• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / كنوانسیون سراسری بیش از ۳۰۰ انجمن و تشكل ایرانی از اروپا، آمریكا و استرالیا در پاریس
بهمن-۱۹ ۱۳۹۲

كنوانسیون سراسری بیش از ۳۰۰ انجمن و تشكل ایرانی از اروپا، آمریكا و استرالیا در پاریس

Catégories // اطلاعیه‌ها

كنوانسیون سراسری بیش از ۳۰۰ انجمن و تشكل ایرانی از اروپا، آمریكا و استرالیا در پاریس

مریم رجوی: برای تحقق آزادی، دموكراسی در ایران بر مرزبندی با تمامیت رژیم و بر همبستگی با همه مدافعان راستین سرنگونی این رژیم، تأكید می‌كنیم

در آستانه سی و پنجمین سالگرد انقلاب ضد سلطنتی، نمایندگان بیش از ۳۰۰ انجمن و تشكل ایرانی از سراسر جهان، اولین كنوانسیون سراسری خود رادر پاریس برگزار كردند این كنوانسیون دربرگیرنده طیف وسیعی از روشنفكران، فعالان سیاسی و حقوق بشری، فعالان حقوق زنان، دانشمندان، كارشناسان،صاحبان مشاغل و حرفه های مختلف، دانشجویانو همچنین اقلیت‌های قومی و مذهبی ایران بود.خانم مریم رجوی رییس جمهور برگزیده مقاومت ایران و شماری از شخصیتهای برجسته سیاسی از آمریكا و اروپا در این كنوانسیون سخنرانی كردند.

نمایندگان انجمن‌ها و تشكل‌های شركت كننده در این كنوانسیون در سخنرانی‌های خود و همچنین‌ در قطعنامه پایانی این گردهمایی به گوشه هایی از كارنامه نكبت بار ۳۴ سال حاكمیت ملایان بر ایران اعلام كردند كه تنها راه استقرار دموكراسی و آزادی در ایران را سرنگونی تمامیت رژیم آخوندی و استقرار یك نظام جمهوری دموكراتیك مبتنی بر جدایی دین از دولت می دانند. آنها تصریح كردندبه این منظور ازبرنامه ۱۰ ماده یی خانم مریم رجوی،برای استقرار یك نظام دموكراتیك و سكولار در ایران، حمایت می‌كنند. قطعنامه تصریح می‌كند جامعه ایران در یك وضعیت انفجاری و رژیم آخوندی در موقعیت سرنگونی قرار دارد و تغییر این رژیم در دسترس است. روحانی رئیس جمهور جدید رژیم نیز بخشی از نظام ولایت فقیه است. رسالت او حفظ نظام و جلوگیری از سرنگونی آن به دست مردم است و همكاری دولتهای خارجی با این رژیم به بهانه تقویت «مدره های» موهوم و نادیده گرفتن خواست مردم برای تغییر رژیم، كمك رسانی به سركوب و علیه مصالح مردم ایران است و بر روابط آینده ایران با این كشورها تاثیر خواهد گذاشت.
قطعنامه سكوت جامعه جهانی در مقابل نقض وحشیانه و سیستماتیك حقوق بشر در ایران را و نقض تعهدات ملل متحد و دولت آمریكا در قبال حفاظت ساكنان كمپ لیبرتی را محكوم و از ملل متحد، آمریكا و كشورهای اروپایی می‌خواهد به جای كمك به این رژیم باید در كنار مردم ایران و خواست مشروع آنها برای سرنگونی رژیم بایستد و برای آزادی ۷ گروگان اشرفی و تأمین امنیت مجاهدان لیبرتی و انتقال آنها به آمریكا و اروپا به عنوان پناهندگان سیاسی اقدام كنند.

قطعنامه می افزاید: تشكل‌های ایرانی حاضر در كنوانسیون در برگیرنده هزاران متخصص، دانشمند، پزشك، استاد، و مدیران برجسته هستند،آماده اند دوش به دوش متخصصان شریف در داخل ایران كه خود را به لوث این رژیم قرون وسطایی آلوده نكرده اند، ایران را كه در ۳۵ سال حاكمیت آخوندها به نابودی كشیده شده است باز سازی كنند.

خانم مریم رجوی، رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران، كه سخنران ویژه این گردهمایی بزرگ بود در سخنرانی خود ۳۵ سال حاكمیت ولایت فقیه را «حاكمیت یك فاجعه دائمی در ایران»خواند. وی تاكید كرد كه این رژیم، یك حكومتِ شكست خورده است و از هر نظر در فازِ پایانی است و جامعه ایران برای تغییر این رژیم آمادگی دارد.

وی افزود: نقشه مسیر ما برای تحقق خواستهای ملت ایران، نبرد تمام عیار برای سرنگونی رژیم آخوندی است.هدف ما، آزادی، دموكراسی، برابری و استقرار یك جمهوری مبتنی بر جدایی دین از دولتاست. در این مسیر، ما بر مرزبندی با تمامیت رژیم و بر همبستگی با همه مدافعان راستین سرنگونی این رژیم، تأكید می‌كنیم.

مریم رجوی با قدردانی از تلاشهای ارزشمند ۳۰۲ انجمن و جامعه ایرانیان هوادار مقاومت كه این گردهمایی را برپا كرده بودند، گفت: هم‌چنان كه بارها تكرار كرده‌ام، ما در پی كسب قدرت نیستیم، بلكه می‌خواهیم حاكمیت را به مردم ایران منتقل سازیم.

در این برنامه علاوه بر نمایندگان انجمن‌های شركت كننده،دكتر صالح رجوی، مسئول كمیسیون بهداشت شورای ملی مقاومت، استروان استیونسون، رئیس هیأت پارلمان اروپا در رابطه با عراق، برنارد كوشنر، وزیر خارجه فرانسه (۲۰۰۷- ۲۰۱۰ )؛ پاتریك كندی،نماینده كنگره آمریكا (۱۹۹۵ -۲۰۱۱ )؛ فرانسیس تاونزند، مشاور رئیس جمهور در امور امنیت داخلی و تروریسم (۲۰۰۴ -۲۰۰۸)؛جان بولتون، سفیر آمریكا در ملل متحد (۲۰۰۵ -۲۰۰۶)؛مارك گینزبرگ، سفیر آمریكا در مراكش (۱۹۹۴ -۱۹۹۸)؛ و امیل بلیسیگ، نماینده سابق مجلس فرانسه سخنرانی كردند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۹بهمن۱۳۹۲ (۸ فوریه۲۰۱۴)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]