اردیبهشت-۲۴ ۱۴۰۰

مریم رجوی: تعهد بزرگ مجاهدین، رهایی مردم ایران از استبداد آخوندی است

Catégories // آخرین خبرها // رخدادها // فعاليت‌ها

مریم رجوی: تعهد بزرگ مجاهدین، رهایی مردم ایران از استبداد آخوندی است

سخنرانی به‌مناسبت عید سعید فطر – اشرف ۳

عید فطر را به همه شما تبریک می‌گویم.
هموطنان عزیز،‌ شورشگرانی که در تدارک قیام برای سرنگونی رژیم هستید، مجاهدین خلق. دلیران کانون‌های شورشی. اشرف‌نشان‌ها و زندانیان سیاسی،
تبریک به‌ مردم‌مان در سراسر ایران که فطریه خونین آزادی را پرداخته و می‌پرداز‌ند، با ۱۲۰ هزار شهید راه آزادی، با ۳۰هزار گل سرخ قتل‌عام‌شده، با تقدیم بیش از ۱۵۰۰ شهید در قیام آبان، با تقدیم ده‌ها شهید در قیام سراوان و با رنج عظیمی که مردم ما از بیماری کرونا و از سیاست ضدبشری خامنه‌ای در گستراندن این بیماری می‌کشند.
تاخت و تاز ویروس کرونا و مرگ حدود ۳۰۰ هزار ایرانی مظلوم، و فقر و بیکاری میلیون‌ها نفر دیگر بسیار تلخ و اندوه‌بار است. از این عید، نوید و مژده فطر رهایی مردم ایران به‌ گوش می‌رسد. درست است که این عید رنگی از خون‌جگرها و اشک‌های مردم‌مان را در خود دارد، درست است که خونین دل و دردمند است،‌ اما از شکست نهایی ولایت فقیه خبر می‌دهد و این روز دور نیست.

عید فطر جشن پیروزی و رهایی

همین پیروزی و همین عبور سرفرازانه از آزمایش اراده‌ها، این پیام را دارد که پیروزی انسان بر سرنوشت تیره و تار هم حتمی است.
از این نظر، عید فطر عید توانستن و بایستن است. یعنی که می‌توان و باید بر موانع درونی غلبه کرد، می‌توان و باید بر موانع سیاسی و اجتماعی و بر ستم و استبداد و بهره‌کشی غلبه کرد و می‌توان و باید رژیم ولایت فقیه را سرنگون کرد.
در قنوت نماز عید فطر از خدا می‌خواهیم که ما را وارد کند به‌هر نیکی و فضیلتی که محمد و خاندان او را وارد کرد.
وَاَنْ تُدْخِلَنى فى كُلِّ خَيْرٍ اَدْخَلْتَ فیهِ مُحَمَّداً وَ الَ مُحَمَّدٍ
و از او می‌خواهیم که ما را خارج سازد از همه شرها و بدی‌هایی که محمد و خاندان او را از آن خارج کرد.
وَاَنْ تُخْرِجَنى مِنْ كُلِّ سُوَّءٍ اَخْرَجْتَ مِنْهُ مُحَمَّداً وَ الَ مُحَمَّدٍ
به‌راستی که این دعا زبان حال مردم زجر کشیده ایران است.
نیکی و خوبی که پیامبر اسلام شاخص آن است رحمت و آزادی است. همان آزادی و رهایی که مردم ما تشنه و شیفته و بی‌تاب آن هستند و برایش فدیه‌های بسیار داده‌اند.
در نقطه مقابل، کل سوء‌ و تمامیت شر و پلیدی همانا حاکمیت ولایت فقیه است که خروج و شورش علیه آن، نه فقط دعای مردم ما که موضوع قیام‌های آن‌هاست.
چنان که مسعود گفته است: راستی «کدام زشتی و سوء بدتر از جاهلیت و ارتجاع حاکم بر ایران است؟ پس خدایا ما و خلق ما را از این زشتی تاریخی خارج کن! بارخدایا بین ما و این رژیم ضدبشری، ضداسلامی و ضد ایرانی همیشه مرزهای سرخ آتشین و فروزان را برقرار نگه دار».
دراین ماه رمضان و شبهای قدر، مجاهدین و کانون‌های شورشی نقشه‌مسیرهای خود و سوگندهای خود را در مداری بس متفاوت ترسیم کردند و قدری برای خود رقم زدند که ره‌آوردی بزرگ برای مردم ایران باشد و آن، قدر مردم ایران و فطر رهایی مردم ایران از چنگال رژیم مستبد و خونریز آخوندی است تا خلق محروم و تحت سرکوب و بی‌سرپناه و بیمار و گرفتار در فقر و ناداری را نجات دهند.
بنابراین می‌بینیم با این‌که شیوع کرونا در شهرهای ایران گسترده‌تر شده، با این‌که سردمدار خون‌آشام رژیم هم‌چنان مردم را در مقابل این بیماری و تلفات هولناک آن بی‌دفاع گذاشته تا مانع طغیان قیام‌ها شود، با این همه سراسر جامعه ایران در تب و تاب اعتراض است. امسال اجتماعات اعتراضی کارگران به‌ مناسبت روز جهانی کارگر بیش از همیشه گسترده و برانگیخته بود، کم‌ نیست اعتراض‌ها و تظاهرات خشماگین مردم در نقاطی هم‌چون الشتر یا سراوان که به‌ مقابله مردم با پاسداران کشیده می‌شود، بازنشستگان در ماه‌های اخیر بارها به‌ اعتراض‌های سراسری دست زده‌اند، دانش‌ آموزان در چند شهر ایران به ‌اعتراض برخاسته‌اند و در بسیاری شهرها، کانون‌های شورشی، این مشعل‌داران پیشتاز قیام،‌ بی‌وقفه در حال عملیات ضداختناق‌اند و آتش قیام‌ها را فروزان نگه داشته‌اند.
آری جامعه ما برای خروج از کل سوء‌ که حاکمیت آخوندی است عزم جزم کرده و برآن است که فطر رهایی خود را نزدیک کند.

