• صفحه اول / دیدارها / دیدار و گفتگوی مریم رجوی با نیوت گینگریچ رئیس پیشین کنگره آمریکا و سناتور رابرت توریسلی
بهمن-۰۲ ۱۳۹۶

دیدار و گفتگوی مریم رجوی با نیوت گینگریچ رئیس پیشین کنگره آمریکا و سناتور رابرت توریسلی

Catégories // دیدارها // فعاليت‌ها

دیدار و گفتگوی مریم رجوی با نیوت گینگریچ رئیس پیشین کنگره آمریکا و سناتور رابرت توریسلی

در این دیدار مریم رجوی، ضمن تشریح آخرین تحولات اوضاع ایران و قیام سراسری، بر خواست مبرم مردم ایران برای سرنگونی تمامیت دیکتاتوری فاسد آخوندها، که در شعارهای قیام در شهرهای به‌پاخاسته در سراسر کشور طنین افکن شد، تاکید کرد و گفت: پس از این قیام‌ها، دیگر نه جامعه ایران، نه رژیم حاکم، نه روابط این رژیم با منطقه و جهان، به شرایط قبل از قیام باز نمی‌گردد. اکنون رژیم آخوندی بسیار لزران و ضعیف‌تر از هرزمان دیگر است و آنچه مقاومت ایران در مورد راه حل و درباره ضرورت و در دسترس بودن سرنگونی این رژیم و وجود آلترناتیو دموکراتیک و مقاومت سازمانیافته برای تحقق آن، خاطر نشان می کرد، با وضوح هرچه تمامتر آشکار شده است.
مریم رجوی هم چنین به تشریح جنایات رژیم در مقابله با قیام به‌ویژه دستگیری‌های گسترده هزاران نفر و شکنجه و قتل جوانان قیام‌آفرین پرداخت، و با یادآوری فراخوان خود به ملل متحد و جامعه جهانی مبنی بر اقدام فوری برای آزادی دستگیرشدگان قیام، تاکید کرد: شلیك به تظاهركنندگان، دستگیری‌های جمعی و قتل زیر شكنجه از مصادیق جنایت علیه بشریت است و تعهد به اعلامیه جهانی حقوق بشر ایجاب می‌کند که جامعه بین‌المللی نه تنها به سکوت و مماشات و مراوده با این رژیم نامشروع و جنایتکار، خاتمه بدهد، بلکه با تشکیل کمیسیون بین‌المللی برای رسیدگی به دستگیری‌های خودسرانه و عملکرد دژخیمان خامنه‌ای در زندان‌ها، به اقدامات جدی و عملی برای متوقف‌کردن این جنایت‌ها مبادرت ورزد.
در این دیدار نیوت گینگریچ، حضور خودش و سناتور توریسلی را نمادی از حمایت‌های دوحزبی در آمریکا از مبارزه و قیام مردم ایران برای نیل به دموکراسی و خلاصی از چنگال دیکتاتوری مذهبی دانست. وی افزود مدراسیون در رژیم ایران یک توهم است. مجاهدین، نیروی واقعی در برابر این رژیم هستند و در درون رژیم، میزان ترس از شما و مقاومت شما در حال افزایش است.
آقای گینگریچ تاکید کرد که حضور نسل جوان و پیوند آن‌ها با مجاهدین و مقاومت سازمان‌یافته و آلترناتیودموکراتیک، تضمین پیشروی قیام و پیروزی مردم ایران در مبارزه برای آزادی است.

در این دیدار سناتور توریسلی گفت مبارزه ۳۸ساله مجاهدین و مقاومت ایران دارد به ثمر می‌نشیند. امروز در سراسر ایران، مردم شعارها و اهداف شما را تكرار می‌كنند. این باعث شد كه خامنه‌ای رهبر رژیم در سخنان اخیر خود اذعان كند این سازمان مجاهدین است كه قیام را در داخل ایران به پیش می‌برد و برای آن از قبل سازماندهی كرده و فراخوان داده است. او مانند همه دیكتاتورها برای این‌كه آلترناتیو خودش را تحت‌الشعاع قرار دهد، پای عامل خارجی را به میان كشید و گفت دو راس دیگر مثلث قیام، آمریكا و یك كشور عربی است و راس سوم آن مجاهدین در داخل ایران هستند. اما حقیقت این است كه بهترین و بیشترین كاری كه آمریكا یا هر قدرت دیگری می‌توانند انجام دهند این است كه از خواست مردم برای سرنگونی این رژیم، یعنی از همین قیامی كه شما به پیش می‌برید حمایت كنند كاری كه تا همین یكسال پیش از آن به‌سختی اجتناب می‌كردند.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]