آبان-۰۷ ۱۴۰۱

پایداری توفنده قیام در قله چهلمین روز

Catégories // آخرین خبرها // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

پایداری توفنده قیام در قله چهلمین روز

مریم رجوی: خون‌های پاک شهیدان، بذرافشان انقلاب در شهرهای شورشی

قیام مردم ایران به قله چهلمین روز خود رسید. و پایداری توفنده قیام در برابر هیولای سرکوب، خبر بزرگ زمانه را به جهان رساند: سرنگونی رژیم ولایت فقیه و پیروزی آزادی و حاکمیت مردم اجتناب ناپذیر است.
حالا این نسل بی‌باک و این ارتش قیام و آزادی است که حرف آخر را می‌زند.

به صدها جوان و نوجوان شهید راه آزادی ایران درود که در برابر گلوله‌ها سینه سپر کردند و گفتند اگر ایران جز با فدا شدن ما آزاد نمی‌شود، این است سرها و جان‌های ما.
از خون جوانان وطن لاله دمیده
از ماتم سرو قدشان سرو خمیده

نسل بی‌باک، ارتش قیام و آزادی

از جرقه خون مهسای نازنین، حریق قیام برخاست. آن‌چنانکه چهل روز پس از شهادت‌ مظلومانه‌اش باز سرتاسر ایران آتشفشان شد:
سقز با سرود ای رقیب خامنه‌ای را نشانه رفت و می‌خروشید که از کردستان تا تهران جانم فدای ایران.
تهران این شورشی‌ترین شهر جهان در ۴۵ نقطه شعله‌ور شد.
دانشجویان در ۶۱ دانشگاه به‌پاخاستند، و مردم به‌جان آمده در ۵۸ شهر و بازار و کارگران در دو پالایشگاه ‌تظاهرات و اعتصاب کردند.
و یک روز پس از به اوج رسیدن قیام، دوباره طوفانی از خشم و آتش در مهاباد درگرفت و مراکز سرکوب و جنایت را طعمه خود کرد.
در دوره‌ پایانی شاه، قیام‌ها هر چهل روز یک بار در چهلم شهیدان فوران می‌کرد.
حالا در چهلمین روز شهادت نیکای عزیزم هم مردم لرستان در اعلام آمادگی برای سرنگونی رژيم آخوندی با شور همخوانی می‌کردند که «دایه دایه وقت جنگه».

چهل روز قیام در نبرد با چهل سال تبهکاری

راستی که قیام‌کنندگان در این چهل روز با چهل‌سال تبهکاری خامنه‌ای و رژیمش درافتاده‌اند.

به‌نحوی که:
۱. در این قیام، زن ایرانی چنانکه شایسته‌اش بود پیشتاز قیام‌ها شد.
این البته نه تصادفی است نه یک شبه به‌وجود آمده. بلکه ثمره ایستادگی همه زنان آزاده و رزم بی‌سازش و خون‌فشان زنان مجاهد و مبارز در برابر استبداد زن‌ستیز آخوندی است. ‌
آری این انقلابی است با پیشتازی و به‌ویژه مسئولیت پذیری زنان برای آزادی و دموکراسی و بر ضدتبعیض جنسی و تبعیض دینی. و پیروزی‌اش لاجرم برابری زن و مرد و جدایی دین و دولت را به‌کرسی می‌نشاند.

۲. حرکت‌ها و اعتراض‌های قیام‌کنندگان در اوج انقلابی‌اش همان تاکتیک‌ها همان آماج‌ها و همان مسیر کانون‌های شورشی را پیش روی خود گذاشته است؛ یعنی که خلق قهرمان راه تعرض قاطعانه را برای پایان دادن به رژیم کشتار و سرکوب در پیش گرفته است.
صحنه‌های تکاندهنده شما یعنی ایستادن با دست خالی جلوی نیروی سرکوب سراپا مسلح، دنیایی را شگفت‌زده کرده که چگونه دنیای ترس و وحشت را شکسته و آنرا به اردوی دشمن منتقل کرده‌اید.

۳. در این ۴۰ روز دانشجويان، دانشگاه اين سنگر آزادي را از رژيم و مزدورانش باز پس گرفتند.
دانشجویان دلیر در دست‌کم ۱۰۰‌دانشگاه در سراسر ایران به‌پاخاستند و طرح‌های ۴۰ ساله رژیم برای به زنجیر‌کشیدن دانشگاه را درهم شکستند.

۴. آغاز شورش‌های دانش‌آموزان به‌خصوص دختران دلیر رژیم را در وحشت فرو برد.
آن‌ها طلایه‌داران یک ارتش ۱۴میلیونی هستند که در برابر سیل خروشان اعتراض‌هایشان در خیابان‌ها مثل ماه‌های پایانی حکومت شاه، رژیم‌آخوندی هیچ چاره‌یی ندارد.

۵. راه و رسم نه شاه نه شیخ ـ مرزبندی استوار شورای ملی مقاومت از چهار دهه پیش تا امروز در شعار مرگ بر ستمگر چه شاه باشه چه رهبر ابعاد توده‌یی و اجتماعی پیدا کرد.

۶. هموطنان ما نشان دادند که با وجود همه تنوعات سیاسی و عقیدتی و قومی بر سر سرنگونی رژیم اشتراک نظر دارند.
و چنان که مسعود رجوی گفته است: «اتحاد و همبستگی در میدان عمل برای سرنگونی استبداد دینی موضوعیت پیدا می‌کند و محک می‌خورد».

۷. توفان قیام ایران مماشاتگران را وادار به موضعگیری علیه فاشیسم دینی و جنایت‌های آن کرد.
این گام نخست جامعه جهانی است و البته مثبت است. اما به هیچوجه کافی نیست. جهان باید مبارزه‌ مردم ایران برای سرنگونی رژیم را به‌رسمیت بشناسد. جهان باید بر حقانیت نبرد جوانان شورشگر با سپاه پاسداران تروریست رژیم صحه بگذارد.
جهان باید، رژیم را برای پاسخ به جنایت‌های وحشیانه‌اش در اوین و سایر زندان‌ها، و کشتار کودکان و جوانان و قتل‌عام مردم مظلوم زاهدان به پای میز محاکمه بکشاند. و همین امروز و نه فردا.

آزادی، فریاد تاریخی ملت ایران

آری این است قیام پرتوان ایران که در سراسر میهن اشغال‌ شده، جان‌های شیفته ده‌ها میلیون ایرانی را مسحور یک واژه خجسته کرده است: آزادی، آزادی، آزادی.
این فریاد تاریخی مردم ایران است؛ از قیام ۳۰خرداد ۶۰ و حماسه فروزان ۵ مهر که شعار مرگ بر خمینی را به میان مردم برد، تا سلسله قیام‌ها در سه دهه اخیر و تا امروز که می‌رود تا این خلق دلیر ضربه نابودکننده آخر را بر «خلیفه درمانده ارتجاع» و رژیم‌ لرزانش وارد کند.
فردا هفت آبان هفتمین سالروز حمله موشکی بزرگ سپاه پاسداران خامنه‌ای به لیبرتی محل استقرار مجاهدین است که در اثر آن ۲۴ مجاهد خلق به شهادت رسیدند. خامنه‌ای هرگز تصور نمی‌کرد که آن خون‌های پاک اینگونه بذرافشان انقلاب در شهرهای شورشی می‌شود.

انقلاب دمکراتیک مردم ایران پیروز می‌شود
سلام بر مردم ایران، سلام بر شهیدان، سلام بر آزادی

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]