• صفحه اول / پیام‌ها / مریم رجوی: به‌عالی‌جناب لرد وادینگتون صدای احترام برانگیز قانون و عدالت، درود
اسفند-۰۷ ۱۳۹۵

مریم رجوی: به‌عالی‌جناب لرد وادینگتون صدای احترام برانگیز قانون و عدالت، درود

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

مریم رجوی: به‌عالی‌جناب لرد وادینگتون صدای احترام برانگیز قانون و عدالت، درود

شکایت ۳۵ تن از اعضای دو مجلس بریتانیا برای رفع ممنوعیت از مجاهدین، از افتخار آمیزترین فرازهای تاریخ دوستی میان ملت‌های ایران و بریتانیاست و لرد وادینگتون یکی از همین منتخبان والا بود.
در همان روزها، لرد وادینگتون در مقاله‌یی نوشت: «يكی از خائنانه‌ترين اعمالي كه حكم قانون و سنت‌های دموكراتيك ما را تهديد می‌كند قوانين صريحی است مانند قوانينی كه برای ممنوع‌ كردن سازمان‌ها به‌عنوان «تروريست» استفاده شده بدون اين‌كه دولت به تفصيل دلايل مبنای اين حكم يا قضاوت را شرح دهد. و يك مورد مشخص سازمان مجاهدين خلق ايران بزرگ‌ترين و سازمانيافته‌ترين جنبش مخالف رژيم ايران است».
او به‌خصوص از این بابت آزرده بود که « قوانين ما براي دفاع از جامعه عليه تروريسم توسط رژيم ايران استفاده مي‌شود تا موقعيت خودش را تقويت كند» و این‌که « اين بزرگ‌ترين هديه به ملاهاست».
با چنین شجاعت و صراحتی آقای وادینگتون صدای حقیقی وجدان و قانون و عدالت شد. کما این که با دفاع پیگیر از حقوق و امنیت و حفاظت مجاهدین در اشرف و لیبرتی در زمره مبتکران سیاستی قرار گرفت که محترم شمردن مقاومت مردم ایران برای آزادی را به‌عنوان راه حل مسأله ایران و بحران خاورمیانه به‌جامعه جهانی معرفی کرده است.
به‌روح پرفتوح او درود می‌فرستم و فقدان‌اش را به‌‌خانواده‌ محترم او به‌ويزه خانم وادینگتون و اعضای کمیته پارلمانی بریتانیایی ایران آزاد تسلیت می‌گویم.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]