مهر-۲۳ ۱۴۰۱

انفجار و آتش سوزی در زندان اوین سناریوی رژیم برای کشتار زندانیان قیام

Catégories // آخرین خبرها // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

انفجار و آتش سوزی در زندان اوین سناریوی رژیم برای کشتار زندانیان قیام

فراخوان به اقدام فوری نجات جان زندانیان

مریم رجوی: از مردم و جوانان تهران می‌خواهم به کمک خانواده‌ها که به زندان اوین رفته‌اند، بشتابند

شنبه شب ۲۳ مهر در ساعت ۲۱۵۰ صدای انفجار مهیبی از زندان اوین در تهران که بسیاری از دستگیرشدگان قیام در آن بسر می‌برند، شنیده شد. در ساعت ۲۲۴۱ دو انفجار بزرگ دیگر از زندان اوین شنیده شد. همزمان صدای تیراندازی‌های فراوان از منطقه زندان بگوش می‌رسید و شعله‌های آتش و دود زندان اوین را فراگرفت.
تا مدت‌ها صدای رگبار گلوله‌ها و انفجار پیاپی نارنجک بگوش می‌رسید. شماری از زندانیان در پشت بام‌های اوین زندان دیده شدند.

زندانبانان سگ‌ها را به داخل بندهای زندان رها کرده و به جان زندانیان انداختند. نیروهای موسوم به نوپو (نیروهای ویژه پاسدار ولایت) که نیروهای ویژه خامنه‌‌ای هستند به زندان اوین یورش بردند. قضاییه رژیم در یک سناریوی ساختگی ادعا کرد بین زندانیان درگیری پیش آمده و کارگاه خیاطی آتش گرفته است.
نیروهای سرکوبگر به سمت مردمی که در نزدیکی اوین تجمع کرده بودند گاز اشک آور شلیک کردند. در اوین و اطراف آن شعارهای مرگ بر دیکتاتور و مرگ بر خامنه‌ای به گوش می‌رسد.

خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران از مردم و جوانان تهران خواست به کمک خانواده‌ها که به زندان اوین رفته‌اند بشتابند و برای نجات جان زندانیان همکاری کنند تا رژیم نتواند آن‌ها را قتل‌عام کند. در یک سناریوی مشابه، روز ۱۷ مهر در زندان لاکان رشت دست کم ۱۰ زندانی در اثر شلیک و آتش سوزی کشته و تعداد بیشتری مجروح شدند. خانم رجوی از ملل متحد و شورا و کمیسر عالی حقوق‌بشر و اتحادیه اروپا خواهان مداخله بلادرنگ برای جلوگیری از قتل‌عام زندانیان اوین شد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۳ مهر ۱۴۰۱ (۱۵ اکتبر ۲۰۲۲)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]