راه حل بحران سوریه و خاورمیانه

برای پايان دادن به جنگ خانمانسوز در سوریه، که به آواره شدن بيش از نيمی از مردم اين كشور منجر شده است، از سوی مردم ایران كه تا كنون ۱۲۰ هزار قربانی در مبارزه با حكام ایران تقديم كرده‌اند، بر ضرروت يك سياست قاطع از سوی آمريكا، اروپا و كشورهای منطقه و تحقق این اقدامات عملی تأكيد می‌كنم. اين خواست مردم سوريه، مردم ایران و همه مردم منطقه و نياز صلح و آرامش در اين بخش از جهان است:

۱- محكوميت جنايت‌ها و مداخلات رژيم ايران در سوريه، توسط شورای امنيت ملل‌متحد، كشورهای عضو ملل‌متحد و عموم مراجع بين المللی.

۲- اخراج رژيم آخوندی از كنفرانس همكاری اسلامی و قطع روابط كشورهای عربی و اسلامی بارژيم ایران، در ادامه تصميمات اجلاس سران سازمان همكاری اسلامی در استانبول، تا زمانی كه به دخالت‌هايش در منطقه به‌طور كامل پايان دهد.

۳- حمايت همه‌جانبه سياسی و مالی و تأمين نيازهای ضروری نظامی و تسليحاتی به اپوزيسيون دمكراتيك سوريه.

۴- اتخاذ تدابير ضروری بين‌المللی برای اخراج نيروهای رژيم ايران و شبه‌نظاميان وابسته به آن از سوریه و اتخاذ اقدامات تنبیهی از جمله اعمال تحریم علیه رژیم در صورت خودداری از خروج نیروهایش. روابط اقتصادی و سياسی با اين رژيم بايد به پايان دادن به دخالت‌هايش در منطقه مشروط شود.

۵- ممنوعيت هر گونه دخالت رژیم ایران درمذاکرات مربوطه به بحران سوریه.

۶- اجرای كامل قطعنامه ۲۲۳۱ از طریق اقدامات مؤثر عملی برای ممانعت از ارسال سلاح توسط رژيم ایران به سوريه و عراق و به گروه‌های تروريستی.

۷- ممنوعيت كامل معامله با شرکت‌های وابسته به سپاه پاسداران.

۸- ممنوعيت هرگونه همکاری و اشتراک عمل با سپاه پاسداران و شبه‌نظامیان تحت‌امر آن به بهانه مقابله با داعش در سوريه و عراق.

۹- ایجاد منطقه پرواز ممنوع در شمال سوريه، برای حفاظت از غير نظاميان و کمک به آوارگان و پناهندگان.

تردیدی ندارم که کشورهای منطقه با هر اختلافی که داشته باشند قادرند دست در دست مردم و مقاومت ایران با نیروی همبستگی به‌شر رژیم ولایت فقیه برای همیشه پایان دهند و تاریخ منطقه را ورق بزنند.

پانویس:
۱-از سخنرانی در جلسه همبستگی خلق‌های خاورمیانه – ۲۰تیر۱۳۹۵

آخرین توییت‌ها

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]