تیر-۲۴ ۱۳۸۶

تشکیل کمیته اروپایی در جستجوی عدالت

Catégories // رخدادها // فعاليت‌ها

تشکیل کمیته اروپایی در جستجوی عدالت

ارائه چهار نظریه متقن حقوقی درباره غیرقانونی بودن تصمیم شورای وزیران اتحادیه اروپا برای ابقای نام مجاهدین در لیست تروریستی
رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت در گردهمایی که در بروکسل برای ارائه نظریه‌های شماری از برجسته‌ترین حقوقدانان اروپایی، در مورد بطلان تصمیم شورای وزیران اتحادیه اروپا تشکیل شد، شرکت نمود.
مریم رجوی در این اجلاس طی سخنانی گفت:

آقای رئیس
من امروز آمده‌ام تا به رهبران اتحادیه اروپا نسبت به عواقب تصمیم غیر‌قانونی ۱۵‌ژوئیه برای نگه‌داشتن مجاهدین در لیست تروریستی هشدار بدهم و از آن‌ها بخواهم به این سیاست ننگین که اعتبار اروپا را زیر سوال برده خاتمه دهند.

اجازه بدهید ابتدا تشکیل کمیته «در جستجوی عدالت» را به شما و همه دست‌اندرکاران تبریک بگویم.
متخصصین حقوق اروپا امروز اعلام کردند که تصمیم شورای اتحادیه اروپا برای حفظ نام مجاهدین خلق در لیست تروریستی که به‌ابتکار فرانسه صورت گرفته است، فاقد هر‌گونه وجاهت قانونی می‌باشد. این تصمیم یک خیانت به حکومت قانون است. بنابراین اتحادیه‌ اروپا باید برای احترام به حکومت قانون و پارلمانترهای خود سریعاً نام مجاهدین را از لیست تروریستی اتحادیه اروپا حذف کند.

در ماه‌های مه و ژوئن چندین ملاقات برای نگه‌داشتن مجاهدین در لیست، بین مقامات رژیم و فرانسه صورت گرفت. ما اطلاعات موثق داریم که شرکت نفتی توتال برای این خواست رژیم نزد برخی جناح‌های فرانسوی لابی کرده است. رژیم توتال را به عدم‌تمدید قرار‌دادهایش تهدید کرده بود.
استناد دولت فرانسه به اطلاعات دروغین و پرونده‌یی که نتیجه یک معامله شرم‌آور بین دولت وقت فرانسه و رژیم ملاها بود برای توجیه این تصمیم، به‌مثابه کمک به رژیم ملاها در ادامه و توجیه سرکوب مردم ایران می‌باشد. دولت فرانسه باید از تجربه انگلستان درس بگیرد و به این اقدام غیرعادلانه خاتمه دهد.

رژیم ملاها از این برچسب برای توجیه اعدام‌ها در ایران و تحت‌فشار قرار‌دادن دولت عراق برای فشار بیشتر روی ۳۵۰۰تن از مجاهدین مستقر در اشرف در عراق استفاده می‌کند. این منجر به یک فاجعه خواهد شد که مسئولیت آن از جمله متوجه اتحادیه اروپاست.
رژیم ملاها قادر به تغییر رفتارش نیست، زیرا هر گونه رفرم راه به سرنگونی فاشیسم مذهبی می‌برد. لذا امتیاز دادن ملاها را جری‌تر می‌کند.
گزارش جدید آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، یک هشدار به جامعه‌جهانی است و نشان می‌دهد سیاست مماشات تا چه اندازه رژیم را به بمب ‌اتمی نزدیک کرده و منطقه و جهان را در آستانه یک فاجعه بزرگ قرار داده است. این سیاست باعث شد هشدارهای مقاومت ایران درباره تهدید اتمی این رژیم نادیده گرفته شود. امروز یک بار دیگر تکرار می‌کنم:

برای جلوگیری از مجهز شدن فاشیسم مذهبی به بمب اتم، برای جلوگیری از گسترش بنیادگرایی اسلامی تنها یک راه‌ حل وجود دارد: تغییر دموکراتیک به‌دست مردم و مقاومت ایران. همه راه‌های دیگر به بن‌بست رسیده است. اتحادیه اروپا با برچسب تروریسم علیه سازمان مجاهدین خلق، نیروی اصلی تغییر در ایران، در مقابل این راه‌ حل ایستاده است. من امروز خطاب به دولت‌های اروپایی می‌گویم از سر راه ما کنار بروید، مردم و مقاومت ایران تغییر را محقق خواهند ساخت.

اکنون، اتحادیه اروپا و ریاست آن فرانسه در مقابل یک انتخاب قرار گرفته‌اند. انتخاب بین سرفرود ‌آوردن در مقابل فاشیسم مذهبی و پایمال ‌کردن همه ارزش‌های اروپا به‌خاطر منافع حقیر اقتصادی، یا احترام به حکومت قانون و حذف نام مجاهدین از لیست تروریستی و قرار‌گرفتن در کنار مردم ایران و خواست آن‌ها برای تغییر. ریاست فرانسه بر همین اساس مورد قضاوت قرار خواهد گرفت.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]