• صفحه اول / رخدادها / مریم رجوی در مجلس ملی فرانسه: تحولات خاورمیانه، رویکرد فرانسه و اروپا
دی-۲۸ ۱۳۹۵

مریم رجوی در مجلس ملی فرانسه: تحولات خاورمیانه، رویکرد فرانسه و اروپا

Catégories // رخدادها // فعاليت‌ها

مریم رجوی در مجلس ملی فرانسه: تحولات خاورمیانه، رویکرد فرانسه و اروپا

در اين جلسه كه مريم رجوی، سخنران اصلی بود، علاوه بر شماری از نمايندگان پارلمان فرانسه، از جمله دومینیک لوفور، میشل ترو، بریژیت، پاسکال دگیلهم، فیلیپ گوسلن و فدریک رایس، آمباسادور بلومفيلد دستيار پيشين وزير خارجه آمريكا، دكتر ويدال كواداراس معاون پيشين پارلمان اروپا سخنرانی داشتند.
سخنرانان بر نقش فاشيسم دينی حاكم بر ايران به مثابه عامل اصلی جنگ و بحران و نا امنی در منطقه تأكيد كردند و اتخاذ يك سياست قاطع در مقابل رژيم آخوندی از سوی اروپا و آمريكا را لازمه استقرار صلح و دموكراسی در اين منطقه توصيف كردند. آن‌ها از فرانسه خواستند با تلاش برای خلع يد از سپاه پاسداران و شبه نظاميان وابسته به آن از سوريه و عراق، نقش رهبری كننده خود را در منطقه ايفا كند.
مریم رجوی طی سخنانی در این جلسه گفت:‌
پارلمانترهای محترم، خانم‌ها و آقایان، دوستان عزیز!
بهترین تبریكاتم را به‌مناسبت سال ۲۰۱۷ را به همه شما تقدیم می‌كنم.
در شرایطی جمع شده‌ایم كه سالی پر از تحولات در پیش داریم: از انتخابات در فرانسه، تا نمایش انتخابات در ایران، و تحولات بی‌سابقه در خاورمیانه و در سطح بین‌المللی. آرزو می‌كنیم كه این وقایع در خدمت منافع مردم ایران و هم‌چنین مردم فرانسه و منطقه و سایر نقاط جهان باشد.
همان‌طور که می‌دانید،‌ مقاومت ایران موفق به انتقال تمامی مجاهدان لیبرتی به اروپا و به‌خصوص آلبانی شده است. مایلم از کمیته پارلمانی برای یک ایران دمکراتیک و همه پارلمانترهایی که در این کارزار شرکت کردند، تشکر کنم. حل مساله استقرار این نفرات، به‌لحاظ مالی برای مقاومت بسیار سنگین است. به‌خصوص درمان بیماران و مجروحینی که مدت‌ها از درمان محروم بودند. اما ما بر این مشکلات به لطف حمایت مردم ایران و دوستانمان فائق خواهیم آمد.

خانم‌ها و آقایان!
سال ۲۰۱۷، با نگرانی‌های بزرگ برای رژیم آخوندی آغاز شده است. با مرگ رفسنجانی، یكی از دو پایه رژیم فروریخت و رژیم در تمامیت خود به سرنگونی نزدیك‌تر شد. رفسنجانی در ۳۸ سال گذشته،‌ نقش تعیین‌کننده‌یی در سركوب و صدور تروریسم و تلاش برای دست‌یابی به بمب اتمی داشت. او همواره نفر شماره ۲رژیم و وزنه تعادل  قدرت در درون رژیم بود.
دیکتاتوری مذهبی به این ترتیب، در تمامیتش ضعیف‌تر شد. خامنه‌ای و هارترین باندهای رژیم به سمت انقباض بیشتر و صدور افراطی‌گری و تروریسم و پروژه‌های اتمی حركت می‌كنند.
حكومت دیکتاتوری مذهبی كه چنین تضعیف شده، امروز از قیام مردم به شدت وحشت دارد به‌خصوص كه نمایش انتخابات ریاست جمهوری در ماه اردیبهشت آینده را در پیش دارد.
 خاطره قیام‌های سال ۸۸ باعث ترس حكومت است. اعتراضات مردمی و جنبش‌های اجتماعی افزایش می‌یابند. هزاران تظاهرات و جنبش اعتصابی که در سال گذشته به وقوع پیوست، امسال گسترش خواهد یافت. از جمله تظاهرات کارگران، بازنشستگان، معلمین، پرستاران،‌ دانشجویان و خانواده‌های زندانیان سیاسی،
تضعیف رژیم ولی فقیه باعث دلگرمی مردم می‌شود، زندانیان سیاسی، بیش از پیش صدای خود را از سلول‌هایشان به گوش همه می‌رسانند، صداهایی كه به‌طور گسترده به یمن شبكه‌های اجتماعی پژواك می‌یابند. خانواده‌های قربانیان به پا می‌خیزند و بابت تمامی جنایات رژیم به‌خصوص قتل‌عام ۳۰هزار زندانی سیاسی در سال۱۳۶۷ حسابرسی می‌كنند. مردم خواهان پایان اعدام‌ها در ایران و همچنین پایان دیكتاتوری هستند.
به مناسبت تولد كوروش كبیر، بنیانگذار اولین بیانیه حقوق بشر، هزاران تظاهركننده به یک آینده بدون آخوندهای جنایتکار فراخوان دادند. چند هفته پیش به مناسبت روز دانشجو، تظاهركنندگان خواستار آزادی زندانیان سیاسی شدند.

