• صفحه اول / دیدارها / حمایت اکثریت مجلس فرانسه از راه ‌حل سوم برای تغییر دموکراتیک در ایران
تیر-۲۶ ۱۳۸۷

حمایت اکثریت مجلس فرانسه از راه ‌حل سوم برای تغییر دموکراتیک در ایران

Catégories // دیدارها // فعاليت‌ها

حمایت اکثریت مجلس فرانسه از راه ‌حل سوم برای تغییر دموکراتیک در ایران

دیدار از مجلس ملی فرانسه

حمایت اکثریت مجلس فرانسه از راه ‌حل سوم برای تغییر دموکراتیک در ایران

صبح روز ۲۶‌تیر با حضور خانم مریم رجوی، در محل مجلس ملی فرانسه، بیانیه اکثریت نمایندگان مجلس فرانسه شامل بیش از ۲۹۰نماینده، در حمایت از راه‌ حل سوم خانم رجوی و فراخوان به خاتمه سیاست شوم مماشات با دیکتاتوری آخوندی اعلام شد.

مریم رجوی در هنگام ورود به محل مجلس ملی فرانسه توسط نمایندگان این مجلس از فراکسیون‌های مختلف و نمایندگانی که ازمجلسین انگلستان آمده بودند، مورد استقبال قرار گرفت.

 

خانم رجوی سپس در یک اجلاس پارلمانی با شرکت نمایندگان مجلس ملی فرانسه از احزاب و فراکسیونه‌ای مختلف پارلمانی و هم‌چنین آقایان راجرگیل، برایان بینلی، جو بنتون، نمایندگان مردم انگلستان در مجلس عوام و لرد کینگ عضو مجلس اعیان انگلستان شرکت داشت.

در آغاز این جلسه پارلمانی، ژان پیر برار، نماینده مجلس ملی فرانسه که ریاست جلسه را برعهده داشت و آدرین زلر، رئیس شورای منطقه آلزاس فرانسه، ژان فیلیپ مورر، نماینده مجلس ملی فرانسه از حزب حاکم او.ام.پ حضور خانم رجوی را درخانه ملت فرانسه خیرمقدم گفتند و خاطرنشان کردند که مقاومت امروز ملت ایران هم‌چون مقاومت ضدفاشیستی فرانسه علیه فاشیسم هیتلری است که ژنرال دوگل از تبعید آن را رهبری می‌کرد. ما امروز در این‌جا گرد آمده‌ایم تا از سوی افکار عمومی و مجلس فرانسه به دولت فرانسه بگوییم سیاست مماشات با فاشیسم مذهبی حاکم‌بر ایران خطاست. به مقاومت ایران و خانم رجوی پیوسته‌ایم چرا که امروز این مقاومت و خواسته‌ایش با مبارزه ما برای حاکمیت قانون و دموکراسی در اروپا پیوند خورده است.

آدرین زلر، آلن ویوین، وزیر مشاور سابق در دولت فرانسه، سید احمد غزالی، نخست‌وزیر سابق الجزایر، انیسه بومدین، بانوی اول الجزایر در دوران ریاست‌جمهوری هواری بومدین فقید، پائولو کاساکا، نماینده پارلمان اروپا و شماری دیگر از شخصیت‌های سیاسی و حقوقدانان فرانسوی، ازجمله ژان پیر اسپیتزر، متخصص حقوق اروپایی از سخنرانان این اجلاس پارلمانی بودند.

خانم رجوی در هنگام دریافت امضاهای نمایندگان مجلس ملی فرانسه، فهرستی از اسامی ۲۰هزار شهید مجاهد را که در مقاومت علیه دیکتاتوری آخوندی به‌خاک افتاده‌اند، به نمایندگان مجلس ملی فرانسه اهدا نمود.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]