• صفحه اول / رخدادها / سخنرانی در گردهمایی اورسورواز به‌مناسبت حکم دادگاه استیناف آمریکا
تیر-۲۶ ۱۳۸۹

سخنرانی در گردهمایی اورسورواز به‌مناسبت حکم دادگاه استیناف آمریکا

Catégories // رخدادها // فعاليت‌ها

سخنرانی در گردهمایی اورسورواز به‌مناسبت حکم دادگاه استیناف آمریکا

هموطنان؛
اشرفی‌ها، یاران مقاومت؛
سد بزرگ لیستی تروریستی در آمریکا به‌همت شما کمرشکن شد. حالا باید وزرات خارجه را به لغو کامل و جهان غرب به‌محترم شمردن اراده ملت ایران برای سرنگونی رژیم ولایت فقیه وادار کنیم.
درکارزار حقوقی و بین‌المللی ما این‌یک پیروزی درخشان است.
به شما و یاران مقاومت در سراسر جهان تبریک می‌گویم.
البته قبل از همه باید به رزمندگان آزادی در اشرف تبریک بگویم .
و تهنیت به قیام آفرینان و مردم ایران که برچسب ننگین تروریستی به مقاومت عادلانه آن‌ها، که راه‌بند آزادی مردم ایران بوده و هست… , ضربه کوبنده‌یی از عدالت دریافت کرد.
و تبریک و تهنیت بر آن‌که گفت مبارزه بر سر حذف یاوه تروریستی مبارزه‌یی است با پیروزی محتوم. آری، بر رهبر مقاومت، مسعود رجوی مبارک باد.

در چارچوب قوانین آمریکا که با انگلستان و دادگاه عدالت اروپا، متفاوت است، این‌که دادگاه، وزارت خارجه آمریکا را موظف به تجدیدنظر کرده است، پیام واضحی دارد.
به‌گفته حقوقدانان و وکلا، در چارچوب قوانین آمریکا, دادگاه سقف کاری را که در این مرحله، می‌توانست، انجام داده است. دادگاه فراتر از رویه‌های قضایی قبلی صحت اسناد و مدارک وزارت‌خارجه را زیر سوال می برد. مطمئنم که خانم هیلاری کلینتون، وزیر خارجه، پیام تجدید نظر را, که دادگاه به‌آن حکم کرده است, به‌خوبی درمی‌یابد.

به‌همین‌خاطر بعد از دریافت خبر حکم دادگاه، اعلام کردم که ما خواهان پیروزی کامل, یعنی لغو کامل و رسمی نام‌گذاری تروریستی, هستیم. این‌که دادگاه باقی ماندن این برچسب را نپذیرفته و پرونده نام‌گذاری را، در چارچوبی که دادگاه مشخص کرده، به وزیرخارجه آمریکا در چارچوبی که دادگاه مشخص کرد‌ه، ارجاع داده و خواهان تجدیدنظر شده است, البته بسیار مهم و ضروری و گواه پیروزی شماست. اما این برای ما کافی نیست. نبرد و کارزار با قدرت و شدت هرچه بیش‌تر ادامه دارد. تا وزارت‌خارجه آمریکا رسماً به بطلان این برچسب ناعادلانه اعتراف نماید. همان‌طور که مبارزه شما و تلاش شما دولت انگلستان و اتحادیه اروپا را مجبور به حذف برچسب آخوند ساخته علیه مجاهدین نمود. بله آن‌ها باید به عدالت و حکومت قانون سر بسپارند.

