خرداد-۰۲ ۱۳۹۲

سخنرانی مریم رجوی در بنیاد دانیل میتران ـ فرانس لیبرته

Catégories // دیدارها

سخنرانی مریم رجوی در بنیاد دانیل میتران ـ فرانس لیبرته

نمی‌توان فراموش کرد که در سال ۱۹۸۷ وقتی که پناهندگان ایرانی در فرانسه قربانی معامله شده و به گابن اخراج شدند، او از خانواده‌های آن‌ها که اعتصاب غذا کرده بودند دیدار کرد تا حمایت خود نسبت به آن‌ها ابراز نماید.
نمی‌توان فراموش کرد، که ده سال پیش، در ۱۷ ژوئن ۲۰۰۳، وقتی که متحدان ملاها و حامیان مماشاتگر آن‌ها به ما در اورسوراواز حمله کردند، او با چه شجاعتی دفاع از بیگناهان را در مقابل مطبوعات را به‌عهده گرفت و با چه قدرتی با کارزار شیطان سازی مقابله کرد.
آن روز، این وجدان فرانسه بود که از طریق او سخن می‌گفت.
ساکنان اشرف و مردم ایران هرگز کلمات سرشار از عاطفه و درایت او برای دفاع از حق مقاومت رزمندگان آزادی در اشرف را فراموش نمی‌کنند.
در آخرین پیام خود او نوشت: ”دوستان عزیز مهربانم در اشرف، فداکاری شما آینده را تدارک می‌بیند. این فقط قیمتی نیست که شما می‌پردازید، بلکه الگویی است که شما به سرکوب شدگان ارائه می‌کنید و پیام امید است که با خون خود خطاب به بشریت می‌دهید”.
و الان، دانیل عزیزم،
ای کاش که اینجا بودی تا صدای دوستان اشرفیت را که در کمپ لیبرتی زندانی شده اند به گوش‌ها می‌رساندی.
آن‌ها به‌صورت اجباری جابجا شده و از حقوق ابتدایی زندگی و درمان‌های پزشکی محروم گشته‌اند. و این باعث مرگ عده‌یی از آن‌ها شده است.
به‌همین دلیل است که آن‌ها خواهان یک بازگشت فوری به اشرف هستند که از یک امنیت نسبی در مقابل تهدیدات رژیم ملایان برخوردار است.
این رژیم در یک بحران عمیق بسر می‌برد و نمایش مسخره انتخاباتی باعث افزایش درگیری‌های درونی آن شده است.
رفسنجانی که یکی از بنیانگذاران این دیکتاتوری است، بر اساس دستور خامنه‌ای از مسابقه ریاست جمهوری حذف شده و این امر که یک جراحی بزرگ در رأس حکومت ملاهاست، باعث یک تجزیه عمیق در این رژیم شده است.
من مردم ایران را به تحریم کامل این انتخابات تقلبی فرا‌می‌خوانم و به دولت‌های غربی باز هم هشدار می‌دهم که هرگونه معامله و مماشات با این رژیم منحصرا در خدمت سرکوب و کشتار مردم ایران، مسابقه برای بدست آوردن سلاح هسته‌یی، صدور بنیادگرایی و تروریسم و تشدید جنگ در منطقه ـ مانند بحران سوریه ـ است.
دوستان عزیز،
مردم ایران و اشرفی‌ها می‌دانند که در همه جای جهان، مانند اینجا، زنان و مردان آزاده‌یی هستند که در کنارشان قرار دارند.
آن‌ها می‌دانند که تنها نیستند و مشعل دانیل میتران همواره در دستان اعضای این بنیاد که با موفقیت بسیار در جای پای دانیل قدم برمی‌دارند می‌درخشد.
مایلم از بنیاد فرانس لیبرته به‌خصوص آقای ژیلبر میتران و آقای میشل جولی به‌خاطر حمایتشان از حقوق اشرفی‌ها و مردم ایران تشکر کنم.
مقاومت ایران مایل است به شما مجسمه دانیل میتران، شیفته ابدی آزادی و بانوی اول مقاومت علیه بی‌عدالتی را تقدیم کند.
بله این چهره تا ابد در قلب‌های تمامی اعضای مقاومت ایران به‌خصوص در اشرف و لیبرتی حک خواهد شد. همانگونه که بر‌قلب‌های خلق‌های تحت ستم در جهان حک شده است.
از شما متشکرم

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]