• صفحه اول / آخرین خبرها / اعدام‌ جنایتکارانه زندانی سیاسی هانی آلبوشهبازی از هموطنان عرب، ۳۱ اعدام در آذرماه
آذر-۰۹ ۱۴۰۲

اعدام‌ جنایتکارانه زندانی سیاسی هانی آلبوشهبازی از هموطنان عرب، ۳۱ اعدام در آذرماه

Catégories // آخرین خبرها // اطلاعیه‌ها

اعدام‌ جنایتکارانه زندانی سیاسی هانی آلبوشهبازی از هموطنان عرب، ۳۱ اعدام در آذرماه

دژخیمان خامنه‌ای روز سه‌شنبه ۷ آذر زندانی سیاسی هانی آلبوشهبازی، جوان شورشگر از هموطنان عرب و از فرزندان دلیر مردم شادگان( فلاحیه) را به اتهام آخوند ساخته «محاربه» در زندان سپیدار اهواز اعدام کردند. هانی آلبوشهبازی ۳۲ ساله روز ۱۲ آذر ۱۳۹۸ حین درگیری با نیروهای سرکوبگر در فلاحیه دستگیر و پس از تحمل شکنجه‌های وحشیانه، بیدادگاه آخوندها در آبادان او را به‌خاطر به هلاکت رساندن یاسر سپیدرو مأمور سرکوبگر انتظامی و محمد علی کاظمی مزدور بسیجی به اعدام محکوم نمود.

خبرگزاری حکومتی ایلنا به نقل از قضاییه جلادان در خوزستان نوشت: «هانی آلبوشهبازی ۱۲ آذرماه ۱۳۹۸ با در دست داشتن کلاشنیکف …. به سمت خودروی سازمانی پلیس شلیک کرد که در این حادثه یکی از مأمورین به‌نام «یاسر سپیدرو» کشته و «سایر مامورین مجروح شدند. در این درگیری محمدعلی کاظمی که قصد امر به معروف و نهی از منکر ضارب را داشت» نیز کشته شد.

امروز (پنجشنبه ۹ آذر) دو هموطن بلوچ به نام‌های ناصر ازبگزهی (رخشانی) و ناصر عالیزهی در زاهدان و روز ۸ آذر سه زندانی شامل مراد بیرانوند و مراد گراوند در خرم‌آباد و مسعود بساک در کاشان اعدام شدند. به این ترتیب شمار زندانیان اعدام شده از ابتدای آذرماه دست کم به ۳۱ تن می‌رسد.

خانم مریم رجوی رییس جمهور برگزیده شورای ملی مقاومت ایران در ارتباط با اعدام‌های جنایتکارانه تاکید کرد رژیم آخوندها در وحشت از قیام و همزمان با جنگ افروزی در منطقه، به اعدام زندانیان سرعت داده است، خامنه‌ای بیهوده تلاش می‌کند از آتش خشم خلق در امان بماند. سکوت در برابر پدرخوانده اعدام و کشتار، تشویق به ادامه جنایت علیه بشریت است. ملل متحد و اتحادیه اروپا باید این رژیم را به‌خاطر اعدام‌های خودسرانه قویا محکوم و برای نجات زندانیان زیر اعدام به‌ویژه زندانیان سیاسی دست به اقدام فوری بزنند. آخوندها مردم ایران را نمایندگی نمی‌کنند و باید از ملل متحد طرد شوند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۹ آذر ۱۴۰۲ (۳۰ نوامبر ۲۰۲۳)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]