آبان-۲۵ ۱۴۰۱

تصویب شصت و نهمین قطعنامه ملل متحد در محکومیت نقض حقوق‌بشر در ایران

Catégories // آخرین خبرها // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

تصویب شصت و نهمین قطعنامه ملل متحد در محکومیت نقض حقوق‌بشر در ایران

مریم رجوی: رژیم از ۴دهه قبل همواره دست اندرکار جنایت علیه بشریت بوده و سردمداران کنونی آن مستقیما در این جنایت‌ها درگیر بوده‌اند. این پرونده باید به شورای امنیت ارجاع و سردمداران رژیم در برابر عدالت قرار گیرند

امروز کمیته سوم مجمع عمومی ملل متحد طی قطعنامه‌یی نقض حقوق‌بشر در ایران را با اکثریت آرا به تصویب رساند. این شصت و نهمین قطعنامه‌ ملل متحد در محکومیت نقض وخیم و سیستماتیک حقوق‌بشر در ایران است.

خانم مریم رجوی، رئیس جمهور برگزیده شورای ملی مقاومت ایران، ضمن استقبال از تصویب این قطعنامه‌ گفت: هر چند این قطعنامه تنها بخش کمی از جنایات رژیم ضدبشری حاکم بر ایران را منعکس می‌کند و به‌خصوص فرصت کافی برای بررسی جنایات رژیم در هفته‌های اخیر را نداشته است، با این‌حال به‌خوبی نشان می‌دهد که این رژیم تمامی اصول و استانداردهای به‌رسمیت شناخته شده حقوق‌بشری را به‌طور سیستماتیک نقض کرده است. حق حیات، آزادی بیان، حقوق اقلیت‌های قومی و دینی، حقوق زنان، هیچ حوزه‌یی وجود ندارد که حقوق مردم ایران به وخیم‌ترین شکل ممکن توسط لگدمال نشده باشد.

خانم رجوی گفت: رژیم آخوندها بیش از ۴دهه است که مستمرا دست اندرکار جنایت علیه بشریت و نسل کشی است، از قتل عام مردم کردستان و اعدام دستجمعی زندانیان سیاسی در دهه ۶۰ تا قتل عام ۶۷، از کشتار آبان ۱۳۹۸ و کشتار تظاهرکنندگان بی‌سلاح در دو ماه گذشته شامل قتل دست کم ۶۰ کودک و نوجوان ۲ ساله تا ۱۷ ساله، قتل عام زاهدان در ۸ مهر، تا حمله وحشیانه به زندان اوین در ۲۳ مهر و کشتار مردم خاش در ۱۳آبان، همه از مصادیق بارز جنایت علیه بشریت است. سردمداران کنونی این رژیم از جمله خامنه‌ای، رئیسی، اژه‌ای، قالیباف همه از دهه ۶۰ تا کنون در این جنایت‌ها مستقیما دست داشته‌اند. رژیم آخوندها رژیم قتل عام و جنایت علیه بشریت است و باید از جامعه جهانی طرد شود.

خانم رجوی ضمن استقبال از تشکیل جلسه فوق العاده شورای حقوق‌بشر ملل متحد درباره وخامت وضعیت حقوق‌بشر در ایران گفت بعد از ۶۹ قطعنامه ملل متحد درباره نقض حقوق‌بشر در ایران و در حالیکه هر روز وضعیت حقوق‌بشر در ایران وخیم‌تر می‌شود، زمان آن است که پرونده جنایات این رژیم به شورای امنیت ملل متحد ارجاع شده و سردمداران آن در برابر عدالت قرارگیرند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۵ آبان ۱۴۰۱ (۱۶ نوامبر ۲۰۲۲)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]