تیر-۲۶ ۱۴۰۱

پیام مریم رجوی به تظاهرات ایرانیان آزاده در استکهلم

Catégories // آخرین خبرها // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

پیام مریم رجوی به تظاهرات ایرانیان آزاده در استکهلم

تا جام زهر حقوق‌بشر را به حلقوم رژیم پوسیده ولایت فقیه نریزیم، از پا نمی‌نشینیم

هموطنان عزیز،
دوستان و پشتیبانان مقاومت،
یاران شورشگر!
درود وتبریک به شما که بر سر موضع و عهد و پیمان با شهیدان سربه‌دار و راه و رسم سازمان و آرمان و راهبر آن همواره آماده و حاضر هستید. بر سر موضع جنگ و ایستادگی در برابر هر آن که بخواهد خون مجاهدین و جنبش دادخواهی آن‌ها را پایمال و به‌سود جلاد و دژخیم مصادره کند. به‌راستی آن‌چه در یک سال گذشته در این راستا انجام دادید، خود حماسه‌یی پرخروش و جداگانه است.
عزمتان استوار و رزمتان در نبرد با رژیم آخوندی همیشه پایدار.

محاکمه خامنه‌ای و رئیسی

قضاییه سوئد بعد از قریب سه سال رای خود را صادر کرد و یک دژخیم، تأکید می‌کنم فقط یک دژخیم از دست اندرکاران نسل کشی و جنایت بزرگ علیه بشریت و قتله سربداران ۶۷، را به حبس ابد محکوم کرد.
این البته مغتنم است و نتیجه مجاهدت و جوش و خروش شماست و جای تبریک دارد. اما دادخواهی تمام‌عیار وقتی محقق می‌شود که مسئولان و آمران و عاملان از خامنه‌ای و رئیسی و نیری و اژه‌ای تا سایرین در دادگاه‌های مردم ایران محاکمه شوند. همراه با شاگرد جلادان و مزدورانی که عفو بین‌الملل هم در گزارش خود موضوع همکاری آن‌ها را ثبت کرده است.
هیات مرگ مجاهدان زندانی را با این سوال‌ها مواجه می‌کرد:
-آیا حاضرید مجاهدین و رهبران آن را محکوم کنید؟
-آیا آماده‌اید برای جنگیدن با مجاهدین به ‌نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ملحق شوید؟
-آیا حاضرید در مورد رفقای سابق‌تان جاسوسی کنید و با مأموران اطلاعاتی همکاری کنید؟
-آیا حاضرید عضو جوخه‌های اعدام شوید؟
-آیا حاضرید یک مجاهد را دار بزنید؟

بله، در دادخواهی بزرگ مردم ایران، وقتی که رژیم آخوندی به‌دست توانای مردم و مقاومت سرنگون شود، اسرار بزرگترین کشتار زندانیان سیاسی در تاریخ معاصر فاش می‌شود. به‌خصوص سؤالاتی که مسعود رجوی در ۲۳بهمن ۱۳۷۴ به گزارشگر حقوق‌بشر ملل متحد نوشت:
– آمار دقیق زندانیان سیاسی اعدام شده در جریان قتل‌عام و قبل و بعد از آن چقدراست؟
– اجساد در کجا دفن شده اند؟
-گورهای جمعی در کجا هستند؟
– تعداد اعدام شدگان کمتر از ۱۸ سال چند نفراست؟
– تعداد زنان به‌ویژه دختران نوباوه چطور؟
– و آمار و آدرس زندان‌های رسمی و غیر رسمی و خانه‌های امن اطلاعات و سپاه و انتظامی.

بله، شما اشرف‌نشان‌ها، شما یاران شورشگر در این سال‌ها و ماه‌ها نشان دادید که برای تحقق چنین روز بزرگی همراه و هم‌صدا با کانون‌های شورشی سر از پا نمی‌شناسید و هر بهایی را که لازم باشد می‌پردازید.

رویارویی مجاهدین و رژیم آخوندی

دوستان و برادران و خواهران عزیز!
ماجرای قتل‌عام، ماجرای رویارویی یک رژیم ضدبشری با تنها تهدید موجودیت خودش یعنی سازمان مجاهدین است. فتوای خمینی برای قتل‌عام هنوز هم ملاک عمل رژیم در رویکرد با مجاهدین و مقاومت است. قلع و قمع فیزیکی، سیاسی و ایدئولوژیک مجاهدین از همان سال اول نظام منحوس ولایت فقیه دستور کار این رژیم بوده است.
این حقیقت را اخیرا آخوند سردژخیم، حسینعلی نیری رئیس هیات مرگ در تهران به صراحت عنوان کرد که «اگر قاطعیت امام نبود، شاید ما اصلا این امنیت را نداشتیم… شاید اصلا نظام نمی‌ماند…. در این شرایط بحرانی باید چه کرد؟ باید حکم قاطعی داد…».
او استیصال رژیم در برابر زندانیان سرموضع را نیز برملا کرد و گفت آن‌ها «انسجام خودشان را داشتند. نه تنها رابطه تشکیلاتی داشتند بلکه تشکیلات جدیدی هم درون زندان به وجود آورده بودند. از راه‌هایی که می‌دانستند، از بیرون اطلاعات کسب می‌کردند. جو زندان دستشان بود…. یعنی عناد خودشان را می‌خواستند ادامه بدهند».

