• صفحه اول / رخدادها / كنفرانس بین المللی به‌مناسبت روز جهانی زن در مقر مركزی شورای ملی مقاومت
اسفند-۱۱ ۱۳۹۲

كنفرانس بین المللی به‌مناسبت روز جهانی زن در مقر مركزی شورای ملی مقاومت

Catégories // رخدادها // فعاليت‌ها

كنفرانس بین المللی به‌مناسبت روز جهانی زن در مقر مركزی شورای ملی مقاومت

به نظر من سیمای حقیقی ملت‌های خاورمیانه، همین همبستگی نمایندگان ملت‌های مختلف است كه اینجا ـ با وجود ملیت‌ها، زبان‌ها، فرهنگ‌ها و مذاهب گوناگون ـ كنار هم‌نشسته‌ایم. درست در نقطه مقابل تفرقه و كینه‌توزی و خصومتی كه رژیم ملاها و متحدانش در این منطقه، جاری كرده‌اند.
مایلم از جانب مردم و مقاومت ایران همبستگی و همدردی عمیقمان را با مردم سوریه، و به‌خصوص با خواهرانمان كه در اغلب نقاط این كشور داغدار و وحشت‌زده و آواره هستند، ابراز كنم.
آن‌ها همه توسط جنگ شومی درهم‌كوبیده می‌شوند كه از تهران هدایت می‌شود. این جنایتی است كه در عراق و در نقاطی مثل انبار و فلوجه و رمادی و موصل و دیالی و حله، جاری است.
پایان دادن به این مصیبت‌ها، لازمه‌اش كنار زدن دیكتاتوری مذهبی حاكم بر ایران است و امروز مهم‌ترین وظیفه جنبش زنان و مدافعان آرمان برابری است.

خواهران عزیزم!
در برابر ما رشته‌یی از موانع، خصومت‌ها و تباهی‌ها، قد برافراشته است: انواع تبعیض‌ها، نابرابری در خانواده و در آموزش و اشتغال، خشونت‌، عقب ماندگی، فقر، اختناق، انواع محرومیت‌ها و ممنوعیت‌ها و از همه مهم‌تر، هیولای بنیادگرایی. كسانی‌كه مدافع آرمان برابری هستند، می‌خواهند همه این موانع كنار زده شود و امكان آزاد زیستن در همه پهنه‌ها فراهم شود. اما برای قدم برداشتن در این مسیر، كوهی از مشكلات وجود دارد. آن قدر زیاد و بغرنج كه در نظر اول دسترسی به هدف را ناممكن می‌سازد.
دیكتاتوری و نظام مرد سالار حاكم، یك راه بیشتر در مقابل زنان نگذاشته اند: این‌كه تسلیم شوند؛ یعنی به اطاعت دربیایند و از همین نظام و فرهنگ ستم و بهره‌كشی، تبعیت كنند، و در واقع، زوال انسانی خود را بپذیرند. زنان مقاومت ایران علیه این اجبار و سرنوشت كور، شورش كرده‌اند و راه دیگری خلق كرده‌اند كه نبرد و مبارزه است.
جبهه استبداد و جنایت علیه بشریت در منطقه، كه محورش رژیم ایران است، برای حفظ قدرت خود انواع موانع و فشارها را علیه این مقاومت به‌كار می‌برند. از جمله، تعقیب و آزار و شكنجه اعضا و هواداران مقاومت در داخل ایران ،سركوب خانواده‌های اشرفی شیطان‌سازی و كارزار پخش دروغ و تهمت و به‌كار بردن انواع روش‌های ضدانسانی برای سركوب اشرفی‌ها.
اشرفی‌ها یازده سال است كه تحت یك بازداشت خانگی قرار دارند. یك محاصره كامل با نقض بسیاری از حقوق پایه‌یی. در صحنه بین‌المللی هم مماشات دولت‌های غرب با رژیم آخوندها، مبارزه ما را با سختی‌های بسیار مواجه كرده و در مقابل، انواع امتیازها را برای آخوندها فراهم كرده است. هم‌چنین با هزینه كردن و باجدادن‌های نجومی تلاش می‌كند همه دولت‌ها را در سركوب این مقاومت و ایجاد محدودیت علیه آن سهیم كند. زیرا این مقاومت به‌عنوان هماورد اصلی رژیم، بالاترین ترس و نگرانی آن را برانگیخته است.
این‌كه آمریكا و دولت‌های اروپا، به‌رغم همه تعهداتشان برای تأمین حفاظت لیبرتی، كاری نمی‌كنند یا حاضر به پذیرش ساكنان لیبرتی در كشورهای خودشان نیستند، یك علت بیشتر ندارد و آن روابط‌شان با آخوندهاست.

