فروردین-۲۰ ۱۳۹۸

دیدار آقای دیوید جونز با مریم رجوی

Catégories // دیدارها // فعاليت‌ها

دیدار آقای دیوید جونز با مریم رجوی

آقای دیوید جونز نماینده ارشد پارلمان انگلستان، وزیر ولز در دولت دیوید کامرون، و وزیر سابق کابینه ترزا می در مذاکرات با اتحادیه اروپا، در پایان سفرش به آلبانی و بازدید دو روزه از اشرف ۳ و دیدارهایش با مجاهدین، روز ۱۷ فروردین ۱۳۹۸ با مریم رجوی دیدار و گفتگو کرد.

دیوید جونز در ابتدا صمیمانه‌ترین همدردی‌های خود و همکارانش در کمیته بریتانیایی برای ایران آزاد از مجلسین عوام و اعیان انگلستان را به‌خاطر سیل ویرانگر در ایران به مریم رجوی ابراز کرد و از ایشان خواست این پیام همدردی را به مردم ایران منتقل نمایند.
وی با پشتیبانی از مبارزات مجاهدین برای استقرار دمکراسی و حاکمیت مردم در ایران گفت: این برای من امتیاز بزرگی بود که توانستم با شما و اعضای مقاومت در آلبانی، دیدار داشته باشم و از شهری که شما در اینجا ساخته‌اید بازدید کنم. من تحت تاثیر کار و تلاش اعضای مجاهدین قرار گرفتم. آن‌ها تمامی زندگی خود را وقف مبارزه برای آزادی در ایران کرده‌اند.
آقای جونز نامگذاری تروریستی سپاه پاسداران را یک ضرورت برای صلح و مبارزه با تروریسم توصیف کرد و گفت رژیم ایران و سپاه پاسدارانش نه تنها تهدیدی برای منطقه بلکه یک تهدید جهانی است.
دیوید جونز جامعه بین المللی را به اعتراض علیه بی‌عملی رژیم در کمک رسانی به مردم سیل زده و محکوم کردن اقدامات سرکوبگرانه رژیم در این مناطق فراخواند. او از دولت انگلستان و اتحادیه اروپا خواست در مقابل سرکوب مردم و صدور تروریسم توسط حاکمان ایران، سکوت نکنند و در این رابطه دست به اقدامات عملی مشخص بزنند.
دیوید جونز هم‌چنین خاطر نشان کرد که رژیم ایران، ناتوان از مقابله با اعتراض‌ها و قیام مردم، به توطئه‌های تروریستی و یک کارزار ننگین شیطان‌سازی علیه مجاهدین روی آورده اما در تلاش برای خدشه دار کردن اعتبار این مقاومت، کماکان ناکام خواهد ماند.
مریم رجوی در این دیدار ضمن تشریح آخرین وضعیت مربوط به سیل ویرانگر در بخش‌های وسیعی از ایران گفت: در حالیکه مردم ما با یک فاجعه ملی و مشکلات بی‌سابقه‌یی مواجه هستند، رژیم آخوندها هیچ اقدام جدی جهت کمک به مردم انجام نداده و اولویت خود را جلوگیری از اعتراضات در این مناطق، قرار داده است.
مریم رجوی هم‌چنین با تأکید بر ضرورت نامگذاری تروریستی سپاه پاسداران گفت: هم‌چنانکه مقاومت ایران پیش از این بارها اعلام کرده است نامگذاری تروریستی سپاه در تمامیت آن لازمه صلح و ثبات و امنیت در خاورمیانه است. چرا که سپاه پاسداران آخوندها نه فقط نیروی اصلی سرکوب و اختناق در ایران بلکه ابزار اصلی صدور تروریسم و بنیادگرایی به خارج از ایران است و وارد کردن آن در لیست وزارتخارجه آمریکا باید مدت‌ها قبل انجام می‌شد.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]