خرداد-۰۸ ۱۴۰۲

دیدار و گفتگوی مریم رجوی با هیاتی از زنان پارلمانتر بلژیک

Catégories // آخرین خبرها // دیدارها // فعاليت‌ها

دیدار و گفتگوی مریم رجوی با هیاتی از زنان پارلمانتر بلژیک

روز سه‌شنبه دوم خرداد، مریم رجوی، در محل اقامت خود در بروکسل با هیاتی از زنان پارلمانتر بلژیک، خانم‌ها کاتلین دپورتر، نماینده پارلمان فدرال بلژیک و لطیفه آیتبالا و فرانسواز اسکپمانز نمایندگان پارلمان بروکسل دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار، تحولات ایران از جمله مبارزات زنان ایران در برابر دیکتاتوری ارتجاعی و زن‌ستیز آخوندها در چهاردهه گذشته، حضور گسترده و نقش پیشتاز و رهبری‌کننده زنان در صفوف جنبش مقاومت و شرکت خیره‌کننده زنان و دختران ایران در صف مقدم قیام‌های سال‌های اخیر به‌ویژه قیام‌های نیمه دوم سال ۱۴۰۱ مورد بحث قرار گرفت.

مریم رجوی ضمن تقدیر از حمایت‌های قانونگذاران بلژیکی از مقاومت و مردم ایران، این حمایت‌ها را یک پشتیبانی ارزشمند و خواهرانه از مبارزات زنان ایران برای آزادی و برابری رو در روی حکومت زن‌ستیز آخوندها توصیف کرد.
خانم دپورتر گفت: شجاعت و فداکاری شما و زنان پیشتاز ایران طی چهار دهه گذشته ستایش همگان را برانگیخته است.
خانم آیتبالا گفت مبارزه شما فقط برای مردم ایران نیست، بلکه با توجه به دخالت‌های شرورانه رژیم و دامن زدن آن به بنیادگرایی اسلامی در سایر کشورها، این مبارزه در واقع مبارزه مشترک و مبارزه همه ماست.
خانم اسکپمانز ضمن محکوم کردم اعدام‌های وحشیانه رژیم آخوندی گفت این رژیم به‌عنوان رکورد‌دار اعدام، انزجار جهانی را برانگیخته است.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]