• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / تصرف پایگاه پاسداران در کورین زاهدان و اعتصاب در سیستان و بلوچستان در همبستگی با سراوان
اسفند-۰۶ ۱۳۹۹

تصرف پایگاه پاسداران در کورین زاهدان و اعتصاب در سیستان و بلوچستان در همبستگی با سراوان

Catégories // آخرین خبرها // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

تصرف پایگاه پاسداران در کورین زاهدان و اعتصاب در سیستان و بلوچستان در همبستگی با سراوان

مریم رجوی: درود بر هموطنان دلیر بلوچ و جوانان شورشگر در سیستان و بلوچستان

در پی درگیری‌های روزهای گذشته بین پاسداران و مردم سراوان که حداقل۴۰ شهید و بیش از ۱۰۰ مجروح در میان مردم برجای گذاشت، امروز چهارشنبه ۶ اسفند۹۹ جوانان شورشی منطقه کورین سرجنگل از توابع زاهدان به خیابان‌ها ریخته و مرکز سپاه ضدمردمی در این منطقه را مورد هجوم خود قرار دادند. به‌رغم شلیک پاسداران، مردم موفق شدند پس از بستن جاده منتهی به پایگاه سپاه پاسداران این پایگاه را به تصرف خود درآورند. مردم معترض شماری از خودروهای پاسداران را به آتش کشیدند.

از سوی دیگر از صبح امروز شمار زیادی از کسبه و مغازه‌داران در زاهدان و ایرانشهر و خاش و سرباز… در اعتراض به کشتار سراوان مغازه‌های خود را بسته و دست به اعتصاب زدند. این در حالیست که نیروهای سرکوبگر در وحشت از گسترش خیزش و اعتراض در آماده باش کامل بسر می برند و در سطح شهرها مستقر شده‌اند.

به‌دنبال درگیری‌های روز دوشنبه مردم محروم سراوان با نیروهای سرکوبگر که به جان باختن و مجروح شدن ده‌ها تن از سوخت‌بران و جوانان منجر شد، روز سه شنبه ۵ اسفند مردم خشمگین این شهر فرمانداری شهر را به تصرف درآوردند. چند خودروی نیروی انتظامی را واژگون کرده و به آتش کشیدند و جاده مقابل پایگاه سپاه پاسداران را با به آتش کشیدن لاستیک، بستند. درگیری بین مردم و نیروهای سرکوبگر در نقاط مختلف شهر ساعت‌ها ادامه داشت.

خانم مریم رجوی رییس جمهور برگزیده مقاومت ایران، با درود بر هموطنان دلیر وبپاخاسته بلوچ و جوانان شورشگر در سراوان و کورین و زاهدان و خاش و ایرانشهر و دیگر شهرهای سیستان و بلوچستان که علیه پاسداران جنایتکار دست به شورش و اعتراض زده‌اند گفت، تنها راه مقابله با ظلم و ستم و تبعیض و فقر و تورم و بیکاری، قیام و خیزش علیه نظام منحوس ولایت فقیه است. وی عموم مردم به‌ویژه در شهرها و استان‌های مجاور را به حمایت از مردم معترض فراخواند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۶ اسفند ۱۳۹۹ (۲۴ فوریه ۲۰۲۱)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]