مرداد-۰۳ ۱۴۰۲

قدرت مریم رجوی و واکنش سرسام‌آور رژیم ایران

Catégories // در رسانه‌ها

قدرت مریم رجوی و واکنش سرسام‌آور رژیم ایران

نوشته آندره آ کانینی| 2023/07/14-

بنیاد لوئیجی آینائودی در رم میزبان مریم رجوی، رئیس شورای ملی مقاومت ایران بود که بیانیه سیاسی خود را به تصویر کشید و با سناتور جولیو ترزی دی سانت آگاتا و جورجیو روتلی گفتگو کرد.
دیدارهای رجوی با نمایندگان پارلمان ایتالیا واکنش خشمگینانه سفارت ایران را برانگیخت و آندره آ کانینی، دبیرکل بنیاد توضیح می‌دهد که چرا باید صدای مردمی بود که توسط رژیم سرکوب شده‌اند.
در ایتالیا آزادی عقیده یک حق قانون اساسی است. با رئیس کمیسیون سیاست‌های اروپایی، جولیو ترزی دی سانت آگاتا ، دیروز رئیس شورای ملی مقاومت ایران را به بنیاد لوئیجی آینائودی دعوت کردم تا نظرات خود را بیان کند. مدیر این مجله، جورجیو روتلی، مدیریت جلسه را بر عهده داشت .

مریم رجوی مانیفست سیاسی خود را برای ما به تصویر کشید و این کار را در قالب دیالوگ انجام داد: حق رای همگانی، کثرت گرایی، آزادی مطبوعات، برابری جنسیت، جدایی روشن بین دولت و دین، احترام به حقوق‌بشر، به رسمیت شناختن مالکیت خصوصی، لغو مجازات اعدام… سنگ بنای دولت قانون لیبرال در خانه لیبرال‌های ایتالیایی بشارت داده شد.

اینکه تهران چنین موردی را برای احضار سفیر ایتالیا مطرح کرده است، یک وضعیت نمادین است. من می‌گویم میزان افراطی‌گری رژیم ایران و ضدیت آن با لیبرالیسم را آشکار می‌کند و هر لیبرالی باید احساس توهین کند.
دیروز با استقبال از مریم رجوی موضع بنیاد را روشن کردم: «رویکرد ما بنا به تعریف سکولار است، ما جانب هیچ یک از بسیاری از سازمان‌های دگراندیش ایرانی را نمی‌گیریم. ما در کنار مردم ایران هستیم و معتقدیم درگیری بین مخالفان رژیم، واقعی یا فرضی، بهترین لطفی است که می‌توان به حکومت دینی تهران کرد.» به‌طور واقع تضاد وجود دارد. و این یک درگیری خشونت‌آمیز است. بسیاری به تغییر دموکراتیک مجاهدین خانم رجوی اعتقادی ندارند، بسیاری تعصب و خشونت او را در زمان خمینی به یاد دارند. وپس هر شبهه‌ای مشروع است.

واقعیت این است که وقتی بنیاد لوئیجی آینائودی میزبان نمایندگان سازمان‌های دیگر بود، ما هیچ واکنشی نداشتیم. واکنش دیروز تهران بیش از اندازه زیاد بود. در مورد اتهام «تروریسم»، این روشی است که همه حکومت‌های خودکامه و همه دولت‌های متجاوز با آن مخالفان را از بین می‌برند. این اتفاق برای جوزپه مازینی ما هم افتاد .
در آینائودی رویکرد ما این نیست که نیات را مورد محاکمه قرار‌دهیم. ما به ارزش کلمه معتقدیم و سخنان مریم رجوی همه قابل قبول است. آن‌ها به قدری مشترک هستند که ۳۰۷نماینده پارلمان ایتالیا درخواست او را برای یک ایران آزاد و دموکراتیک امضا کرده‌اند…

https://formiche.net/2023/07/maryam-rajavi-cangini-luigi-einaudi/

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]