اسفند-۰۳ ۱۳۸۸

کمیته زنان پارلمان اروپا در حمایت از زنان در مقاومت ایران

Catégories // دیدارها // فعاليت‌ها

کمیته زنان پارلمان اروپا در حمایت از زنان در مقاومت ایران

«کمیته همبستگی با زنان ایران برای یک ایران آزاد» که روز سه‌شنبه در جلسه‌یی در پارلمان در حضور خانم مریم رجوی اعلام موجودیت کرد، طی بیانیه‌یی اهداف خود را اعلام کرد.

کمیته زنان پارلمان اروپا در حمایت از زنان در مقاومت ایران
بیانیه اهداف
فوریه ۲۰۱۰
نقض گسترده و سیستماتیک حقوق اولیه زنان در ایران و پایمال کردن آزادی‌های سیاسی و اجتماعی آنان توسط دیکتاتوری مذهبی نگرانی گسترده جامعه جهانی به‌ویژه فعالان و مدافعان حقوق زنان را بر‌انگیخته است.

قوانین زن‌ستیزانه چون تقلیل سن قانونی دختران به ۸ سال و ۹ ماه، سلب حق طلاق از زنان،پوشش و حجاب اجباری، آزادی چند‌همسری برای مردان، ممنوعیت زنان برای شرکت در بسیاری از مشاغل سیاسی مانند ریاست و قضاوت و رهبری و … تمدن قدیمی ایران و زنان پیشرفته آن را به قرون وسطی کشانده است.
طی سه دهه ده‌ها هزار زندانی سیاسی زن اعدام و شمار بیشتری دستگیر و شکنجه شده‌اند. در میان اعدام شدگان دختران ۱۳ ساله و مادران ۷۰ ساله به‌چشم می‌خورند. بنا‌بر یک فتوای مذهبی، دختران جوان قبل از اعدام مورد تجاوز قرار می‌گیرند. سرکوب شدید علیه فعالان حقوق‌بشر و حقوق زنان، دستگیری‌های خودسرانه، شکنجه‌های وحشیانه، شلاق زدن، سنگسار تا سر حد مرگ…. به‌طور بلاوقفه ادامه دارند.
در ماه‌های اخیر قیام شجاعانه مردم ایران علیه دیکتاتوری دینی امیدهای زیادی به تغییر دموکراتیک در ایران بر‌انگیخته است. قیامی که در اکثر موارد زنان در صفوف مقدم و پیشتاز آن هستند و در مقابل تهاجم وحشیانه نیروهای مسلح سینه سپر کرده‌اند.
شمار زیادی از دستگیر شدگان قیام به اتهام محاربه محاکمه و به اعدام محکوم می‌شوند.
مقامات قضایی و سیاسی رژیم در ماه‌های اخیر بارها اعلام کرده‌اند از آن‌جا که سازمان مجاهدین خلق ایران وجود دارد، همه اعضا و هواداران آن ولو که صرفا کار سیاسی و تبلیغی کرده باشند محارب هستند و به اعدام محکوم می‌شوند.

در این شرایط، که هر وجدان آزاده‌یی از زنان ایرانی و مقاومت آنان برای آزادی وبرابری حمایت می‌کند، ما موجودیت «کمیته زنان پارلمان اروپا در حمایت از زنان در مقاومت ایران» را به‌عنوان عضوی از کمیته بین‌المللی در جستجوی عدالت به ریاست آقای آلخو ویدال کوادراس نایب رئیس پارلمان اروپا و در هماهنگی با کمیته دوستان ایران آزاد در پارلمان اروپا، اعلام می‌کنیم.

کمیته ما، ضمن حمایت از اهداف کمیته دوستان ایران آزاد و کمیته بین‌المللی درجستجوی عدالت بر اهداف زیر تاکید میکند:

۱-افشا و محکوم کردن نقض حقوق زنان در ایران، به‌ویژه در جریان قیام سراسری مردم ایران
۲- حمایت از خواست مردم ایران برای یک جمهوری دمکراتیک و مبتنی برجدایی دین ازدولت
۳- تلاش برای آزادی زندانیان سیاسی و دستگیر شدگان قیام، به‌ویژه زندانیان زن
۴-حمایت از طرح پلاتفرم خانم مریم رجوی برای تحقق برابری کامل زنان در همه زمینه‌ها
۵- حمایت از حقوق هزار زن مجاهد اشرف، اعضای سازمان مجاهدین خلق ایران، طبق قطعنامه ۲۴ آوریل پارلمان و تلاش برای لغو محاصره ظالمانه و ضد‌انسانی اعمال شده بر آن‌ها.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]