• صفحه اول / پیام‌ها / در سوگ فقدان لرد ایو بری وجدان معترض مردم بریتانیا علیه نقض حقوق بشر
بهمن-۲۶ ۱۳۹۴

در سوگ فقدان لرد ایو بری وجدان معترض مردم بریتانیا علیه نقض حقوق بشر

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

در سوگ فقدان لرد ایو بری وجدان معترض مردم بریتانیا علیه نقض حقوق بشر

جهان بشری یکی از شریف‌ترین وجدان‌های خود، مردم ایران یکی از پرارج‌ترین مدافعان حقوق بشر خود و مجاهدان اشرفی یکی از حامیان بزرگ خود را از دست دادند.
راستی که آقای ایو بری روح ناآرام زمانه علیه جنایت و تروریزم و تبهکاری رژیم ولایت فقیه بود و در این مبارزه شجاعت و سازش‌ناپذیری‌ را درهم آمیخته بود؛ از آن هنگام که در نخستین سال شروع مقاومت در نامه به مسعود رجوی اعتراض و خشم خود نسبت به اعدام مجاهدین را ابراز کرد
تا دهه‌های بعد که پی‌در پی کتاب‌های ارزشمندی همچون «ماشين آدم‌كشي تهران» در سال ۱۹۹۴، «ايران: حكومت ترور» در سال ۱۹۹۶، «فتوای مرگ» در سال ۹۵، «قتل‌های زنجيره‌يی» در پاییز۱۹۹۸ ، «انقیاد زنان» در دهه ۹۰ و «فتوای مرگ» در سال ۲۰۰۰ را منتشر کرد و شماری از معتبرترین اسناد را درباره جنایات رژیم آخوندی به ثبت رساند.
ایستادگی قاطعانه او در برابر جریان‌های توطئه‌گری که با سواستفاده از نام حقوق بشر جعلیات مأموران وزارت اطلاعات علیه مجاهدین را منتشر می‌کردند، کارزار او که به آزادی دو مجاهد اشرفی اسیرشده در کردستان عراق انجامید و اعتراض‌اش به حمله پلیس فرانسه در ۱۷ ژوئن ازیاد نرفتنی است.
و هنگامی که در سال ۹۶ ریاست اجتماع بزرگ ایرانیان در ارلزکورت لندن را برعهده گرفت، به بهترین صورت، علاقه و احترام خود به خواست مردم ایران برای دستیابی به آزادی و دمکراسی را ابراز کرد.
از یاد نمی‌بریم که با چه صراحتی جامعه بين‌المللی را سرزنش می‌کرد که چرا یک «جبهه مستحكم»‌ «عليه آن‌هايی كه تهديد به گسترش حاكميت تپانچه و چاقوی خود به سرتاسر جهان می‌کنند»، ارائه نداده است و  «بزدلی دولت‌های غرب» و «نگرش کوته بینانه  خطرناک» آن‌ها  را به‌باد انتقاد می‌گرفت که حتی کار تحقیق‌گران علیه این جنایت‌ها را عقیم گذاشته‌اند.
در روزگاری که بی‌تفاوتی‌ و جبن اخلاقی‌ در برابر حمام‌های خون در سوریه و اعدام‌های بی‌وقفه و بی‌شمار در ایران سر فرود می‌آورد، چقدر جهان امروز به صداها و وجدان‌هایی مثل لرد ایوبری نیازمند است تا فارغ از ملاحظات سیاسی و تجاری به اعتراض برخیزند.
به روح پرفتوحش درود می فرستم و به مردم بریتانیا به خانواده محترم او به‌ویژه ليدی لينزی ايوبری  تسليت می‌گويم.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]