راه‌بندها باید به‌طور کامل از پیش پای ملت ما در خروش و قیام برای آزادی برداشته شود.
با همین برچسب بود که معامله کردند، و به آخوند منفور، خاتمی، امتیاز دادند، بلکه بتوانند به این‌وسیله رژیم را اصلاح کنند.
در این زد و بند تا آن‌جا پیش رفتند که اخبار و گزارش‌های مبتذل اطلاعات آخوندی را علیه مجاهدین تحت عنوان اسناد محرمانه وارد پرونده کردند, اکاذیبی مانند این‌که مجاهدین زنان انتحاری برای عملیات در کربلا آموزش داده‌اند یا این‌که می‌خواستند به منطقه سبز در بغداد حمله کنند. برخی از این گزارش‌ها که وزارت‌خارجه مجبور به علنی کردن آن‌ها شد, آن‌قدر مضحک بود که حتی وکیل دولت در دادگاه مجبور شد اذعان کند که به این گزارش‌ها استناد نمی‌کند.

اما باوجود همه این زدوبندها با آخوندها و دولت‌های وقت، نه ‌تنها نتوانستند رژیم را اصلاح کنند, بلکه نتیجه معکوس شد. ولی‌فقیه ارتجاع حتی نگذاشت که همین موجود جنایتکار در انتخابات پارسال کاندیدای ریاست جمهوری شود و حتی او را تهدید به ترور کرد.
یعنی، نتیجه نام‌گذاری تروریستی، غلبه هر چه بیشتر هارترین و وحشی‌ترین باندهای ارتجاعی و فاشیستی در حکومت ولایت‌فقیه شد.
با همین برچسب رزمندگان آزادی را در اشرف و سایر نقاط بمباران کردند.
با همین برچسب دارایی‌های مجاهدین را مصادره کردند.
با همین برچسب ۷سال مجاهدین را در بازداشت خانگی نگه داشتند.
با همین برچسب، رژیم و دست نشاندگانش در عراق برای انواع جنایتها علیه مجاهدین و علیه بشریت دست باز پیدا کردند.
با همین برچسب، رژیم در داخل ایران دست‌باز پیدا کرد برای اعدام‌ها و شکنجه و سرکوب هر چه بیش‌تر ….
پس فراتر از یک جریان یا یک سازمان، بحث ما بر سر سدکردن راه آزادی و حاکمیت مردم ایران و به زنجیرکشیدن نیروی محوری مقاومت آزادیبخش با برچسب‌های آخوندپسند است.
به همین‌خاطر همان‌طور که اندرو فرای رئیس تیم حقوقدانان گفت: ما به نبرد و کارزار ادامه می‌دهیم. هر چه بیش‌تر و بیش‌تر.
زنده هستیم برای این‌که حتی یک روز بیش‌تر به نبرد با دیکتاتوری و فاشیسم ادامه بدهیم.
بله، زنده هستیم و مبارزه می‌کنیم برای این‌که آزادی را برای مردم ایران، برای زن و مرد ایرانی، محقق کنیم.
بنابراین، پیروزی امروز، یک پیروزی برای مردم ایران است و برای قیام آفرینان، برای همه آزادی‌خواهان ایران و برای همه کسانی که در برابر ولایت مطلقه فقیه و بردگی دینی قرار دارند و با آن مبارزه می‌کنند.

آری از آن تصمیم‌های شوم که برای به زنجیرکشیدن مقاومت ایران اتخاذ شد، تصمیم بالاتری هم هست که اراده و پایداری شما آن‌را خلق کرد.
خوشا به آن‌هاکه در اشرف پایداری کردند و آن‌هاکه در قیام‌های سراسری به‌پا خاستند.
و خوشا به رنج‌ها و خون‌جگر‌های شما که سدهای سربین را از‌هم شکافت و نشان داد که مردم ایران سزاوار آزادی و حاکمیت خودشان هستند. مردم ایران می‌توانند و باید این رژیم را تغییر بدهند.
مردم و جوانان ایران در یک سال گذشته، در سلسله تظاهرات و قیام‌هایشان از آقای اوباما پرسیدند که بگوید دولت آمریکا در کدام طرف است؟ در طرف ملاها و یا طرف مردم ایران؟
من خوشحالم که درماه‌های گذشته پرزیدنت اوباما چندبار صراحتاً گفت که با مردم ایران خواهد بود. حالا در مورد برچسب تروریستی به مقاومت عادلانه وسازمان‌یافته همین مردم، زمان جدی‌ترین و روشن‌ترین آزمایش فرا رسیده است…
تحریم‌ها علیه این رژیم بسیار ضروری و بسیار لازم است، اما این کافی نیست.
زیرا در مقاومت یک ملت است که تغییر رژیم محقق می شود.
و در تغییر فاشیسم دینی است که صلح و امنیت بین‌المللی تضمین پیدا می‌کند.
پس راه‌بند تغییر را باید برداشت. زنجیرهایی را که به دست و پای مقاومت ۳۰ساله و سازمان یافته این ملت بسته شده است باید باز گشود. آزمایش قطعی در همین نقطه است تا مردم ایران لااقل ببینند که شما بین آن‌ها و دشمن‌شان، در طرف ملاها و دیکتاتوری ولایت فقیه نیستید. مردم ایران البته می‌خواهند که در طرف آن‌ها باشید.

