• صفحه اول / آخرین خبرها / حبس ابد برای حمید نوری یکی از دژخیمان دست‌اندرکار در نسل کشی و جنایت علیه بشریت در سال ۱۳۶۷ توسط قضاییه سوئد
تیر-۲۳ ۱۴۰۱

حبس ابد برای حمید نوری یکی از دژخیمان دست‌اندرکار در نسل کشی و جنایت علیه بشریت در سال ۱۳۶۷ توسط قضاییه سوئد

Catégories // آخرین خبرها // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

حبس ابد برای حمید نوری یکی از دژخیمان دست‌اندرکار در نسل کشی و جنایت علیه بشریت در سال ۱۳۶۷ توسط قضاییه سوئد

مریم رجوی: با استقبال از حکم قضاییه سوئد اکنون محاکمه خامنه‌ای و رئیسی بیش از هر زمان ضروریست

خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران از محکومیت حمید نوری یکی از دژخیمان دست‌اندرکار در نسل کشی و جنایت علیه بشریت در سال ۱۳۶۷ توسط قضاییه سوئد به حبس ابد استقبال کرد و آن را یک گام اولیه در مسیر دادخواهی کامل خواند و افزود البته دادخواهی جامع وقتی محقق می‌شود که مسئولان اصلی جنایت به‌ویژه خامنه‌ای و رئیسی و دیگر آمران و عاملان در دادگاه‌های ایران آزاد یا دادگاه‌های بین‌المللی محاکمه شوند.
آنچه در دادگاه سوئد در ۹۲ جلسه مطرح شد شمه‌یی از وقایع یک زندان (گوهردشت) از بیش از ۱۰۰ زندان بود که قتل‌عام در آن‌ها جریان داشت. باید پرونده قتل‌عام در اوین و جنایت بزرگی که در بیش از ۱۰۰ شهر واقع شده و هم‌چنین پرونده قهرمانی‌های زنان مجاهد در قتل ۶۷ و جنایات دژخیمان در مورد آن‌ها گشوده شود.

خانم رجوی با اشاره به اظهارات ۵ روز پیش نیری رئیس هیأت مرگ در تهران که گفت اگر قتل‌عام نبود «شاید اصلاً نظام نمی‌ماند» خاطرنشان کرد: ماجرای قتل‌عام، ماجرای رویارویی دیکتاتوری دینی با تنها تهدید موجودیت خودش یعنی سازمان مجاهدین خلق ایران است. فتوای خمینی برای قتل‌عام همه مجاهدین سرموضع که حاضر به همکاری با فاشیسم دینی و شراکت در جنایت‌های آن نشده‌اند، هنوز هم ملاک عمل رژیم علیه مجاهدین و مقاومت است. قلع و قمع فیزیکی، سیاسی و ایدئولوژیک آنان همواره در صدر اولویت‌های رژیم بوده است.

خانم رجوی افزود: کارزار بزرگ حقوقی، سیاسی و افشاگرانه مقاومت ایران در ۳۳ ماه گذشته و حکم دادگاه، توطئه وزارت اطلاعات و مزدورانش را برای مصادره جنبش دادخواهی علیه مجاهدین سر موضع در هم شکست. شهادت‌های قاطع و اسناد و مدارک متقن شاهدان و شاکیان به‌ویژه در اشرف ۳ که نقش تعیین کننده‌یی در اثبات مجرمیت دژخیم داشت راه در بردن او را بست. به‌نحوی که اگر دادگاه به آلبانی نمی‌رفت سرنوشت پرونده متفاوت بود.

خانم رجوی تأکید کرد: اکنون محاکمه خامنه‌ای و رئیسی بیش از هر زمان ضروریست. دولت سوئد در مقابل گروگان‌گیری و شانتاژ فاشیسم دینی و برای پرهیز از دامی که دولت بلژیک در آن گرفتار شد، بایستی بلادرنگ پیگرد قضایی رئیسی را به‌عنوان جلاد ۶۷ به جرم نسل‌کشی و جنایت علیه بشریت در دستور بگذارد. بیش از ۱۰۰۰ زندانی سیاسی شکنجه شده در رژیم خمینی که بیش از ۹۰۰ نفر از آن‌ها در آلبانی به‌سر می‌برند، آماده شکایت هستند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۳ تیر ۱۴۰۱ (۱۴ ژوئیه ۲۰۲۲)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]