دی-۰۴ ۱۳۹۱

به‌مناسبت میلاد خجسته مسیح علیه السلام

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

به‌مناسبت میلاد خجسته مسیح علیه السلام

هم‌وطنان‌ عزیز مسیحی! مسیحیان‌ ارجمند حامی مقاومت ایران در سراسر جهان!
عید کریسمس، میلاد خجسته عیسی مسیح (علیه‌السلام) و آغاز سال ۲۰۱۳ را به همه شما تبریک می‌گویم.
سلام‌های بیپایان به عیسی‌بن مریم، پیامبر بزرگ خدا، که در تاریک‌ترین زمانهها روشنایی بخش جهان‌ بشری شد و در لحظهیی که شعلههای امید ستم‌زدگان رو به خاموشی بود، بشارت پیروزی داد.
پیامبری برخاسته از میان‌ ماهی‌گیران، دهقانان و بردگان جلیله، که به‌قول علی(ع) « بالشش سنگ، جامهاش زبر، طعامش خشن و خورشش گرسنگی بود» .رسالتش این بود که « آخری‌ها باید اولی‌ها شوند». چکیده « تورات و تمام كتب انبیا» را در این رهنمود جاودان می‌دید که « آنچه می‌خواهید دیگران برای شما بکنند، شما همان را برای آن‌ها بکنید».
و « تمام احکام خدا و گفتار انبیا» را در این دو حکم خلاصه کردکه: «خدا را با تمام قلب و جان و عقل دوست بدارید … و همسایه خود را دوست بدارید همان اندازه که خود را دوست دارید».
و سلام بر مریم عذرا، الگوی جاودان‌ رهایی که بقول قرآن «خداوند او را به نیکویی پذیرفت و به‌شایستگی او را پرورش داد». و «فرشتگان به او گفتند: ای مریم، خداوند به تو کلمه و وجودی از طرف خود، بشارت می‌دهد که نامش مسیح، عیسی بن مریم است». سلام به بزرگ زن‌ توحید و انقلاب، که به بن‌بست زمانه، نه گفت و به رهایی نوع انسان آری گفت، و نوید بخش آزادی از زنجیر استثمار و بندگی گردید.

دوستان‌ عزیز!
همان‌گونه که سال ۲۰۱۲به سال نو تحویل می‌شود، دوران تازهیی در سپهر سیاسی و اجتماعی ما در حال طلوع است. دورانی که از دمشق تا بغداد و تهران، زمین زیر پای دیکتاتورها به‌لرزه درآمده است و سرکوبشدگان به‌ویژه زنان و جوانان بپا می‌خیزند. عصر پایان‌ بردگی دینی است و عصر آغاز آزادی، دمکراسی و برابری.

در سالی که گذشت، مسیحیان‌ جهان از نمایندگان‌ مجالس کشورهای مختلف، تا شخصیت‌های سیاسی و مدافعان‌ حقوق‌بشر تا رهبران‌ کلیساها به یاری‌ مقاومت ایران شتافتند و در مبارزه علیه فاشیسم دینی، در کنار مردم ایران قرار گرفتند. به شکست کشانیدن‌ ضرب‌الاجل ۳۱دسامبر ۲۰۱۱ دولت دست‌نشانده آخوندها در عراق، دفاع از امنیت و حفاظت و حقوق مجاهدان‌ آزادی در اشرف و لیبرتی در برابر دسیسه‌های رژیم برای قتل‌عام آن‌ها، به پیروزی رساندن‌ کارزار بزرگ حذف لیستگذاری مجاهدین، تماما با همبستگی پرشور آن‌ها امکان پذیر شد.
قطعنامه ۴۰۰کلیسای متدیست آمریکا، حمایت پیشوای کل ایرلند و نیز اسقف اعظم ولز و گروهی از بالاترین شخصیت‌های مذهبی در انگلستان، ایرلند و ولز، نامه‌های ۸۰۰ رهبر مذهبی از سراسر آمریکا به وزیر خارجه این کشور، و دو هزار نامه از کشیشان کلیساهای ایالت‌های سراسر آمریکا، بخشی از همبستگی درخشان‌ جامعه مسیحیان‌ جهان از مقاومت ایران در یک‌سال گذشته است.

از جانب مردم و مقاومت ایران صمیمانه از آن‌ها تشکر می‌کنم. نبرد برای آرمان‌ آزادی مردم ایران، اکنون افق تابناکی پیش رو دارد.
رژیم ولایت فقیه در دوران‌ سرنگونی گرفتار شده و شرایط اجتماعی، منطقهیی و بینالمللی بیش از همیشه آماده است.
در نقطه مقابل، آخوندها سراسیمه به اعدام و شکنجه و آزادی‌كشی پناه بردهاند. در دو سال اخیر، پاسداران صدها مسیحی را به بهانههای واهی دستگیر کرده‌اند، برخی کلیساها را تعطیل کردهاند و انواع محدودیت‌ها را علیه فعالیت‌ها و مراسم مذهبی آن‌ها برقرار کردهاند. پیروان‌ سایر مذاهب نیز از این فشارها و محدودیت‌ها به‌شدت رنج می‌کشند.

روشن است که ایران و مردم ایران به این رژیم و انحصارطلبی و تعصبات کور و ارتجاعی آن شناخته نمی‌شوند. بلکه به فرهنگ انسانی‌ پیشرفتهیی شناخته می‌شوند که مقاومت ایران مدافع و مروج آن است.
مقاومتی که با تحمل رنج و شکنج سه دهه پایداری در برابر فاشیسم مذهبی حاکم، با برافراشتن پرچم جدایی دین و دولت، با ائتلاف همراهی با صاحبان عقاید و مذاهب گوناگون و ایجاد رشتههای محکم مودت و همبستگی با جوامع مسیحیان‌ سراسر جهان امروز روح بردباری ایران را نمایندگی میکند.

از نظر ما اسلام و مسیحیت و یهودیت از یکدیگر جدا نیستند. ما مسیح را نیز پیامبر خود میدانیم. ما راه موسی را از محمد جدا نمی‌کنیم و چنانکه قرآن گفته است: میان هیچ یک از پیامبران فرق نمیگذاریم. لاَ نُفَرّقُ بَيْنَ أَحَدٍ مّن رُّسُله
در سال‌روز میلاد مسیح(ع) همه پیروان‌ او در سراسر جهان را به یاری مقاومت برای آزادی و دمکراسی در ایران فرا می‌خوانم.
مجاهدان‌ آزادی در اشرف و لیبرتی سر بر قدوم مسیح نهاده‌اند که گفت: مهم‌ترین احکام خدا، نیکویی و گذشت و صداقت است. همگان را به‌یاری‌ آنان فرا می‌خوانم و از خدای بزرگ مسألت میکنم که سال نو را سالی مملو از خیر و برکت برای یکایک شما کند.
سالی سرشار از صلح برای تمام دنیا و سال آزادی مردم سوریه و مردم ایران.

سال نو بر همه شما مبارک

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]