تیر-۱۹ ۱۳۹۳

سخنان مریم رجوی در آغاز اجلاس شورای ملی مقاومت ایران-۱۹ تیر, ۱۳۹۳

Catégories // رخدادها // فعاليت‌ها

سخنان مریم رجوی در آغاز اجلاس شورای ملی مقاومت ایران-۱۹ تیر, ۱۳۹۳

باسلام و خیرمقدم به اعضای محترم شورای ملی مقاومت که در اجلاس حضور دارند و به همه دوستان و رفقایی که امکان شرکت پیدا نکرده‌اند، هم چنین سلام مخصوص به اعضای پایدار وسرفراز شورا در زندان لیبرتی. به همه دوستان و خواهران و برادرانی که به‌عنوان ناظر در این اجلاس شرکت کرده‌اند، خوش‌آمد می‌گویم.

در فاصله دو اجلاس، شورای ملی مقاومت، یکی از بهترین اعضای خود، خواهر بسیار عزیزم راضیه کرمانشاهی را از دست داد.
او از مسئولان پرسابقه مجاهدین در نبرد با دو دیکتاتوری و بیستمین شهید محاصره پزشکی اشرف و لیبرتی است. به روان پاکش درود می‌فرستیم.

اجلاس شورا را در حالی برگزار می‌کنیم که از داخل ایران تا سراسر منطقه، اوضاع به زیان رژیم، در تلاطم است. به نحوی که روندها و وقایع مختلف در مسیر سرنگونی دشمن مردم ایران و مردم منطقه، همگی فعال شده و از هم سبقت می‌گیرند
در مقطع حاضر، بیش از همیشه، قیام‌ها و نبردهای مردم عراق و آزادی چند استان این کشور از سلطه دولت مالکی، رژیم ولایت فقیه را به لرزه انداخته است.

تحلیل‌گران رژیم می‌گویند «هیچ زمانی مانند امروز، امنیت ملی و ثبات منطقه، این گونه با مخاطره مستقیم… روبرو نشده است».
واقعیت اینست که سرمایه‌گذاری کلان و مداخلات همه‌جانبه رژیم ولایت فقیه در عراق ظرف ۱۱سال گذشته، که من همان اول گفته بودم صدبار از پروژه اتمی آن خطرناکتر است، تمام منطقه را در معرض صدور تروریسم و بنیادگرایی و فرقه‌گرایی و جنگ و بحران قرار داده است. اما این سرمایه‌گذاری استراتژیکی، حالا در معرض فرو ریختن است. به این مناسبت، باید چند نکته را خاطر نشان کنم.
نخست به جامعه جهانی هشدار می‌دهیم که بار دیگر به دام کمپین گمراه‌سازی و پخش اطلاعات دروغ از سوی رژیم حاکم بر ایران نیفتد.
یازده سال پیش همین آخوندها، در ساختن دروغ بزرگ وجود تسلیحات اتمی در عراق و ترغیب آمریکا به راه‌اندازی یک جنگ فاجعه‌بار در عراق، سهم بزرگی داشتند. حالا با همان شیوه، قیام ملت عراق را در کادر یک جریان افراطی خلاصه کرده و تلاش می‌کنند جامعه جهانی به ویژه آمریکا رابرای نجات دولت مالکی برانگیزند.

به‌خصوص به دولت آمریکا هشدار می‌دهیم که پس از خطای تاریخی حمله به عراق و پس از سلسله اشتباهات ویرانگر یازده ساله در این کشور، این بار پوشش هوایی برای سپاه قدس در عراق فراهم نکند.
وانگهی، هر کس که حقیقتا می‌خواهد با تروریسم و افراطی‌گری مقابله کند، باید در برابر سرچشمه و بانک‌دار مرکزی آن یعنی آخوندهای تهران بایستد.
ما باز هم تأکید می‌کنیم که راه‌حل مسأله عراق، یعنی راه برقراری ثبات و امنیت و وحدت ملی در این کشور، یکی بیش نیست و آن خلع ید از رژیم ولایت فقیه است. باید به خواست مردم عراق گوش داد که از یکسال‌ و نیم پیش در تحصن‌ها و قیام‌های مستمر شعار اصلیشان اخراج رژیم ایران از عراق و برکناری دولت تحت‌الحمایه این رژیم در بغداد است.
و سرانجام به ایالات متحده و سازمان ملل هشدار می‌دهیم که بنا به وظائف بر طبق کنوانسیون‌ها و قوانین بین‌ا‌لمللی و بر اساس قول‌ها و تعهدات مکرر خود باید در اسرع وقت، تدابیر اضطراری و فوری برای حفاظت از جان مجاهدان آزادی در زندان لیبرتی اتخاذ کنند.
در این ایام، دیکتاتوری آخوندی به موازات تشدید سرکوب داخلی و موج اعدام‌های وحشیانه، بیش از گذشته به توطئه‌گری علیه مجاهدین و شکنجه و کشتار زندانیان سیاسی رو آورده است. چرا که اینجا حساس‌ترین و آسیب‌پذیرترین نقطه دستگاه اختناق است که اگر خش برداردکل رژیم را روانه پرتگاه می‌کند.

در عین حال این مسأله‌یی است که ظرفیت انفجاری عظیمی برای بسیج جامعه علیه رژیم دارد. کما این‌که دیدیم شهادت مجاهد قهرمان غلامرضا خسروی چه واکنش گسترده‌یی از جانب شخصیت‌ها، جریان‌ها و گروه‌ها از همه تنوعات سیاسی ایران در پی داشت.
باشد تا به همت مردم به‌جان آمده آخوندها مجبور شوند که زهر حقوق‌بشر را هم سر بکشند و دستگاه جهنمی کشتار و اختناق فرو بریزد.
در قبال همه این بحران‌ها، آنچه در کنش و واکنش‌ها و مواضع رژیم حاکم آشکار شده، این است که:
ـ در بسیاری زمینه‌ها یارای ابتکار عمل ندارد یا اصولا راه‌حلی ندارد.
ـ شکننده و ضربه‌پذیر است و این را به‌خصوص در عکس‌العمل‌های سراسیمه و هراسان نسبت به پیشروی‌های جنبش مقاومت به سرعت ابراز می‌کند،
ـ و از همه مهم‌تر ازگذشت زمان، زیان می‌بیند و چرخ‌ها به زیان رژیم ولایت فقیه، باشتاب، به حرکت درآمده است.

چنین شرایطی بیش از همیشه مسئولیت خطیر و تأثیر یگانه آلترناتیو دموکراتیک این رژیم یعنی شورای ملی مقاومت را، با گنجینه‌یی از تجربه‌ها و دستاوردها و اعتبار بی‌بدیل آن، برجسته می‌کند.
هرچند که مبارزه و نبرد ما پیوسته با انواع خطرها و ناملایمات همراه است، اما اوضاع حاضر، بیش از همیشه فرصت پیشروی و گسترش در راستای هدف‌های آزادی‌خواهانه ملت ایران را فراهم کرده است.
امیدوارم همه ما بتوانیم تعهد و مسئولیتی را که مردم و تاریخ ایران بر دوش ما گذاشته، به‌انجام برسانیم و انشاء‌الله که مباحث این اجلاس بتواند در غنی‌کردن و روشنی بخشیدن به این مبارزه ما را یاری کند.
از همه شما متشکرم.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]