• صفحه اول / دیدارها / دیدار آبه ‌پیر، محبوب‌ترین شخصیت فرانسه با مریم رجوی در اورسوراواز
مهر-۲۲ ۱۳۸۵

دیدار آبه ‌پیر، محبوب‌ترین شخصیت فرانسه با مریم رجوی در اورسوراواز

Catégories // دیدارها // فعاليت‌ها

دیدار آبه ‌پیر، محبوب‌ترین شخصیت فرانسه با مریم رجوی در اورسوراواز

صبح روزپنجشنبه ۲۱‌مهر‌ماه، آبه ‌پیر، محبوب‌ترین شخصیت فرانسه و بنیانگذار جنبش خیریه ‌امائوس، با خانم مریم رجوی در محل اقامت ایشان در اورسورواز دیدار و گفتگو کرد.

در مراسم استقبال از آبه پیر گروهی از ایرانیان هوادار مقاومت، شخصیت‌های عضو شورا و همسایگان فرانسوی شرکت داشتند و با تقدیم شاخه‌های گل و ابراز احساسات، از حمایت او از مقاومت ایران تجلیل کردند.
هنگام ورود آبه پیر، مریم رجوی خیرمقدم گفت و افزود: شما این خانه را مثل خانه خودتان تلقی کنید.از حضور شما در این‌جا جامعه ایرانیان و همه ایرانیان و فرانسویانی که در والدواز زندگی می‌کنند خوشحال هستیم.

مریم رجوی افزود: مایلم از شما نه فقط به‌خاطر روح بزرگ بشردوستانه و پرمحبت‌تان بلکه به‌طور خاص به‌خاطر همه تلاش‌هایتان در حمایت از مردم رنج‌کشیده ایران و مقاومت‌شان، تشکر کنم.

آبه‌ پیرکه از مبارزان نامدار دوران مقاومت ضد‌فاشیستی در فرانسه و از حامیان مقاومت ایران است، در بدو ورود به اورسوراواز با اشاره به‌‌حمایتش از مقاومت ایران و ابراز خوشوقتی از این دیدار گفت: عکس‌های این دیدار را باید جایی در کنار مجسمه مریم مقدس قرار دهم.
در جریان این دیدار، آبه پیر از نمایشگاه و موزه شهیدان مقاومت بازدید کرد و مریم رجوی برای او درباره تصویرها، یادگارها و کارهای دستی زندانیان سیاسی که در این محل قرار داشت، توضیحاتی داد.

آن‌گاه آبه پیر کتابی به رئیس جمهور برگزیده مقاومت هدیه کرد که «فرشته لبخند» نام دارد. وی توضیح داد که این کتاب روز گذشته منتشر شده و درباره مجسمه‌یی در کلیسای اعظم شهر رنس می‌باشد.

مریم رجوی نیز کتابی را که توسط مقاومت ایران درباره زندگی و فعالیت‌های آبه پیر تهیه شده به‌ وی تقدیم کرد.
رئیس جمهور برگزیده مقاومت در جریان گفتگوی خود با آبه پیر، نامه‌یی را که خانم مژگان پارسایی از شهر اشرف خطاب به آبه پیر نوشته بود، به وی داد. در این نامه مژگان پارسایی سلام‌های رزم‌آوران آزادی در شهر اشرف را به ‌آبه پیر رسانده و نوشته بود «برای ما آبه پیر، مرد بزرگ خداست که دوستی و عشق می‌آورد».آبه پیر که عمیقاً تحت تأثیر قرار گرفته بود نامه‌یی را که از شهر اشرف آمده بود بوسید.
سپس مریم رجوی گفت: پیامبر ما محمد(ص)، حبیب و عشق خدا نامیده شده است. زیرا از بالاترین ارزش‌ها در نزد خدا عشق و امید و سرزندگی است و شما از جمله مردان بزرگی هستید که مبشر عشق، امید و صلح برای همه انسان‌ها هستید. شما سمبل این ارزش‌ها در فرانسه هستید و این برای مقاومت ایران که پیرو چنین راه و رسمی است، بسیار ستودنی است.
سپس رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت یک فرش ایرانی را که تصویر حضرت مسیح (ع) در آن بافته شده و نیز مدالی که دروازه ورودی شهر اشرف در آن نقش بسته است، به ‌آبه‌ پیر اهدا نمود.

در ادامه این دیدار، عزیز، مادر رضایی‌های شهید و مادر کوشالی از مادران شهیدان مجاهد قابی با کلمه الله را به آبه پیر هدیه کردند.
خانم معصومه جوشقانی، از زندانیان سیاسی ازبند‌رسته، ترجمه فرانسوی کتاب خاطرات زندان مجاهد خلق هنگامه حاج حسن را به او اهدا نمود.
استاد بهرام عالیوندی یکی از تابلوهای نقاشی خود را که جنایت‌های رژیم آخوندی در آن تصویر شده بود، به ‌آبه پیر تقدیم کرد.
سه تن از فرزندان شهیدان نماد سمبلیک زندانی شکنجه شده را هدیه کردند.

و استاد جلال گنجه‌ای یک جلد کلام الله مجید با ترجمه فرانسوی اهدا کرد.آبه پیر هنگام دریافت قرآن با اشاره به روح پیام واحد ادیان توحیدی گفت در اساس یک مذهب بیشتر در دنیا وجود ندارد و آن این است که خدا ما را دوست دارد و ما خدا را دوست داریم.
در پایان دیدار، خانم مریم رجوی با اهدای فیلمی از زندگی و فعالیت‌های آبه‌پیر که توسط مقاومت ایران ساخته شده گفت: از طریق تلویزیون مقاومت ما به مردم ایران می‌گوییم که مردان خدا و منش و زندگی آن‌ها رودرروی آخوندهایی است که مدعی نمایندگی خدا هستند.
رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت افزود: اورسوراواز از حضور و دیدار شما مفتخر است. شما به مردم این جا و به ایرانیانی که برای دستیابی به آزادی مردم‌شان سختی‌های بسیار تحمل کرده‌اند، امید و دلگرمی می‌دهید. در شرایطی که در ایران به ‌نام خدا سرکوبی و شکنجه می‌کنند، مردم ایران از شنیدن صدای شما دلگرم می‌شوند.

آبه پیر نیز گفت: بدترین توهین به خدا این است که وقتی کسی را می‌کشند بگویند این خواست خداست. وی اظهار امیدواری کرد که مقاومت ایران فرش سرخ بعدی را پس از پیروزی آزادی در ایران بگستراند و خطاب به‌ رئیس‌جمهور برگزیده گفت: می‌دانید که من شما را بسیار دوست دارم.
در مراسم بدرقه، خانم مریم رجوی بار دیگر از حضور آبه پیر در اورسوراواز سپاسگزاری کرد و گفت: امروز که یکی از روزهای ماه مبارک رمضان است، آبه پیر این مرد بزرگ خدا، روح آزادی و مدافع همه سرکوبی‌شدگان و ستم‌دیدگان در این جاست. او امید و عشق و روح همبستگی را برای مردم ایران و برای دوستان ما در این جا به ‌ارمغان آورد.

روحانی بزرگوار مسیحی و محبوب‌ترین شخصیت انسان‌دوست فرانسه، در میان بدرقه پرشور ایرانیان و فرانسویان حاضر، محل اقامت رئیس جمهور برگزیده مقاومت را ترک گفت.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]