رژیم آخوندی در تنگنای سرنگونی

هموطنان عزیز،
امروز رژیم آخوندی در چنان تنگنای مرگباری گرفتار شده که در تاریخچه این رژیم به‌ندرت سابقه دارد:
شعبده انتخابات ریاست جمهوری که در ماه آینده برگزار می‌شود، به‌رغم ماهیت نمایشی آن، حاکمیت آخوندها را در موقعیت تهدید آمیزی قرار می‌دهد. حتی اگر خامنه‌ای کاندیدای مطلوب خود را از صندوق‌ها بیرون بیاورد، رژیم را در برابر قیام‌ها شکننده‌تر و به‌ سرنگونی نزدیک‌تر می‌کند.
هم‌چنین تقلای رژیم در مذاکره بر سر سرنوشت توافق اتمی و موضوع تحریم‌ها در بن‌بست است. خامنه‌ای به لغو تحریم‌ها نیاز حیاتی دارد، در عین حال تن‌دادن به‌ خواست‌ها و شروط آمریکا و اروپا را برای رژیم لرزانش خطرناک می‌داند.
ازطرفی محکومیت قطعی دیپلمات تروریست رژیم دردادگاه بلژیک ضربه‌یی کاری بر نظام آخوندی بود.
تعادل درونی رژیم آشکارا به هم خورده است. جنگ قدرت میان سران سپاه پاسداران بارز شد. و ماجرای فایل صوتی ظریف و اعتراف‌های او به‌ حاکمیت مطلق جنگ و سرکوب بر تمام شئون سیاسی و دیپلماتیک و تبلیغاتی رژیم، نشان می‌دهد که شکاف و شقه در نظام آخوندی مهار کردنی نیست.
اقتصاد تحت کنترل رژیم در حال غرق شدن است و آخوندها راه‌حلی برای آن ندارند و موقعیت ولی فقیه آشکارا در حال افول است.
همه این مخمصه‌ها، رژیم را تحت فشار قرار داده. اما مسأله مبرم رژیم بزرگ‌تر از همه این‌هاست و آن خطر بزرگ سرنگونی است. تندر قیام‌ها و نیروی عظیم شورش بسا قدرتمندتر و مهیب‌تر از آبان ۹۸ در کمین است.
قیام‌ و مقاومت مردم ایران است که سرنوشت و آینده را تعیین می‌کند. درست به‌همین دلیل، آخوندها به‌ انواع شیادی‌ها و فریبکاری‌های تبلیغاتی و اطلاعاتی و جنگ روانی رو آورده‌اند تا چشم‌انداز سقوط حتمی رژیم خود را به‌تأخیر بیندازند.

شورشگران آزادی می‌سازند

آنها تلاش می‌کنند این اوهام ارتجاعی را جا بیندازند که مبارزه برای برانداختن رژیم و دگوگونی اوضاع سیاسی و اجتماعی امکان‌پذیر نیست و فایده‌یی ندارد. مهم‌ترین تلاش رژیم در این زمینه، کارزار عظیم پخش دروغ و افترا علیه مجاهدین و مقاومت است. انتشار کتاب‌های متعدد و تولید و پخش انواع فیلم‌ها و سریال‌ها برای مخدوش‌کردن چهره مقاومت ایران و تاریخچه این جنبش همه و همه برای این هدف است که وانمود کند، آلترناتیوی در کار نیست و ادامه حاکمیت همین رژیم با همه پلیدی‌هایش بهتر است.
اما به‌رغم همه تلاش‌های جنون‌آسای رژیم، شورشگران آزادی و پیروزی می‌سازند و بر همه این دسیسه‌ها غلبه می‌کنند.
چنان‌که مسعود رجوی در پیام نوروزی خود گفت:
باید روزی نو و فصلی نو در جنگ با هر دو ویروسِ منحوسِ کرونا و ولایت را آغاز کنیم. نباید تسلیم شد. باید به‌پا خاست و به هر قیمت، شورش و قیام کرد. نباید اجازه داد طلسم کرونا آن‌چنان‌که ولایت منحوس می‌خواهد، راهبند قیام بشود و مردم را زمین‌گیر کند. … در سال۱۴۰۰ چنین فرصت و میدان و پشتوانه‌یی برای خامنه‌ای و رژیمش متصور نیست. شورشگران و قیام‌آفرینان باید پیشی بگیرند».
آری فطر رهایی و آزادی مردم ایران در راه است و به‌ پشتوانه نسل شورشگر، کانون‌های شورشی و ارتش آزادی هیولای سرکوب و اختناق را منکوب خود خواهد کرد. قلعه‌های سیاه ارتجاع و سالوس و ریا را فرو خواهد ریخت. ایران را آزاد می‌کند و صلح و آرامش را به منطقه و جهان باز می گرداند.

سخنرانی به‌مناسبت عید سعید فطر – اشرف ۳

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]