• صفحه اول / آخرین خبرها / ضرب و شتم، سلول انفرادی و محروم کردن زندانیان سیاسی از رسیدگی‌های پزشکی و زجرکش کردن آن‌ها
خرداد-۲۰ ۱۴۰۰

ضرب و شتم، سلول انفرادی و محروم کردن زندانیان سیاسی از رسیدگی‌های پزشکی و زجرکش کردن آن‌ها

Catégories // آخرین خبرها // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

ضرب و شتم، سلول انفرادی و محروم کردن زندانیان سیاسی از رسیدگی‌های پزشکی و زجرکش کردن آن‌ها

مریم رجوی: ارجاع پرونده نقض حقوق بشر در ایران به شورای امنیت ملل متحد

سردمداران رژیم به‌خاطر چهار دهه جنایت علیه بشریت باید در برابر عدالت قرار گیرند

روز یکشنبه ۱۶خردادماه ۱۴۰۰، زندانی سیاسی، ساسان نیک‌نفس ۳۶ساله، به‌دلیل عدم رسیدگی پزشکی و ممانعت از انتقال وی به بیمارستان در زندان تهران بزرگ جان باخت. وی که در دی ماه ۹۸توسط دژخیم صلواتی به ۸سال حبس محکوم شده بود از بیماری‌های دیابت، صرع و افسردگی رنج می‌برد.

از سوی دیگر وحید و حبیب افکاری که از سال ۱۳۹۷در زندان عادل‌آباد بسر می‌برند از شهریور ۱۳۹۹با هدف وادار کردن آن‌ها به اعتراف اجباری بار دیگر به سلول انفرادی منتقل شده ودر شرایط غیرانسانی بسر می‌برند. نوید افکاری قهرمان کشتی، برادر کوچکتر این خانواده در شهریور ۱۳۹۹ بخاطر مشارکت در قیام در شیراز اعدام شد.

درهمین حال زندانی سیاسی خالد پیرزاده، قهرمان بدن‌سازی که از خرداد ۱۳۹۸ به اتهام «توهین به خامنه‌ای» در زندان بسر میبرد، از روز ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ برای سومین بار در زندان تهران بزرگ دست به اعتصاب غذا زده است. وی که از ناحیه پا مورد عمل جراحی واقع شده بارها مورد ضرب و شتم دژخیمان و زندان‌بانان قرار گرفته است.

خانم مریم رجوی، رئیس جمهور برگزیده مقاومت، بار دیگر دبیرکل ملل متحد، کمیسر عالی و شورای حقوق‌بشر و گزارشگران ذیربط ملل متحد و همه سازمان‌های بین‌المللی مدافع حقوق‌بشر را به اقدام فوری برای نجات جان زندانیان سیاسی فراخواند و خواستار اعزام یک هیأت بین‌المللی برای بازدید از زندان‌های رژیم و ملاقات با زندانیان، بویژه زندانیان سیاسی شد. پرونده نقض وحشتناک و سیستماتیک حقوق بشر در ایران باید به‌ شورای امنیت ملل متحد ارجاع شود و سردمداران رژیم آخوندها باید به خاطر چهاردهه جنایت علیه بشریت، در برابر عدالت قرار گیرند

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۹ خرداد ۱۴۰۰ (۹ ژوئن ۲۰۲۱)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]