این هیولای قتل و جنایت به همان حقیقتی اذعان می‌کند که شاهدان و شاکیان این دادگاه از قهرمانی‌های مجاهدین سرموضع گفتند که چگونه با آگاهی کامل به خمینی و ایادیش نه گفتند و با وفاداری به نام و راه و آرمان مجاهدین و مسعود رجوی به چوبه‌های دار بوسه زدند.
البته آن‌چه در این دادگاه گذشت، گوشه‌یی از وقایع زندان گوهردشت بود. وای به روزی که فاجعه قتل‌عام در اوین و جنایت بزرگی که در شهرستان‌های مختلف اتفاق افتاده، برملا شود و وای به روزی که پرونده قهرمانی‌های زنان مجاهد در جریان قتل‌عام و جنایات دژخیمان در حق آن‌ها گشوده شود.

دوستان و برادران و خواهران عزیز!
هر چند هنوز راه زیادی در مسیر دادخواهی پیش روی ماست، اما تا همین جا کارزار بزرگ حقوقی، سیاسی و افشاگرانه مقاومت در ۳۳ ماه گذشته که شما نقش بی‌جایگزینی در آن داشتید، به پیروزی بزرگی رسیده و حکم دادگاه، توطئه ”چند وجهی“ وزارت اطلاعات و مزدورانش را برای مصادره جنبش دادخواهی علیه مجاهدین سرموضع در‌هم شکسته است. همان توطئه‌یی که در برگیرنده آماده‌سازی‌های لازم برای تبرئه و آزادی دژخیم نوری نیز بود.
شما به‌خاطر می‌آورید که در ۲۴آبان سال ۹۸ کمیسیون امنیت و ضد تروریسم شورای ملی مقاومت ضمن افشای این توطئه اعلام کرد «ده‌ها مجاهد خلق در اشرف۳ (که از نزدیک شاهد جنایات این دژخیم بوده‌اند) برای شهادت درباره این صحنه‌ها آماده‌اند. اما خلع ید از ایادی رژیم در پرونده حمید نوری لازمه هرگونه رسیدگی جدی قضایی و عاری از معامله و زد و بند است».
واضح است که اگر دادگاه به آلبانی نمی‌رفت و اسنادی که در اثبات مجرمیت دژخیم، نقش تعیین‌کننده دارد و دادستان هم بارها به آن استناد کرده در کار نبود، سرنوشت پرونده متفاوت می‌شد.

ایستادگی یاران مقاومت

تظاهرات و ایستادگی ۹ماهه و بی‌وقفه شما در مقابل دادگاه استکهلم، نقش فراموشی‌ناپذیری در این کارزار بزرگ داشت. شما در سخت‌ترین سوز و سرما، به دفاع از هویت و آرمان سربه‌داران قتل‌عام۶۷ قیام کردید و اجازه ندادید که رژیم و ایادی و مزدورانش، جنبش دادخواهی را هویت‌زدایی کرده و درگل فرو ببرند.
بگذریم که در این پرونده، هنوز هم سؤالات و ابهامات بسیار جدی وجود دارد که بی‌پاسخ مانده و باید رمزگشایی شود. این موارد را کمیسیون امنیت و ضد تروریسم شورای ملی مقاومت و کمیسیون قضایی در اطلاعیه‌ها و گزارش‌ها و کتاب‌هایی که منتشر شده، خاطرنشان کرد‌ه‌اند و شکی نیست که حقایق برملا خواهد شد.
وقتی در سال ۱۳۹۵ هم زمان با اتمام کار انتقال مجاهدین از لیبرتی به آلبانی، موضوع قتل عام ۱۳۶۷ را در اولویت مبرم گذاشتیم و با امکانات و توان مضاعف به آن پرداختیم، من اعلام و بارها تکرار کردم که با عزم صدبرابر جنبش دادخواهی را ادامه می‌دهیم و تا جام زهر حقوق‌بشر را (مانند جام زهر آتش بس) به حلقوم رژیم پوسیده ولایت فقیه نریزیم، از پا نمی‌نشینیم
در نقشه مسیر دادخواهی، اکنون قدم اولیه برداشته شده اما باید تا همه سردمداران رژیم امتداد و ارتقا پیدا کند.

-به صراحت می‌گویم: نسل‌کشی، جنایت علیه بشریت و قتل‌عام، تأکید می‌کنم دقیقاً با همین اصطلاحات حقوقی، باید در دادگاه‌های کشوری و بین‌المللی و شورای امنیت ملل متحد به‌ثبت برسد و تحقیق بین‌المللی با حضور نمایندگان مقاومت ایران صورت بگیرد.
جنگ مردم ایران با رژیم، و مقاومت مستقلی که از ۳۰ خرداد ۱۳۶۰ آغاز شده و هیچ ربطی به هیچ دولت و کشور خارجی نداشته و ندارد، با قوت تمام ادامه می‌یابد تا به سرنگونی این رژیم که خواست ملت ایران است، دست یابیم.
درود بر شما که با ایستادگی خود معادلات را تغییر دادید و باز هم ادامه خواهید داد و تا آخر ایستاده‌اید….
استوار و سرموضع بر عهد و پیمان‌ها
پیش به‌سوی کهکشان‌های فروزان‌تر
پیروز باشید

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]