تحریم تسلیحاتی و نفتی و دیپلماتیک این رژیم را به‌طور کامل به‌اجرا بگذارید.
اعدام، سنگسار و دستگیری‌های خودسرانه روزانه توسط رژیم آخوندی را محکوم کنید و پرونده نقض حقوق‌بشر رژیم را به شورای امنیت ببرید.
به حقوق فرزندان رشید و آزادی‌ستان مردم ایران در اشرف طبق کنوانسیون چهارم ژنو اذعان کنید،
حفاظت آن‌ها را تضمین کنید.

دست ایادی رژیم و مزدوران‌شان را در عراق از اشرف کوتاه کنید.
مالکی را که خودتان برای او میدان حکومت و حاکمیت در عراق فراهم کردید وادار کنید که از اجرای دستورات خامنه‌ای سرباز بزند و به محاصره ضد انسانی اشرف و به جنگ کثیف روانی مزدوران اطلاعات آخوندها در ورودی اشرف پایان بدهد.
این همان خواست‌های عادلانه، برحق و مشروع ۲۴پارلمان و سنا و حدود ۴هزارتن نمایندگان منتخب مردم آمریکا و اروپا و کشورهای عربی و همچنین کانادا و استرالیا است که بیش از یک میلیارد نفر از مردم دنیا را نمایندگی می‌کنند…
همین‌جا باید از اکثریت کنگره آمریکا، از همه شخصیت‌ها و مقامات و شهود سیاسی و نظامی، و به‌خصوص از خواهران و برادرانم در جوامع ایرانیان درآمریکا و از حقوقدانانی که این پیروزی را محقق کردند، سپاسگزاری کنم و از آن‌هابخواهم که برای کارزار نهایی، برای لغو رسمی و کامل نام‌گذاری ظالمانه به سود فاشیسم دینی, آماده باشند.

هموطنان عزیز؛
یاران مقاومت؛
با پیروزی در دادگاه‌های مختلف و با درهم شکستن این لیست‌ها یکی پس از دیگری، ما تمام آن‌چه را که آخوندها برای حفظ حاکمیت فرتوت خود رشته‌اند، پاره می‌کنیم.
بنابراین آخوندها از این پس صدبار بیش‌تر در وحشت فرو خواهند رفت
از امروز آن‌ها صدبار بیشتر از آثار تحریم‌های جهانی در تنگنا قرار می‌گیرند.
و صد بار بیش‌تر از قیام‌های مردم ایران می‌ترسند.
ما به آن‌ها می‌گوییم به‌خود بلرزید پایان کار شما فرا رسیده است.
و خطاب به شما یاران مقاومت می‌گویم
زمان نبرد و کارزار پایانی فرا رسیده است.
خود را آماده کنید.
هر مانعی را باید از سر راه برداریم.
محاصره اشرف را باید درهم بشکنیم.
سیاست‌های بین‌المللی را تغییر دهیم.
و بی‌شک در این نبرد که هدف آن آزادی مردم ایران است پیروز خواهید شد.
سلام بر آزادی
سلام بر مردم ایران
سلام بر اشرفی‌ها ـ درود بر همه شما

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]