• صفحه اول / رخدادها / سخنرانی مریم رجوی در گردهمایی شهرداران و منتخبان مردم فرانسه به‌مناسبت سال نو میلادی
دی-۳۰ ۱۳۹۲

سخنرانی مریم رجوی در گردهمایی شهرداران و منتخبان مردم فرانسه به‌مناسبت سال نو میلادی

Catégories // رخدادها // فعاليت‌ها

سخنرانی مریم رجوی در گردهمایی شهرداران و منتخبان مردم فرانسه به‌مناسبت سال نو میلادی

از حضور شما در اینجا بسیار مفتخرم و به همه شما در خانه مقاومت ایران، كه خانه خود شما است، خیر مقدم می‌گویم. از پیام‌های تبریك شما متشكرم و متقابلاً سال نو را به همه شما تبریك می‌گویم و آرزوی موفقیت برای شما دارم.
سالی كه پشت سر گذاشتیم، سال پر تلاطم دیگری بود؛ سالی با لحظات خیلی سخت و لحظات پیروزی.
در این سال، بسیاری از یاران و عزیزانمان را در اشرف و لیبرتی از دست دادیم؛ اما عهد كردیم كه راه آن‌ها را ادامه بدهیم.

از سوی دیگر، سال ۲۰۱۳، سال یك همبستگی درخشان بود؛ همبستگی میان فرانسوی‌ها با آزادیخواهان ایرانی كه ما آن را در حمایت شهرداران و منتخبان از مقاومت و اشرفی‌ها می‌بینیم. شما با حضور فعال در كنفرانس‌ها و اجتماعات مقاومت، ارزش‌های اصیل فرانسه، یعنی آزادی، مقاومت و حقوق بشر را برجسته كردید و با سخنان شجاعانه تان، نشان دادید كه این ارزش‌ها زنده است.
شما در احقاق حقوق اشرفی‌ها پیشقدم شدید. هر چند كه میان خواست شما با سیاست حاكم، فاصله زیادی هست؛ اما شما مأیوس نشدید و جلو رفتید.
مردم و مقاومت ایران، قدردان شما هستند و كار شما را هیچ وقت فراموش نمی‌كنند. چرا كه با تلاش‌هایتان یك سپر حفاظتی برای مجاهدان لیبرتی ایجاد كردید. نام شما برای همیشه در تاریخ ما به ثبت خواهد رسید.
سال ۲۰۱۳ علیرغم ابتلائات سنگینی كه برای مقاومت ما داشت، در عین حال، سال پیروزی نیروی اراده‌، و پیروزی مقاومت بر تسلیم طلبی و پیروزی قدرت امید بر افسردگی بود.
‌سالی كه بیش از گذشته، حقانیت و درست بودن این راه و توان ایستادگی شگفت‌انگیز اعضای آن را نشان داد و آن را به الگویی، نه تنها برای مردم ایران بلكه برای مردم این منطقه، تبدیل كرد. سالی كه گذشت، اشرف تبدیل به سمبل الهام‌بخش مقاومت شد.
در سال گذشته صدای شكستن استخوان‌های رژیم و ترك برداشتن قدرت ولی فقیه رژیم را همه شنیدند.
‌بعد از سه دهه برنامه اتمی مخفی، رژیم مجبور شد كه به‌دلیل بحران‌های شدید اقتصادی و اجتماعی و تحریم‌های بین‌المللی و در وحشت از قیام‌های مردمی، به پای میز مذاكره برود و بخشی از برنامه اتمی خود را معلق كند. می‌دانید كه مقاومت ایران، عامل اصلی افشای برنامه اتمی مخفی ملایان است.
ما اولین طرفی هستیم كه خواستار تحریم این رژیم شدیم و اولین طرفی هستیم كه خواستار ارجاع پرونده اتمی ملاها به شورای امنیت شدیم. بنابراین وقتی آخوندها توافقنامه ژنو را امضا كردند، از یك گام عقب‌نشینی آن‌ها استقبال كردیم. اما معتقدیم كه جامعه بین‌المللی نباید سیاست ضعیفی در پیش بگیرد. بلكه باید ملاها را وادار كند كه تمام سایت‌های هسته‌یی خود را برای همیشه تعطیل كند.

در چنین شرایطی عقب‌نشینی در زمینه هسته‌یی، سرنگونی آنها را تسریع خواهد كرد، به‌شرطی كه جامعه بین‌المللی، قاطعیت كافی برای مقابله با این رژیم را داشته باشد و الا این روند بازگشت پذیر خواهد بود.

دیكتاتوری ولایت فقیه برای مقابله با بحران سرنگونی و برای خنثی‌كردن آثار عقب نشینی‌اش، تحت حكومت به اصطلاح مدره آخوند روحانی سركوب و اعدام را به‌نحو بی‌سابقه‌یی افزایش داده است. ولی متأسفانه هنوز دولت‌های غربی چشمانشان را روی واقعیت می‌بندند.

