• صفحه اول / آخرین خبرها / تهدید گروگان به شلاق زدن و ۴۰سال زندان شانتاژ کثیف و ضد انسانی قضائیه ملایان
دی-۲۱ ۱۴۰۱

تهدید گروگان به شلاق زدن و ۴۰سال زندان شانتاژ کثیف و ضد انسانی قضائیه ملایان

Catégories // آخرین خبرها // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

تهدید گروگان به شلاق زدن و ۴۰سال زندان شانتاژ کثیف و ضد انسانی قضائیه ملایان

مریم رجوی: فاشیسم دینی حاکم بر ایران در ۴۳سال گذشته به ازای هر گروگانی که مبادله یا با مشوق آزاد شده دست کم دو گروگان جدید گرفته یا به قتل رسانده است.

خامنه‌ای که در این ایام به سرکوب قیام مردم ایران و اعدام جوانان و کشتار نوجوانان مشغول است برای باج گرفتن از دولت بلژیک و آزاد کردن دیپلمات تروریست بمب‌گذار اسدالله اسدی و فراری دادن این تروریست وحشی از مجازات قانونی، از طریق قضائیه خود در یک دادگاه نمایشی بدوی، گروگان بلژیکی الیویه واندکاستیل را به دلایل مسخره به ۴۰سال زندان و ۷۴ضربه شلاق و یک میلیون دلار جریمه محکوم کرد.
خانم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران که نخستین هدف بمب‌گذاری دیپلمات تروریست مزبور در گردهمایی پاریس در ژوئن ۲۰۱۸ بود، این شانتاژ کثیف و ضدانسانی را قویاً محکوم کرد.
خانم رجوی بار دیگر ضمن ابراز همدردی خود با خانواده واندکاستیل خاطرنشان کرد قاطعیت تنها زبان قابل فهم برای ملایان خونریز حاکم بر ایران است که در قیام اخیر بیش از ۷۵۰نفر را کشتند. ۷۷ تن از قربانیان کودکان و نوجوانان هستند. از این رو دولت بلژیک برای خنثی کردن ترفند ملایان و سلامت و امنیت واند کاستیل بلادرنگ باید اعلام کند در صورت شلاق زدن به گروگان، شخص خامنه‌ای را به طور غیابی محاکمه می‌کند.
خانم رجوی مجدداً یادآوری کرد : کاش فاشیسم دینی حاکم بر ایران از گروگان‌گیری دست برمی‌داشت اما در ۴۳ سال گذشته به ازای هر گروگانی که مبادله یا با مشوق آزاد شده دست کم دو گروگان جدید گرفته یا به قتل رسانده است. اگر این صحت ندارد، رژیم حاکم بر ایران می‌تواند بلادرنگ در برابر ملل متحد در سند رسمی متعهد و ملتزم شود که واندکاستیل و همه گروگان‌ها را همین امروز آزاد می‌کند و دیگر مطلقاً هیچ‌کس را از هیچ کشوری تحت هیچ عنوان به گروگان نخواهد گرفت.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۰ دی ۱۴۰۱ (۱۰ ژانویه ۲۰۲۳ )

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]