• صفحه اول / دیدارها / دیدار و گفتگوی مریم رجوی با رئیس گروه دوستان ایران آزاد در پارلمان اروپا
آذر-۱۶ ۱۳۹۵

دیدار و گفتگوی مریم رجوی با رئیس گروه دوستان ایران آزاد در پارلمان اروپا

Catégories // دیدارها // فعاليت‌ها

دیدار و گفتگوی مریم رجوی با رئیس گروه دوستان ایران آزاد در پارلمان اروپا

در این دیدار آقای دپره ورود مریم رجوی به بلژیك را خوش آمد گفت و از جانب همکارانش در پارلمان اروپا، تا کید کرد اكثریت قاطع اعضای پارلمان اروپا نقض حقوق بشر در ایران و بخصوص اعدامٰ‌های خودسرانه و شکنجه و بدرفتاری‌های ضد انسانی در زندان‌ها را قاطعانه محکوم می کنند و به‌رغم تمامی دعاوی دروغین اعتدال و میانه روی ازسوی رژیم آخوندها، ما در پارلمان اروپا از دهه ۱۹۸۰ میلادی بارها و بارها این بازی‌های سیاسی را تجربه كرده و به این نتیجه رسیده ایم كه در استبداد دینی، چیزی به اسم مدراسیون موضوعیت ندارد.
ژرارد دپره ضمن آرزوی پیروزی برای مقاومت و استقرار آزادی و دمكراسی در ایران، اعتلای جنبش دادخواهی شهیدان قتل عام زندانیان سیاسی در ایران درسال ۱۳۶۷ را ستود و گفت: اعتلای این جنبش بار دیگر توجه جهانیان را به ابعاد توحش و جنایات ضد انسانی رژیم آخوندها جلب کرد و اجازه نداد موج مصلحت گرایی و تجارت در كشورهای اروپایی ارزش‌های حقوق بشری را به فراموشی بسپارد.
خانم رجوی ضمن تشكر از آقای دپره و همکارانش بخاطر حمایت‌هایشان از مقاومت ایران گفت: متاسفانه سیاست مماشات غرب و اتحادیه اروپا و امتیازهای ناموجه داده شده به این رژیم، به طولانی شدن عمر رژیمی منجرشده که نه تنها سرکوبگر و قاتل مردم ایران، بلکه کانون صدور بنیادگرایی و تروریسم به منطقه و جهان است.
مریم رجوی ابراز امیدواری كرد كه پارلمان اروپا نقش خود را در تصحیح این سیاست و اتخاذ یك سیاست قاطع در قبال فاشیسم دینی حاکم بر ایران ایفا کند. سیاستی كه هم خواست عادلانه و مبرم مردم ایران و هم ضرورت صلح و آرامش در منطقه و جهان است.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]