خوشوقتم.
ملت‌های جهان پیوسته با احترام از ملت شما به عنوان ملتی یاد می‌کنند که برای دموکراسی و پیشرفت بهای بس سنگینی پرداخته است. از این نظر، میان ملت ما و ملت اسپانیا اشتراکات بارزی وجود دارد. مردم ما نیز سه دهه است در برابر فاشیسم دینی مبارزه می‌کنند و ۱۲۰ هزار تن از فرزندانشان در این مبارزه جان باخته‌اند.
این کنفرانس در حالی برگزار میشود که مردم و کشور اسپانیا از عواقب یک بحران اقتصادی رنج می‌برند. ما خود را در نگرانی‌ها و دردهای آنها شریک می‌دانیم. در عین حال در این جا می‌خواهم از درد بزرگی که جهان امروز با آن درگیر است صحبت کنم که تهدید بنیادگرایی هدایت شده از سوی رژیم تهران است.

درایران ما با یک رژیم دیکتاتوری و یک فاشیسم مذهبی مواجه هستیم. این رژیم برای بقا از یک طرف متکی به سرکوب مطلق و از طرف دیگر صدور تروریسم و بنیادگرایی در خارج از ایران است. برنامه هسته‌یی رژیم نیز در همین راستاست. این رژیم رفرم‌ناپذیر است و قادر به دست برداشتن از این سیاست‌ها نیست. اصلاحات در این رژیم منجر به سرنگونی آن میشود.
امروز رژیم ملاها در بحران سرنگونی قرار گرفته است

 

مهم‌ترین عامل این بحران، نارضایتی جامعه است. قیام‌های بزرگ ۲۰۰۹و ۲۰۱۰آمادگی اجتماعی برای تغییر را نشان داد. این آمادگی به‌علت وخامت اوضاع اقتصادی و تشدید سرکوب‌ها بسیار بیشتر شده است.
پاسخ ملاها، گسترش اعدام‌هاست. تنها در ماه نوامبر گذشته ۱۰۰نفر اعدام شده‌اند. بسیاری نیز در نوبت اعدام قرار دارند. برطبق آمارهای رسمی رژیم هر سال بیش از ۷۰۰هزار نفر را دستگیر می‌کند.

معضل لاینحل دیگر این رژیم، جنگ قدرت شدید در هیأت حاکمه است و رو در رویی باندهای مختلف حکومت آخوندی با یکدیگرست.
هم‌زمان، رژیم ملاها در یک ورشکستگی اقتصادی فرو رفته است. نرخ بیکاری به ۳۰درصد و نرخ تورم به ۵۰درصد رسیده است . صادرات نفت از دو میلیون و چهارصد هزار بشکه در روز به ۸۰۰هزار کاهش یافته. در حالی که هشتاد درصد بودجه دولت از درآمد نفت تامین میشود. با این حال در سال جاری ۴۰درصد بودجه دولت صرف امور نظامی، امنیتی، تروریستی و برنامه‌اتمی شده است.

بنا به گزارش ۱۷نوامبر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، ملاها تعداد سانتریفوژها را به ۱۳۲۰۰ دستگاه رسانده‌اند. گزارش آژانس نشان داد که رژیم به نقطه‌یی رسیده که ظرف فقط سه ماه قادر به غنی سازی ۹۰درصدی اورانیوم است که برای ساختن بمب لازم است.

از طرف دیگر ملاها یک کشتار بی‌رحمانه در سوریه را هدایت می‌کنند تا از سرنگونی محتوم دیکتاتور آن وفروپاشیدن جبهه منطقه ای رژیم آخوندی جلوگیری کنند. همچنین تحریکات آنها در غزه که اخیرا به جنگ انجامید، اقدام‌های گسترده برای پر کردن خلا آمریکا و ناتو در افغانستان، کشاندن ارتش عراق به رویارویی با کردها، آماده کردن زرادخانه موشکی برای حزب الله لبنان، و یک برنامه موشکی گسترده در خود ایران که تا آستانه شلیک به کشورهای حوزه خلیج فارس آماده شده است.
متأسفانه دولتهای غرب هم‌چنان به سیاست مماشات ادامه میدهند با
-فروش وسائل سرکوب و استراق سمع به این رژیم
– روابط مستمر با سرویس اطلاعاتی ملاها
– باز گذاشتن راه فرار از تحریم‌ها
– انفعال در برابر تروریسم و سلطه‌جویی این رژیم در عراق و لبنان و جاهای دیگر.

انتظار مردم ایران است که این رویکرد جای خود را به محترم شمردن خواست مردم ایران برای تغییر رژیم بدهد.
اسپانیا در این زمینه می‌تواند پیشتاز باشد. از همین رو بنام آزادی و صلح من شما را به یاری مردم و مقاومت ایران فرا می خوانم.
من هم‌چنین می‌خواهم با شما یک موضوع انسانی و در عین حال سیاسی را مطرح کنم. هم‌اکنون بیش از ۳۲۰۰تن از اعضای مقاومت در خاک عراق درکمپ لیبرتی و کمپ اشرف هستند. به‌درخواست رژیم ایران آنها تاکنون دوبار توسط نیروهای عراق مورد قتل‌عام قرار گرفته اند، ۵۰تن کشته و بیش از ۱۱۳۰تن مجروح شده‌اند، و ۴ سال است تحت محاصره قرار دارند. آنها افراد حفاظت شده تحت کنوانسیون چهار ژنو و هم‌چنین پناهنده هستند. رژیم ایران از وجود یک اپوزیسیون متمرکز و منسجم شدیدا وحشت دارد. به‌همین دلیل از طریق دولت عراق برای نابودی آنها تلاش می کند. لذا ضروری است که کمیساریای عالی پناهندگان کمپ لیبرتی را به عنوان کمپ پناهندگی اعلام کند و حفاظت های بین‌المللی برای مجاهدان مستقر در لیبرتی تضمین شود. من از دولت اسپانیا درخواست می‌کنم که مبتکر این ایده با کمیساریا و همچنین در اتحادیه اروپا باشد.
از شما متشکرم و خیلی خوشحال می شوم که نظرات شما را بشنوم

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]