• صفحه اول / آخرین خبرها / اعتصاب سراسری کارگران پیمانی پالایشگاه‌های نفت و پتروشیمی‌ها و نیروگاه‌ها
تیر-۰۲ ۱۴۰۰

اعتصاب سراسری کارگران پیمانی پالایشگاه‌های نفت و پتروشیمی‌ها و نیروگاه‌ها

Catégories // آخرین خبرها // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

اعتصاب سراسری کارگران پیمانی پالایشگاه‌های نفت و پتروشیمی‌ها و نیروگاه‌ها

کارگران صنایع نفت و پتروشیمی در پی پاسخ نگرفتن مطالباتشان برای افزایش دستمزدها و کاهش روزهای کاری به ۲۰روز درماه از روز ۲۹خرداد دست به اعتصاب زده و بتدریج شمار بیشتری از کارگران و کارکنان شرکت‌های پتروشیمی به آن‌ها پیوسته‌اند.

روز شنبه ۲۹خرداد کارگران پیمانی شرکت فراب نیروگاه بیدخون با مطالبه‌ی افزایش دستمزدها و خواست ۲۰روز کار و ۱۰روز مرخصی که اصطلاحاً طرح بیست ده نامیده می‌شود دست به اعتصاب زده و به‌صورت جمعی نیروگاه را ترک و اعلام کردند تا زمانی که به خواسته‌های خود نرسند به نیروگاه باز نخواهند گشت. هم‌زمان کارگران پیمانی جوشکار مخازن کروی پتروشیمی بوشهر نیز به جمع آنان پیوسته و با دادن ابزار خود به انبار و گرفتن تسویه حساب اعتصاب کردند. هم‌چنین کارگران رسمی عملیاتی نفت در شرکت پایانه‌های نفتی منطقه خارک نیز دست به اعتصاب زده و از تحویل و پهلوگیری کشتی‌هایی که قصد بارگیری نفت خام داشتند خودداری کردند. کارکنان سکوی گازی SPD17B نیز در حمایت از کارگران پایانه‌های نفتی خارک دست به اعتصاب زدند.

کارگران پیمانی اعتصابی روز یکشنبه طی بیانیه‌ای اعلام کردند: «ما کارگران پیمانی نفت در پالایشگاه‌ها، پتروشیمی‌ها و نیروگاه‌ها در اعتراض به سطح نازل حقوق‌ و کاهش هر روزه قدرت خرید خود و عدم اجرای وعده‌های داده شده همان‌طور که اعلام کرده بودیم اعتصابات گسترده و سراسری خود را از سر می‌گیریم و با تجمع در مقابل مراکز کاری‌مان پیگیر مطالبات خود می‌شویم.» در این بیانیه تاکید شده است: «اعتصاب ما یک اعتصاب اخطاری است و یک هفته در جریان خواهد بود و در روز ۹تیر به صف همکاران رسمی خود که اعلام اعتراض کرده‌اند خواهیم پیوست».

از روز یکشنبه ۳۱خرداد کارگران پیمانی شرکت ریتون، شرکت سینا‌پالایش جزیره قشم، شرکت نفت فلات قاره منطقه خارک، شرکت پایانه‌های نفتی منطقه خارک، فاز ۱۴عسلویه، لیدوما در فاز ۱۳عسلویه، كارگران پیمانی وپروژه‌ای فاز اختردرفاز ۱۳عسلویه، شرکت ای جی سی در پالایشگاه آبادان در فاز ۲نیز به این اعتصاب پیوستند. کارگران پالایشگاه نفت تهران و پتروشیمی گچساران و شركت جهان پارس شاغل درصنایع نیروگاهی وكارگران پروژه ای پالایشگاه بید بلند بهبهان از صبح امروز به اعتصاب پیوستند.

خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت با درود به نفتگران و کارگران اعتصابی، عموم كارگران و جوانان را به حمایت از آنان فراخواند و گفت تا رژیم ضدبشری و ضد كارگری آخوندها بر سر كار است، فقر و گرانی و بیكاری بیشتر و بیشتر می‌شود. وی افزود استمرار خیزش‌ها و اعتراض‌ها و اعتصاب‌های اقشار مختلف مبین اراده مردم ایران برای سرنگونی رژیم آخوندی و استقرار آزادی و عدالت در میهن اسیرمان است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱تیرماه ۱۴۰۰ (۲۲ژوئن ۲۰۲۱)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]