• صفحه اول / آخرین خبرها / اعدام زندانی سیاسی محی الدین ابراهیمی و۶زندانی دیگر از جمله یک زن در ارومیه، ۷۳ اعدام در اسفند
اسفند-۲۶ ۱۴۰۱

اعدام زندانی سیاسی محی الدین ابراهیمی و۶زندانی دیگر از جمله یک زن در ارومیه، ۷۳ اعدام در اسفند

Catégories // آخرین خبرها // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

اعدام زندانی سیاسی محی الدین ابراهیمی و۶زندانی دیگر از جمله یک زن در ارومیه، ۷۳ اعدام در اسفند

خانم مریم رجوی: خامنه‌ای شب نوروز هم دست از کشتار نمی‌کشد، جوانان دلیر این جنایات را بی‌پاسخ نمی‌گذارند. بی‌عملی در مقابل رژیم شکنجه واعدام لگدمال کردن ارزش‌های حقوق‌بشری است

حزب دموکرات کردستان ایران امروز از اعدام محی الدین ابراهیمی زندانی سیاسی کرد اهل شهرستان اشنویه از سوی جلادان رژیم در زندان مرکزی ارومیه خبر داد و نوشت لوث این رژیم جانی باید از جهان برچیده شود. محی الدین ابراهیمی در آبان ۱۳۹۶ به هنگام دستگیری مورد اصابت گلوله پاسداران قرار گرفت و به‌شدت زخمی شد. وی پس از ۵ سال و نیم زندان و علی‌رغم فراخوان‌های داخلی و بین‌المللی اعدام شد. دژخیمان در وحشت از اعتراضات مردمی از تحویل پیکر او به خانواده‌اش خودداری کرده‌اند.
علاوه بر این امروز قضائیه جلادان ۶ زندانی دیگر در ارومیه از جمله یک زن را اعدام کردند. قربانیان نسرین نیازی، عشیر عباس نژاد، جهانبخش رادلویی، حسن عمری، یاسین رشیدی و محمد ایوبیان نام دارند.
همزمان دادستان ضد انقلاب لرستان از اعدام یک زندانی دیگر در خرم آباد در ارتباط با قتل یک سرگرد نیروی انتظامی خبر داد(تسنیم ۲۶اسفند۱۴۰۱).
به این ترتیب اعدام‌های ثبت شده از ابتدای اسفند دست کم به ۷۳ نفر می‌رسد.

خانم مریم رجوی درارتباط با اعدام‌های امروز به‌ویژه اعدام یک زندانی سیاسی گفت: خامنه‌ای جلاد شب نوروز هم از کشتار دست نمی‌کشد، بامداد امروز ۷ زندانی از جمله یک زندانی سیاسی را در ارومیه اعدام کردند. جوانان دلیر ایران زمین این جنایات را بی‌پاسخ نخواهند گذاشت، بی‌عملی جامعه جهانی در مقابل رژیم شکنجه واعدام لگدمال کردن ارزش‌های حقوق‌بشری است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۶ اسفند ۱‍۴۰۱ (۱۷ فوریه ۲۰۲۳)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]