بهمن-۲۲ ۱۴۰۰

سالگرد انقلاب ضدسلطنتی

Catégories // برگزيده // فعاليت‌ها

سالگرد انقلاب ضدسلطنتی

در سالگرد انقلاب ضدسلطنتی به ‌همه شهیدان، مجروحان و همه نبردها، قیام‌ها، رنج‌ها و خون‌هایی که آن انقلاب بزرگ را به‌ پیروزی رساند ادای احترام می‌کنیم به انقلابیون پاکباخته و وارسته و راهبران راستین انقلاب ضدسلطنتی درود می‌فرستیم:
قهرمانان شهید محمد حنیف‌نژاد، سعید محسن، علی‌اصغر بدیع‌زادگان، مسعود احمدزاده، امیرپرویز پویان، بیژن جزنی، شکرالله پاک‌نژاد، فاطمه امینی، مرضیه احمدی اسکویی و اعظم روحی آهنگران و آیت‌الله طالقانی روح راستین انقلاب ضدسلطنتی و هم‌چنین اشرف و موسی، شهیدان والامقام ۱۹بهمن ۱۳۶۰.
ایده سرنگونی دیکتاتوری شاه را مجاهدین و چریک‌های فدایی با نبردهای دلیرانه و با فتح شکنجه‌گاه‌های ساواک و میدان‌های تیرباران به‌ خواست اصلی مردم ایران ارتقا دادند.
خمینی دجال و خیل وحوش همراهش که ثمره و مبارزات مردم و رهبری انقلاب ضدسلطنتی را به‌ غارت بردند، کم‌ترین هم‌سویی و سنخیتی با آرمان دمکراتیک مردم به‌پاخاسته علیه شاه نداشتند.
خمینی سال‌های سال به عافیت‌جویی و خانه‌نشینی در نجف مشغول بود، علیه جنبش‌های انقلابی دهه ۵۰موضع‌گیری می‌کرد و حداکثر درخواستش تصدی وزارت اوقاف از شاه بود. این سرکوب جنبش‌های ملی و دمکراتیک و انقلابی توسط شاه بود که برای او راه باز کرد و به ‌قول مسعود ولیعهد واقعی شاه خمینی بود.
کار او و جانشینانش چنان‌که از سال ۵۷تا به ‌حال نشان داده‌اند، تخریب و غارت است. تخریب و غارت نتایج رنج و خون یک خلق، تخریب و غارت مواریث ملی و میهنی، و تخریب و غارت فرهنگ و اقتصاد، محیط‌زیست و روابط اجتماعی.
اعدام ۱۲۰هزار تن از فرزندان رشید ایران از جمله قتل‌عام ۳۰هزار زندانی مجاهد و مبارز در سال ۶۷بخشی از این بیلان فاجعه‌بار است.
اما کار این مقاومت که مسعود آن را بنیان گذاشت از روز به‌ قدرت رسیدن خمینی، ایستادگی بر ارزش آزادی، برپایی جنبش‌های پی در پی برای دفاع از شرافت و آزادگی ایران و ایرانی، تربیت نسل بی‌شماری از نیروی پیشتاز و ساختن یک جایگزین دمکراتیک در برابر استبداد دینی بوده است.
این مقاومت که ۴۳سال درجریان است در واقع ادامه تکاملی همان انقلاب ضدسلطنتی است.
مردم ایران همان‌طور که دیکتاتوری سلطنتی را از حاکمیت بر سرنوشت خود خلع کردند و به ‌دور انداختند امروز هم شعارشان این است که: مرگ بر ستمگر چه شاه باشد چه رهبر.
مردم ایران یک حکومت برآمده از رای مردم را می‌خواهند که مبتنی بر جدایی دین از دولت باشد کما این‌که احترام به همه آزادی‌های سیاسی، اجتماعی و فردی را می‌خواهند.
آن‌ها این آینده را در آلترناتیو دمکراتیک این رژیم یعنی شورای ملی مقاومت می‌بینند.
آلترناتیوی که از ابتدا با مرزبندی نه شاه نه شیخ گام به گام و مرحله به مرحله توسط مسعود بنیان گذاشته شد و به پیش می‌رود.
ادعای کسانی که می‌گویند این رژیم آلترناتیو ندارد، یک دروغ آخوندپسند است. آن‌ها می‌خواهند این رژیم هم‌چنان سرپا بماند و با آن به مبادله و تجارت مشغول باشند.
خمینی آرزو و اشتیاق ‌آزادی‌خواهانه‌ قیام‌کنندگان سال ۵۷را در گرداب خون فرو برد.
اما مقاومت ما مفتخر است که آن فریاد در گلو شکسته را به ‌یک جایگزین دمکراتیک و به ‌یک جنبش پرقدرت ارتقا داده است که می‌تواند آمال تاریخی مردم ایران را برآورده سازد.
با تجدید پیمان با همه پیشتازان و شهیدان آن انقلاب بر تعهدات مقاومت ایران برای برقراری آزادی و دمکراسی و برابری در ایران رها شده از ستم‌ آخوندهای ضدبشر تاکید می‌کنیم.
سلام بر مردم ایران
سلام بر ‌آزادی

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]