• صفحه اول / موضعگیری‌ها / پیوستن کارگران پتروشیمی عسلویه به قیام سراسری، ادامه اعتراضات در دانشگاه‌ها و مدارس در بیست و پنجمین روز قیام
مهر-۱۸ ۱۴۰۱

پیوستن کارگران پتروشیمی عسلویه به قیام سراسری، ادامه اعتراضات در دانشگاه‌ها و مدارس در بیست و پنجمین روز قیام

Catégories // آخرین خبرها // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

پیوستن کارگران پتروشیمی عسلویه به قیام سراسری، ادامه اعتراضات در دانشگاه‌ها و مدارس در بیست و پنجمین روز قیام

مریم رجوی: درود بر کارگران محروم پتروشیمی عسلویه که امروز دست از کار کشیدند و به قیام سراسری مردم ایران پیوستند

دوشنبه ۱۸ مهر در بیست و پنجمین روز قیام سراسری، بیش از هزار کارگر پتروشیمی بوشهر در عسلویه دست از کار کشیدند و با شعار مرگ بر خامنه‌ای به قیام پیوستند. بخشی از کارگران پتروپالایش کنگان و کارگران پتروشیمی «هنگام» نیز به اعتصاب کارگران پتروشیمی بوشهر در عسلویه ملحق شده‌اند.
کارگران با آتش و سنگ مسیر نیروهای سرکوبگر را مسدود کردند. کارگران شعار می‌دادند «مرگ بر خامنه‌ای»، «می‌جنگیم می‌میریم ایرانو پس می‌گیریم»، «مرگ بر دیکتاتور»، «بهش نگین اعتراض اسمش شده انقلاب» و «امسال سال خونه سید علی سرنگونه». کارگران خشمگین کانکس مزدوران حراست را به آتش کشیدند و سه راه پتروشیمی را به‌طور کامل مسدود کردند.

در تهران دانشجویان پلی تکنیک، دانشگاه آزاد سوهانک با شعارهای «دانشجوی زندانی آزاد باید گردد»، «ای خواهر شهیدم راهت ادامه دارد» و «توپ تانک مسلسل دیگر اثر ندارد»‌ دست به تظاهرات زدند. دانشجویان دانشکده فنی رشت نیز تجمع کرده و علیه رژیم آخوندی شعار دادند.

شب گذشته مأموران جنایتکار خامنه‌ای برای سرکوب مردم سنندج که در سه هفته گذشته به‌صورت فعال در قیام سراسری شرکت داشته، به‌صورت وحشیانه به مردم هجوم بردند. صدای تیراندازی ممتد با انواع گلوله‌ها تا صبح امروز در محلات مختلف شنیده می‌شد. نیروهای دشمن در برخی مناطق خانه به خانه به‌دنبال معترضین می‌گشتند و آن‌ها را با خشونت دستگیر می‌کردند و به داخل خانه‌ها گاز اشک آور شلیک کردند که منجر به مسمومیت شماری از مردم شد.
در کرمانشاه، مریوان، ثلاث باباجانی، قروه، زنجان، بوکان، دهگلان و ایذه مردم تظاهرات شبانه برگزار کردند و در سقز مأموران به سمت تظاهرکنندگان گاز اشک آور شلیک کردند. در ثلاث باباجانی و سقز هم نیروهای امنیتی به دستگیری گسترده معترضین پرداختند.

خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران با درود بر کارگران محروم پتروشیمی عسلویه که امروز دست از کار کشیدند و به قیام سراسری مردم ایران پیوستند گفت آری، همه اقشار مردم ایران یک صدا علیه دیکتاتوری و خفقان بپاخاسته اند و فریاد می‌زنند: «آزادی». این انقلابیست تا پیروزی.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۸ مهر ۱۴۰۱ (۱۰ اکتبر ۲۰۲۲)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]