خواهران گرامی!
امروز برای زنان به‌خصوص در سراسر خاورمیانه و شمال آفریقا و آسیای میانه، مثل ایران، بنیادگرایی چالش سهمگینی ایجاد كرده است. ولی در عین حال، این چالش بزرگ، میدان‌های نبرد بسیار وسیعی هم برای زنان در این كشورها فراهم كرده است. در نتیجه، برای زنان در تمام این منطقه، مبارزه حول محورهای زیر اولویت تام و تمام دارد:
1. تلاش برای پیش بردن امر جدایی دین از دولت
2. مشاركت فعال زنان در تدوین قانون اساسی
3. كنار زدن قوانین شریعت ارتجاعی از قانون اساسی
4. پافشاری بر انتخابات آزاد و مشاركت فعال زنان در كلیه انتخابات، اعم از انتخابات پارلمان، شوراها، شهرداری‌ها و ریاست جمهوری.
این‌ها نقاط ورود و رخنه بنیادگرایی و تسخیر پیشروی‌ها و آزادی‌های به‌دست آمده توسط مردم و خلق‌ها در این كشورهاست. ناگفته روشن است كه رژیم ایران، كه تجربه ۳۵سال بنیادگرایی در حاكمیت را دارد با اخلال و سنگ اندازی و در همین نهادها و انتخابات آزاد است كه كشورهای تازه از بندرسته دیكتاتوری‌ها را به كام بنیادگرایی می‌كشد.
به‌همین دلیل، شركت فعال شما در این صحنه‌ها، مهم‌ترین گام برای مبارزه با دخالت‌های رژیم ایران در كشورهای شماست و مبارزه برای سرنگونی این رژیم، مبارزه‌یی است كه به سرنوشت تمام مردم این منطقه مربوط است. به‌همین دلیل است كه بر اساس تجربه خودمان و شما تكرار می‌كنم كه در قرن بیست و یكم، مبارزه برای برابری زنان، عجین است با مبارزه برای رهایی از دیكتاتوری و بنیادگرایی.
اما سؤال كلیدی، این است كه چگونه این مبارزه را پیش ببریم؟
بر اساس تجربه جنبش ما، با كنارگذاشتن ناباوری؛ به‌خصوص ناباوری زنان نسبت به خود و سایر زنان، با ایمان و یقین داشتن به توانایی و قدرت زنان، با پشتكار و با قیمت دادن روزانه و ازخودگذشتگی برای سایرین و با تسلیم نشدن و به استقبال سختی‌ها رفتن و پذیرش تعهدات هر چه بیشتر و متعدد.

دوستان عزیز!
لازمه پیش رفتن در این مسیر، همبستگی است. تلاش دائمی جنبش ما برای برقراری پیوندهای هرچه بیشتر و محكم‌تر با ملت‌های دیگر، به‌خصوص با زنان و مردان آگاه و آزاده و مسئول این كشورها، در همین راستاست.
به‌همین مناسبت، من دست یاری به‌طرف شما خواهران و همدردان و دوستان مقاومت دراز می‌كنم و از شما می‌خواهم كه برای حمایت از مجاهدان در زندان لیبرتی، آزادی ۷گروگان اشرفی، حفاظت زنان پیشتاز در لیبرتی و یاری مردم ایران، به هر تلاشی كه می‌توانید دست بزنید.
تأكید می‌كنم كه مبارزه برای سرنگونی آخوندهای حاكم بر ایران، مبارزه تمام ملت‌های منطقه است و هم‌چنین مبارزه‌یی است برای برقراری صلح و امنیت در تمام جهان. زیرا تا زمانی كه اختاپوس بنیادگرایی در تهران نشسته است، هیچ تضمینی برای صلح و امنیت در منطقه و در تمام جهان نیست. بنابراین تنها راه، این است كه اختاپوس بنیادگرایی را در تهران از ریشه در آوریم. اگر نقش این رژیم نبود، شك نكنید كه مدت‌ها قبل، بشار اسد سرنگون شده بود و در عراق، نمایندگان واقعی مردم سرِكار بودند؛ نه كسانی كه از تهران دستور می‌گیرند.وضعیت در لبنان و فلسطین و سایر كشورها نیز متفاوت بود.
بنابراین؛ حمایت از مقاومتی كه برای ازمیان برداشتن همین شر بزرگ، به‌پاخاسته، نه فقط آزادی مردم ایران را تسریع می‌كند، بلكه در جهت رهایی همه خلق‌های منطقه، از بنیادگرایی، تروریسم و زن‌ستیزی است.
یاری و همدلی شما در این مبارزه، از نظر من بالاتر و مؤثرتر از كار بزرگ‌ترین قدرت‌هاست. حمایت و پشتیبانی شما، قدرت عظیمی است. و به‌همین دلیل، ما به گسترش این مناسبات، و به هر چه مستحكم‌تر‌كردن این روابط، بسیار معتقد و مؤمنیم. و فكر می‌كنیم كه پیروزی ما و همه مردم منطقه، در گرو این همبستگی است.
امیدوارم و مطمئنم كه در این مبارزه مشترك، خواهیم توانست به تعهدات مشتركی كه خدای بزرگ و تاریخ و ملت‌های این منطقه، بر دوش ما گذاشته‌اند و از ما انتظار دارند، پاسخ بدهیم.
و من فكر می‌كنم كه در عصر آگاهی، در عصر ارتباطات، در عصری كه زنان به‌ویژه می‌توانند این چنین در صحنه حاضر باشند و از جمله جمع امروز، یكی از نمودهای بسیار برجسته و بارز آن است، حق این است و شایسته است كه ما بتوانیم به تعهدات خود پاسخ دهیم. مطمئنم كه می‌رسد روزی كه ما جشن پیروزی از شر بنیادگرایی را در تهران، برگزار كنیم. و آن روز، جشن بزرگ همه خلق‌های منطقه و دنیا خواهد بود.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]