مهر-۳۰ ۱۳۸۷

دیدار از رم

Catégories // دیدارها // فعاليت‌ها

دیدار از رم

رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت، به منظور شرکت در یک اجلاس پارلمانی برای اعلام بیانیه اکثریت سنای ایتالیا که در حمایت از مقاومت ایران و راه‌ حل تغییر دموکراتیک، به اکثریت مجلس این کشور پیوسته‌اند، وارد رم شد.

هم‌چنین به دنبال صدور دومین حکم دادگاه عدالت اروپا مبنی بر لغو برچسب تروریستی اتحادیه اروپا علیه مجاهدین خلق ایران، رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت در یک اجلاس پارلمانی در محل مجلس نمایندگان ایتالیا در رم شرکت نمود و حکم دادگاه عدالت اروپا را پیروزی چشمگیر عدالت و وجدان بر افترای ظالمانه به‌خاطرحفظ یک دیکتاتوری مذهبی و تروریستی توصیف کرد.

 

در این اجلاس پارلمانی که در سالن معروف استامپا ـ محل برگزاری جلسات مطبوعاتی پارلمان و دولت ایتالیاـ برگزارشد، علاوه بر نمایندگان پارلمان، رؤسا، دبیران و اعضای کمیسیون‌های مختلف پارلمانی، شخصیت‌های سیاسی ایتالیایی ازجمله ماریو پسکانته، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا در مجلس ایتالیا؛ فوریو کلمبو، رئیس کمیته حقوق‌بشر پارلمان ایتالیا؛ لرد اسلین، قاضی سابق دادگاه عدالت اروپا و آلن ویوین، وزیرسابق در دولت فرانسه و نمایندگان رسانه‌های ایتالیایی و بین‌المللی شرکت داشتند. در آغاز جلسه کارلو چیچولی، معاون کمیسیون امور اجتماعی مجلس ایتالیا، که ریاست اجلاس را برعهده داشت، به صدور حکم دادگاه عدالت اروپا در چند ساعت قبل از آن اشاره نمود و اعلام کرد که لرد اسلین درمورد این حکم و روند قضایی طی شده سخنانی ایراد می‌کند.

در خاتمه جلسه آقای کارلو چیچولی همبستگی «کمیته پارلمانترها و شهروندان ایتالیا برای ایران آزاد» را با کمیته اروپایی «در جستجوی عدالت» به ریاست دکترآلخو ویدال کوادراس نایب‌رئیس پارلمان اروپا اعلام کرد.

رئیس جمهور برگزیده مقاومت در بعد ازظهر روز جمه ۳‌آبان رم را به‌سوی پاریس ترک کرد.

درهنگام خروج رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت، هموطنان ایرانی که در فرودگاه لئوناردو داوینچی رم تجمع کرده بودند، با ابراز احساسات و شعارهای میهنی، خانم رجوی را بدرقه کردند.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]