غرب نباید به بهانه مذاكرات اتمی، آزادی و حقوق بشر و مقاومت ایران نادیده بگیرد. دولت‌های غرب نباید از جیب مردم بهای روابط خود با دیكتاتوری مذهبی را بپردازند.
از سوی دیگر رژیم از پیوند‌خوردن مقاومت سازمانیافته با اعتراضات مردمی وحشت دارد. این رژیم به‌خوبی شاهد است كه قهرمانان اشرفی در قلب‌ها و خانه‌های هر ایرانی جای دارند. به‌همین دلیل است كه رژیم با دولت دست‌نشانده‌اش در عراق، در اول سپتامبر دست به كشتار اشرف زد و در لیبرتی هم به حملات پی‌در‌پی موشكی دست زد. هدف آن‌ها گرفتن تلفات زیاد از صفوف مقاومت است تا آن‌ها را به زانو در آورند.
آخوندها هم‌چنین تلاش می‌كنند با تجاوز و ایجاد حمام خون در منطقه،ح بر بحران‌های داخلی خود سرپوش بگذارند. در سوریه، سپاه پاسداران ملاها یك جنگ ضدبشری علیه مردم سوریه كه خواهان آزادی هستد، به‌راه انداخته كه البته دوام نخواهد آورد.
در عراق نیز، حكومت مالكی و رژیم ایران تلاش می‌كنند كه یك جنگ فرقه‌یی به‌راه انداخته و مردم استان‌های به‌پا خاسته را با زدن مارك القاعده، قلع و قمع كنند.

دوستان عزیز!
همه شواهد نشان می‌دهد كه سال ۲۰۱۴ تا آنجا كه به ایران بر می‌گردد، سالی تعیین‌كننده است، به‌همین خاطر، امسال باید بیش از گذشته بر تلاش خود بیفزاییم. باید كاری كنیم كه رژیم ‌به كلی از امكان دسترسی به بمب هسته‌یی محروم شود.
باید ماهیت واقعی حكومت ملاها را كه در پشت لبخند و مدره نمایی می‌خواهد به اعدام و شكنجه ادامه دهد، در رسانه‌ها و افكار عمومی بین‌المللی افشا كنیم. و باید یك حفاظ قدرتمند حول قهرمانان لیبرتی ایجاد كنیم.
‌برای این منظور بایستی از سازمان ملل و دولت‌های آمریكا و فرانسه بخواهیم كه دولت عراق را وادار به آزادی گروگان‌های اشرف كند. آن‌ها باید عراق را وادار سازند كه الزامات امنیتی را برای لیبرتی هم‌چنان كه درخواست كرده بودیم، به‌صورت زیر تأمین كند:
-بازگرداندن ۱۷۰۰۰ تی وال و سنگر
-انتقال كلاه‌ها و جلیقه‌های حفاظتی و تجهیزات پزشكی از اشرف به لیبرتی
– دو جداره كردن سقف‌های بنگال‌ها در برابر موشكباران‌ها
– دادن اجازه ساختمان سازی
و افزودن به فضای مورد استفاده مجاهدان در لیبرتی برای بالا بردن حفاظت در مقابل موشك.
فرانسه این توانایی را دارد كه این موضوع را به شورای امنیت ببرد. هم‌چنین می‌تواند خواستار آن شود كه ساكنان لیبرتی تا زمان انتقال، مورد حفاظت بین‌المللی قرار گیرند و یك تحقیق مستقل درباره قتل عام اول سپتامبر در اشرف، صورت گیرد. برای رسیدن به این اهداف در سال جدید، به كمك تك به تك شما نیاز است.
قدرت ما نه در حمایت سیاسی فلان قدرت جهانی، نه در حمایت مالی فلان كشور یا شركت چند ملیتی نیست، چون هیچ‌كدام از آن‌ها را نداریم و نمی خواهیم. خیر، قدرت ما در همبستگی است كه حول ارزش‌هایی مشترك، و به یمن خون‌های بر زمین ریخته و فداكاری‌ها شكل گرفته است. با آن می‌توانیم راه‌های آینده را باز كنیم و در سال ۲۰۱۴ می‌خواهیم كه در این مسیر، یك گام تعیین كننده برداریم.

هم‌چنان كه بارها گفته‌ایم ما برای ارزش‌های مشتركی تلاش می‌كنیم. برای آزادی، برابری و برادری. برای این كه در ایران یك جمهوری بر اساس جدایی دین و دولت برقرار شود. ما خواهان كثرت‌گرایی، برابری زن و مرد، لغو حكم اعدام و یك ایران غیراتمی هستیم.

امیدوارم در انتخابات پیش رو، به‌خصوص با شایستگی و مجبوبیتی كه شما شهرداران و اعضای شورای شهرها دارید، رأی دهندگان فرانسوی باز هم اعتماد خود را نثار شما كنند.

بار دیگر از حضورتان تشكر كرده و برایتان خوشبختی و موفقیت در سال جدید آرزو می‌كنم.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]