• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / مریم رجوی با استقبال از نخستين گواهي يک رئیس جمهور ایالات متحده درباره ضرورت تغيير در ایران، به رسميت شناختن شورای ملی مقاومت به‌عنوان تنها جايگزين دمکراتیک رژیم آخوندی را لازمه جبران سياست فاجعه‌بار پيشين آمريكا برای مردم ایران خواند
شهریور-۲۸ ۱۳۹۶

مریم رجوی با استقبال از نخستين گواهي يک رئیس جمهور ایالات متحده درباره ضرورت تغيير در ایران، به رسميت شناختن شورای ملی مقاومت به‌عنوان تنها جايگزين دمکراتیک رژیم آخوندی را لازمه جبران سياست فاجعه‌بار پيشين آمريكا برای مردم ایران خواند

Catégories // اطلاعیه‌ها

مریم رجوی با  استقبال از نخستين گواهي يک رئیس جمهور ایالات متحده درباره ضرورت تغيير در ایران، به رسميت شناختن شورای ملی مقاومت به‌عنوان تنها جايگزين دمکراتیک رژیم آخوندی را لازمه جبران سياست فاجعه‌بار پيشين آمريكا برای مردم ایران خواند

رئیس جمهور ایالات متحده تصریح كرد سرمایه‌های مردم ایران برای بقای دیکتاتوری بشار اسد و سوخت‌رسانی به جنگ داخلی در یمن و حزب‌الله صرف می‌شود و دیکتاتوری فاسد حاكم كه صادراتش خشونت، خونریزی و بحران است بیش از هرچیز از مردم ایران می‌ترسد.

مریم رجوی، با استقبال از اظهارات پرزیدنت ترامپ به‌عنوان نخستین گواهی یك رئیس جمهور ایالات متحده در ۳۸ سال گذشته درباره ضرورت تغییر فاشیسم دینی توسط مردم ایران، كه ۳۶سال است از سوی مقاومت ایران اعلام شده است، گفت: به‌رسمیت شناختن شورای ملی مقاومت ایران به‌عنوان تنها جایگزین دمکراتیک برای دیکتاتوری مذهبی و تروریستی، لازمه پایان و جبران سیاست فاجعه‌بار دهه‌های گذشته آمریكا در قبال مردم ایران است كه سوابق تاریخی آن به كودتا علیه دولت ملی و دمکراتیک دكتر محمد مصدق و حمایت از دیکتاتوری شاه برمی‌گردد.
مریم رجوی با یادآوری نقض عهدهای دولت وقت آمریكا در عراق، در قبال حفاظت از ساكنان اشرف و لیبرتی در عراق و هموار كردن راه سركوب اپوزیسیون اصلی ملایان با برچسب تروریستی، آن را مانند امتیازاتی كه در برجام به آخوندها داده شده، نمونه‌های خجالت‌آور دیگری از اقداماتی خواند كه برای مردم ایران بهای بسیار سنگین و خونین داشته است.
در سال ۲۰۰۳ پس از حكم شورای حكومتی عراق به اخراج و ضبط سلاح‌ها و اموال مجاهدین، واشینگتن‌پست (۱۰ دسامبر) نوشت این اقدام تعجب برانگیز ”ممكن است تعادل قوای منطقه را [به سود رژیم ایران] بهم بزند“. در عمل چنین شد و عمر رژیم ولایت فقیه طولانی گردید.
مقاومت ایران بر آن است كه مواضع رئیس جمهور آمریكا بایستی با سلسله‌یی از اقدامات اجرایی جامه عمل بپوشد:
۱-ارجاع پرونده جنایات این رژیم به‌ویژه قتل عام ۳۰هزار زندانی سیاسی در سال ۱۳۶۷ به دادگاه بین‌المللی جنایی و قرار دادن سردمداران رژیم و مسئولان جنایت‌ها در برابر عدالت.
۲-خلع ید از رژیم آخوندی در منطقه و اخراج پاسداران و شبه‌نظامیان مزدور از عراق و سوریه و یمن و افغانستان و لبنان.
۳-اعمال قطعنامه‌های پیشین شورای امنیت ملل متحد درباره پروژه تسلیحات اتمی رژیم ملایان و ممنوعیت غنی‌سازی، همراه با بازرسی آزادانه و بی‌قید وشرط از مراكز نظامی و غیرنظامی رژیم.
۴-پرداخت مابه ازاء اموال و تجهیزات و تسلیحات و قرارگاه‌های سازمان مجاهدین خلق و ارتش آزادیبخش ملی ایران در عراق، كه تماماً با هزینه خود آن‌ها تهیه شده و اسناد آن موجود است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۸ شهریور ۱۳۹۶ (۱۹ سپتامبر ۲۰۱۷)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]