خانم‌ها و آقایان!
مردم ایران از برجام بهره‌یی نبردند، بر عكس این توافق تنها باعث شد كه جیب ولیفقیه و پاسدارانش پر شود و ماجراجویی‌های مرگبار آن‌ها در سوریه و منطقه را تأمین مالی كند. 

اتفاقا جهان این را درک کرده است که رژیم آخوندی، سپاه پاسداران و حزب الله و دیگر مزدوران شبه‌نظامی آن‌ها در سوریه، نقششان مبارزه با افراط‌گرایی و داعش نیست ، بلكه هدفشان نجات دیكتاتور دمشق است.
آن‌ها منبع اصلی گسترش تروریسم و بی‌ثباتی در منطقه هستند. در حقیقت آن‌ها با حضورشان در سوریه، ادامه سلطه ننگین خودشان را تضمین می‌كنند. خامنه‌ای چندی پیش گفت اگر در سوریه نمی‌جنگیدیم «باید در تهران، فارس، خراسان و اصفهان جلوی آن‌ها را می‌گرفتیم» و زمانی هم که آتش بس برقرار می‌شود، رژیم آخوندی با تمام قوا درصدد خرابکاری در آن است. به گفته رهبران اپوزیسیون سوریه، تنها طرفی كه هیچ‌گاه از در صلح و سازش در نمی‌آید رژیم ایران است كه به چیزی كمتر از حفظ بشار اسد در قدرت رضایت نمی‌دهد.
تا وقتی كه پاسداران و شبه‌نظامیانش در خاك سوریه حضور دارند، هیچ راه حل سیاسی وجود ندارد. پس اگر خواهان صلح هستیم باید از اخراج رژیم از سوریه شروع كرد. باید گفت بازنده اصلی یك آتش‌بس و صلح در سوریه رژیم ایران خواهد بود.

خانم‌ها و آقایان!
سیاست سازش و تسلیم دولت آمریكا دلیل اصلی ادامه تراژدی سوریه و سلطه آخوندها بر این جنگ است. رژیم ایران روی مماشات غرب حساب باز كرده تا افراط‌گرایی خود را تحت نام اسلام، صادر كند. من در این‌جا می‌خواهم به سیاست پرزیدنت فرانسوا اولاند در قبال مردم سوریه درود بفرستم. این سیاستی درست در مقابل رها کردن سوریه توسط دولت آمریکا بود.
پایان دوران رئیس جمهور فعلی آمریكا، امید كمی برای رژیم تهران باقی می‌گذارد كه بتواند با دست باز هر طور كه می‌خواهد عمل كند. این وضعیت از زمان حمله به عراق در اسفند ۱۳۸۱، شدت یافته است. و ولی فقیه رژیم برنده اصلی آن در عراق و سوریه بود. امیدواریم که این فرصت که برای آخوندها بسیار مغتنم بود، به‌زودی پایان یابد. اما بهر حال مطمئن هستیم که هیچ چیز مثل قبل نخواهد بود.
با توجه به شكست سیاست استمالت، برای پایان دادن به رنج مردم سوریه و مهاجرت و آوارگی آن‌ها، تغییر سیاست ضروری است. لازمه صلح و آرامش در منطقه و جهان این است كه در مقابل اقدامات تروریستی سپاه پاسداران و نقش مخرب آن در منطقه، قاطعیت به‌خرج داده شود.
با این چشم‌انداز و در حالی كه انتخابات ریاست جمهوری در فرانسه در پیش است، من مسئولین سیاسی فرانسه را دعوت می‌كنم كه به این واقعیت‌ها توجه كنند و به‌خصوص روی رژیم آخوندها حساب باز نكنند چرا كه از هم‌اكنون آن‌ها به گذشته تعلق دارند، من آن‌ها را دعوت می‌كنم كه روی نیروهای آینده حساب باز كنند، ایرانی كه دیگر عامل بحران نخواهد بود بلكه عامل ثبات در منطقه خواهد شد. برای ریشه‌كن كردن افراط‌گرایی نمی‌توان با افراط‌گرایان دیگری متحد شد. افراط‌گرایی تحت نام اسلام، اعم از شیعه و سنی، به لحاظ وحشی‌گری تفاوتی با یکدیگر ندارند و هیچكدام اسلام را نمایندگی نمی‌كنند بلكه نوعی فاشیسم مذهبی هستند. به همین خاطر به بهانه یك سیاست امنیتی نمی‌توان با ملاها متحد شد. همچنین به‌خاطر منافع اقتصادی، نمی‌توان اصول را فراموش كرد و چشمان را بر نقض حقوق بشر و حقوق زنان در ایران بست.
ایران امروز، دارای آلترناتیوی با یک برنامه دمکراتیک مبتنی بر احترام به آزادی مذهب، آرا و عقاید، جدایی دین و دولت و  برابری زن و مرد است. بایستی که حرف این آلترناتیو شنیده شود.
راه حلی كه این آلترناتیو پیشنهاد می‌كند می‌تواند دوران جدیدی را برای مردم ایران، منطقه و البته برای اروپا به ارمغان بیاورد. كافی است به ارزش‌های دمكراسی پایبند باشیم.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]